Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Transfer fisiere de pe iPod Clasic

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007
Buna seara! Detin cateva iPod-uri. Un iPod nano gen 5, un iPod touch si un iPod classic. Cel mai mult ma intereseaza sa transfer continutul audio de pe iPod Classic pe MacBook Air M1. Dupa cate vad nu prea gasesc o solutie viabila caci cu noua aplicatie Music iti ofera cel mult o varianta de sincronizare dar asta presupune inlocuirea ireversibila a mp3 existente cu cele din MacBook. Mai detin si un vechi MacBook Pro, cu procesor intel dual core din seria P si are High Sierra si iTunes. Cum pot face ca sa imi tranfer continutul audio si cel video pe unul din cele doua MacBook-uri evitand stergerea fisierelor? Am niste fisiere personale care nu pot fi luate de nicaieri (inregistrari + unele audiobookuri). O alta varianta ar mai fi cu afisarea fisierelor ascunse sa copii continutul din iPod_control insa aici gasesc fisierele codate cu litere si nu le mai pot diferentia. Ma poate ajuta cineva, va rog?

#2
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013
Nu poți instala un player gen MediaMonkey (nu știu daca e disponibil pe Mac), și sa sincronizezi iPod-ul cu el? Eu asa puneam melodii pe iPod/scoteam melodii de pe iPod în trecut, folosind un PC.

#3
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

View Postradonys, on 24 august 2022 - 00:12, said:

Nu poți instala un player gen MediaMonkey (nu știu daca e disponibil pe Mac), și sa sincronizezi iPod-ul cu el? Eu asa puneam melodii pe iPod/scoteam melodii de pe iPod în trecut, folosind un PC.
Am sa ma documentez. Nu conteaza pe care dispozitiv copii continutul, ca e cel cu intel vechi sau cel cu M1. Dar ma intereseaza sa imi afiseze corect denumirea, IDE Tag parca ii zice, nu codat. Altfel stau si caut acul in carul cu fan. Pacat ca au renuntat la iPod. Au vrut Music sa il scoata ca e concurent pt Spotify si Deezer. Am legat de test apoi prin cablu doar iPod nano caci ala are flash si Samsung-ul il vede altfel si da, pot copia fisiefele dar arata codat. iPod clasic nu il vede din nush ce motiv. Probabil ca are hard disk si un alt soft.

#4
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,838
  • Înscris: 01.11.2005
iTools poate face asta.

#5
andreidl

andreidl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 843
  • Înscris: 11.08.2007

View Postradonys, on 24 august 2022 - 00:12, said:

Nu poți instala un player gen MediaMonkey (nu știu daca e disponibil pe Mac), și sa sincronizezi iPod-ul cu el? Eu asa puneam melodii pe iPod/scoteam melodii de pe iPod în trecut, folosind un PC.
Am sa ma documentez. Nu conteaza pe care dispozitiv copii continutul, ca e cel cu intel vechi sau cel cu M1. Dar ma intereseaza sa imi afiseze corect denumirea, IDE Tag parca ii zice, nu codat. Altfel stau si caut acul in carul cu fan. Pacat ca au renuntat la iPod. Au vrut Music sa il scoata ca e concurent pt Spotify, Deezer

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate