Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Indonesia sau Taiwan

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006
In curand va trebui sa plec cu munca in Taiwan. Nu voi avea vreme de plimbat , mai deloc. Dupa ce voi termina munca, vreau sa imi iau un concediu mai lung si sa il petrec cu familia, sotia si copilul vor veni dupa.

Suntem indecisi, sa ramanem in Taiwan  sau sa mergem in Indonesia? Ce ati recomanda? Intereseul este sa avem cat de cat libertatea de miscare, sa avem ce vizita si vedea lucruri interesante, mancare buna , securitate.

Nu suntem niste fitzosi sa ne trebuiasca hoteluri de lux sau cine stie ce conditii, important e sa avem ce face cu adevarat interesant , sa vedem locuri interesante .

Ce ati recomanda, din experienta proprie? Inclinam spre Indonesia...dar mi-ar place sa aud si alte parari.

#2
mihai93

mihai93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 10.05.2007
[...]
Si eu tind spre indonezia, mai exact Bali, super insula si f. diversificata: regiune muntoasa precum Ubud unde poti vedea o gramada de temple, multi localnici de acolo sunt artisti: pictura, sculptura, modelare sticla, precum si plaje mai linistite sau turistice

Edited by Barboso, 27 August 2022 - 11:20.
Citat inutil.


#3
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 06.01.2022
Taiwan - o insulita.

Indonezia - un arhipelag minunat in care poti sa te plimbi din insula-n insula.

Chiar nu e nici o alegere, dpmdv.

#4
Specienecunoscuta

Specienecunoscuta

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 25.08.2022
Taiwan - s-ar putea să nu știi cum să mai fugi de acolo dacă China nu glumește.

#5
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 22.02.2014
Indonezia.

#6
cornete

cornete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 28.10.2005
via
https://www.taiwanne...m.tw/en/cate/10
si
https://www.taiwanne...om.tw/en/cate/4
gasesti informatii despre ce poti face in Taiwan

nu am fost in Indonezia, in acea parte de lume Filipine a fost frumos:
De ex. in Filipine, Coron si Palawan:

- http://www.philippin...-coron-palawan/
- http://www.solitaryw.../coron-palawan/

#7
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View PostSpecienecunoscuta, on 27 august 2022 - 12:36, said:

Taiwan - s-ar putea să nu știi cum să mai fugi de acolo dacă China nu glumește.
Am vorbit cu angajatorul la care merg (adica mergem, ca suntem un grup mai mare , fiecare pe o bucata de activitate), situatia in Taiwan nu e nici pe departe atat de grava pe cat a fost prezentata in media, totul decurge normal . Bine, si cu Ukraina decurgea normal pana cu cateva ore sa fie totul invadat, deci asta nu e un motiv de liniste, dar anagajatorul ne a dat asigurari ca nu sunt probleme .
Oricum, compania la care lucrez a contractat o asigurare de extragere imediata in cazul in care se intampla ceva , vom fii prioritar evacuati. Nu stiu exact ce inseamna asta, nu am citit termenii si conditiile, dar se pare ca suntem protejati iar statul Taiwanez si a asumat asta...nu stiu exact in ce consta aceasta protectie in cazul unei agresiuni instante a Chinei.

Cred ca voi merge in Indonesia in concediu, deja ma uit de cazari. Bali va fi pentru cateva zile, cu toate ca atunci cand ma voi duce, va fi o perioad aploiasa, sf. de Noiembrie.

Edited by cuculea, 28 August 2022 - 13:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate