Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Centru recuperare alcoolism / depresie etc.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018

View Postccdsah, on 16 august 2022 - 22:20, said:

Cat sunteti dispus sa platiti pe zi? Suma maxima?

Mai putin decat oferta zilei de discount la Whiskey sau diverse tarii de la Kaufland.

Romania e tara in care poti sa devii alcoolic foarte ieftin.

Centrele de asistenta pentru alcoolici sunt o gluma in Romania. La fel ca orfelinatele pentru copii si protectia copilului.

Edited by abac, 16 August 2022 - 22:35.


#20
Jemapel_cenzuratul

Jemapel_cenzuratul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.07.2020

View Postccdsah, on 16 august 2022 - 22:20, said:

Cat sunteti dispus sa platiti pe zi? Suma maxima?

Nu punem problema corect. Ma interesează să știu ce fel de programe, doctori, locatie, etc. are o anumită clinică. Trebuie să pot compara, spre binele meu.

Acum, să nu îmi recomanzi centre de recuperare, precum cel în care este Iorgulescu 😅 Mult prea scump.

Edited by Jemapel_cenzuratul, 16 August 2022 - 22:54.


#21
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
La ora actuală medicina mainstream nu folosește concepte fundamentale care să atace răul la rădăcină.
Decât să cheltui la un centru unde se oferă în general mediocritate, mai degrabă investești în câteva suplimente esențiale.
Dacă acestea sunt sincronizate cu schimbarea anturajului și in ultimă instanță a modului de viață, situația se schimbă la... 150 de grade,
Ideea este să faci primii pași pentru a obține o SENZAȚIA DE COERENȚĂ. Restul vine de la sine.

#22
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
Am facut si grupuri de suport generaliste, dar sunt cu bataie lunga, suntem foarte putini momentan. Dar daca doresti poti sa te inscrii.
https://ro300.org/
https://www.facebook...groups/ro300org

#23
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Eu nu-mi imaginez cum cineva ar sta benevol chiar si o zi intr-un sanatoriu din asta
Cu banii aia mai degraba te duci la mare, la munte.. Iar "suplimentele" ramai la cele care iti ofera luciditate adica cafea si tigari doar

O alta optiune (mai buna) e sa ramai doar cu cafeaua si sa te apuci de sport draconic, adica sa ai zile cu antrenamente la sala si zile cu alergare sau alte sporturi

#24
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Poststalker2142, on 18 august 2022 - 09:18, said:

Eu nu-mi imaginez cum cineva ar sta benevol chiar si o zi intr-un sanatoriu din asta

Ar vrea multi sa existe un astfel de sanatoriu gratuit care sa tina de mama si tata, dar in realitate traim intr-un capitalism crunt neiertator. Suna bine si corect ce spui dar alte sunt gandurile unui om ajuns la CAPAT.

#25
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 17.08.2022
Un prieten al meu mi-a vorbit de Aliat -Suceava.Au fost corecti, profesionisti, dar el nu a avut destula vointa. Procentul de reusite rar se ridica la 60-65 %

#26
Jemapel_cenzuratul

Jemapel_cenzuratul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 18.07.2020
Am vorbit cu cei de la clinica ALIAT - Bucuresti. Toate programele lor sunt exclusiv creeate pentru tratament in sistem ambulatoriu.

Aceasta clinica indeplineste toate criteriile pe care le-am stabilit: https://www.dependenta.org/

Edited by Jemapel_cenzuratul, 21 August 2022 - 11:49.


#27
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 17.08.2022

View PostJemapel_cenzuratul, on 21 august 2022 - 11:49, said:

Am vorbit cu cei de la clinica ALIAT - Bucuresti. Toate programele lor sunt exclusiv creeate pentru tratament in sistem ambulatoriu.


Iti doresc cu sinceritate succes, vointa si optimism...
Scrie pe forumuri, pe grupuri diverse....asta abate gandurile, gasesti prieteni si poate chiar idei bune....!!!

#28
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostJemapel_cenzuratul, on 21 august 2022 - 11:49, said:

Am vorbit cu cei de la clinica ALIAT - Bucuresti. Toate programele lor sunt exclusiv creeate pentru tratament in sistem ambulatoriu.

Aceasta clinica indeplineste toate criteriile pe care le-am stabilit: https://www.dependenta.org/

Daca astepti de la un asemenea centru vreo pastila minune sau o fraza magica care sa te faca sa te schimbi, vestea proasta e ca astepti degeaba. O sa iti ia banii (pe care oricum nu ii ai) si dupa ce pleci acasa vei fi in fix acelasi punct. Problema nu e ca bei, ci e DE CE bei. Asa ca solutiile sunt doua la numar: ori rezolvi acel de ce, ori continui sa bei. Daca mergi pe varianta mai simpla, vad ca nu pari a fi un dobitoc, asa ca macar ia-ti si tu un job mai usurel, cat sa nu fii complet un parazit pe spinarea parintilor. Poti sa bei si tu cand te intorci de la munca, ca toata lumea.

#29
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Încreaca sa lucrezi mai mult, sa nu mai ai timp sa bei. Încearcă, poate te ajuta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate