Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

frigider medicamente

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 18.05.2020
Imi trebuie un frigider medicamente . Am nevoie doar pentru un flacon pe care trebuie sa-l tin la 2  -  8 grade .

#2
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
Pentru pacienti, medicamentele se tin de obicei in frigider fara nici o problema.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Si nu ai un frigider normal?
Nu e ca si cum medicamentele sunt agenti patogeni.

Edited by Adm, 21 August 2022 - 11:02.
patogeni


#4
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
orice frigider se seteaza intre 2 si 8 gr

#5
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 18.05.2020
Nu pot sa setez frigiderul meu la mai putin de 10 grade , face gheata . Nu pare stricat , nu stiu de ce face asa .

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Este stricat.
Un figider de alimente trebuie sa aiba maxim +6C

Al tau nu doar ca are probleme, dar iti pui sanatatea in pericol.


Frigiderele moderne - nofrost, merg in cicluri:

1. ingheata, apoi dezgheata.
2. Cand apare o problema cu gheata, de obicei cauza e data de o garnitura proasta.

#7
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 18.05.2020
Nu stiu ce sa zic , par reci alimentele, nu mi s-a stricat nimic . Poate nu este bun termometrul . Garnitura pare in regula .

#8
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007

View Postredsnake74, on 21 august 2022 - 11:02, said:

Nu pot sa setez frigiderul meu la mai putin de 10 grade , face gheata . Nu pare stricat , nu stiu de ce face asa .
cand face gheata, probail termostatu nu mai "citeste" corect temperatura si nu mai declanseaza (functioneza incontinuu)
ps. decat un minifrigider la 5~600 ron - mai bine unu normal

#9
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View Postredsnake74, on 21 august 2022 - 11:02, said:

Nu pot sa setez frigiderul meu la mai putin de 10 grade , face gheata . Nu pare stricat , nu stiu de ce face asa .
afisajul arata prost, daca nu ingheata poti sa bagi medicamentele fara griji in el

#10
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View Postredsnake74, on 21 august 2022 - 11:09, said:

Nu stiu ce sa zic , par reci alimentele, nu mi s-a stricat nimic . Poate nu este bun termometrul . Garnitura pare in regula .
Baga, omule, un termometru, sa vezi ce e acolo. Daca ai peste 7-8 grade in market, cred ca vine sanepidu'. Iti dai seama ce spui cu alea 10 grade, nu? Te paste doru' de spital? :D

Un termometru e 20-30 de lei sau pe acolo...

#11
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007
Frigiderele medicale sunt altă categorie deca cele de uz casnic.
La clinică avem Porkka:

https://porkka.com/c...harmaceuticals/

#12
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 18.05.2020
Am bagat termometrul . Zice ca-s 9 grade in partea de jos a frigiderului . Termostatul e reglat la  6 din 7 . Inainte tineam termostatul la 1 , asa imi arata 15 grade . Gheata vad ca nu mai face , banuiesc ca face gheata cand e plin numai . Mie imi parea destul de rece si cu termostatul la 1 . Azi am masurat si vad ca-s 15 grade , totusi daca mancam ceva din frigider parea foarte rece , unul dintre motivele de il tineam asa . Trebuie sa mai iau un termometru sa ma lamuresc care e treaba .

#13
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Ce tii si cat timp vrei sa-l tii? Temperaturile alea sunt sfinte pentru lantul de distributie, pentru pacient nu.

#14
redsnake74

redsnake74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 18.05.2020
Azodyl . E pentru caine . Ar sta 3 luni in frigider pana il consuma . E foarte bun medicamentul trebuie neaparat sa i-l iau , mi-a dat de la cabinet 5 capsule si si-a revenit cainele dupa 2 administrari are chef de joaca , inainte doar dormea . Mi-e teama sa nu se fi stricat celelalte 3 capsule , au stat la 15 grade cam 24 h . In prospect zice ca contine niste bacterii capsula . Trebuie sa comand pe net si dureaza pana vine .

#15
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002

View PostKarhu, on 21 august 2022 - 13:30, said:

La clinică avem Porkka
Porka  LMAOPosted Image Posted Image Posted Image

Scuze, nu m-am putut abtine.

#16
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015

View Postredsnake74, on 21 august 2022 - 13:51, said:

Azodyl . E pentru caine . Ar sta 3 luni in frigider pana il consuma . E foarte bun medicamentul trebuie neaparat sa i-l iau , mi-a dat de la cabinet 5 capsule si si-a revenit cainele dupa 2 administrari are chef de joaca , inainte doar dormea . Mi-e teama sa nu se fi stricat celelalte 3 capsule , au stat la 15 grade cam 24 h . In prospect zice ca contine niste bacterii capsula . Trebuie sa comand pe net si dureaza pana vine .

Mda, cu veterinarele nu am experienta. Dar o treaba tot pot sa iti zic. Tu le cumperi de pe internet - cine iti garanteaza tie ca au fost livrate la temp controlata? Adica pana sa iti faci griji ca ai un trip de 7 grade pt 24 h mai intai intreaba-te cum sunt expediate, daca tii la treaba asta.

Produsele cu probiotice sub forma de capsule dedicate oamenilor sunt in proportie de 99% ok la temperatura camerei, eu am intalnit un singur caz de astfel de supliment care cerea 2-8 grade.

Uite ce zic oamenii aici:

https://www.countrys...d 55 degrees C.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate