Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

AmBraFm - Un radio mereu alaturi de tine

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
AmbraFm

AmbraFm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2006
Cautam moderatori (Dj) pt un post de radio pe internet .

Cerinte:
1. Experienta ca dj (indiferent ca e vb de dj la radio sau intr-o discoteca/club)
2. Conexiune minima la internet 256kbps
3. Sa fi emis live pe internet cel putin de 10 ori, si sa se cunoasca configuratiile de baza ale cel putin unuia dintre pluginul/programul cu care se emite (shoutcast,sam)

Probe:
1. Tehnica , calitatea sunetului si configurarea programului cu care se emite dupa cerinte
2. De dictie si coerenta in exprimare.
3. Demo la adresa de mail [email protected]




:coolspeak:         WWW.AmBraFm.Ro          :coolspeak:

#2
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Exista si o sectiune pe Softpedia Forum numita ''BURSA''... acolo era mai indicat de postat acest anunt

Daca doriti sa ramana aici acest thread, trebuie sa faceti o descriere a postului (cine sunteti, ce muzica difuzati, programe, etc.) si mai putin anunturi pentru angajari

#3
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Primul instinct....ca a venit Ambra Angiolini ... tocmai in Romania sa deschida un post de radio.......... :D :D :D

#4
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Scuze, dar citind nativ romgleza am citit Am Bra FM. Cred ca ar trebui sa nu mai scrieti cu B mare. ;)

#5
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Alex , daca pun 50 de piese in Winamp si  ii pun nume la "postul de radio" Cecki Chean Fm , ai crede ca a venit Jackie Chan in Romania sa deschida un playlist ? :))

#6
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Glumeam...tu cati ani ai de nu mai sti de gluma ?! :) Ca nu esti la prima replica de acest fel...!

#7
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Baieti

Va ajut eu


aveti adresa mea de mess prin PM

Edited by a_d_y, 07 April 2006 - 14:25.


#8
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
O singura intrebare : De ce FM ?!!! :cursing:  Nu vad legatura cu modulatia de frecventa ....
Mai corect ar fi AmBraNet  :coolspeak: !

#9
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Corect! Sau mai simplu AMBRA ! Sau poate AmbraLIVE si sa dati si piesele ei....putine ... cate are ! :coolspeak:

Edited by a21alex, 07 April 2006 - 15:38.


#10
AmbraFm

AmbraFm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2006

 a21alex, on Apr 7 2006, 13:57, said:

Primul instinct....ca a venit Ambra Angiolini ... tocmai in Romania sa deschida un post de radio.......... :D :D :D




a21alex daca stau bine si ma gandesc chiar de la Ambra Angiolini  vine si numele micutei Ambra ;) oricum nu intru in detalii :) , si dupa cum ti-ai dat seama numele postului de radio vine de la micutza Ambra :) ... :)

#11
AmbraFm

AmbraFm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2006

 rz, on Apr 7 2006, 13:38, said:

Exista si o sectiune pe Softpedia Forum numita ''BURSA''... acolo era mai indicat de postat acest anunt

Daca doriti sa ramana aici acest thread, trebuie sa faceti o descriere a postului (cine sunteti, ce muzica difuzati, programe, etc.) si mai putin anunturi pentru angajari


In primul rand trebuie sa imi cer scuze fata de tine ca am postat gresit ... asta este se mai intampla  :kisstogether: iar ca sa iti raspund la ceea ce ai vrea u ...
  
Descriere AmBraFm

Radio AmBraFm este un radio de companie de divertisment care se poate asculta doar pe internet .
Radio AmBraFm se adereaza in special ascultatorilor romani dar si celor straini.Nu exista limita de varsta la AmBraFm si nici nu emite un anume gen de muzica , aici se poate asculta orice gen de muzica si din toate partile lumii , din aceasta cauza se poate numii un radio mixt.
Radio ambrafm are o echipa tanara ,competenta si capabila ,care poate satisface gusturile ascultatorilor de toate varstelesi nu in ultimul rand este un Radio scoala.

Cum a aparut AmBraFm

Radio AmBraFm a luat infintare in luna octombrie 2005.
Bendis si Tonik si-au unit fortele si au inceput sa puna la cale un post de radio pe internet ,
poate va intrebati de unde vine numele acestui radio , ei bine de unde putea daca nu de la numele unui ingerash , o mica fetitza la vremea aia de numai 3 ani si 10 luni.
Asa ca s-au pus pe treaba si au ridicat Radio AmBraFm dedicat in totalitate micutei Ambra.


Ce-ti ofera AmBraFm

Postul nostru de radio iti ofera interactivitate totala cu DJul sau animatorul care se afla in momentul acela in studio.
Radio AmBraFm este un post de radio international pe internet care difuzeaza hituri de ultima ora.
Radio AmBraFm pune accent pe relatia cu publicul incercarea de a cunoaste nevoile si dorintele ascultatorilor de pretutindeni .




 AlexIP, on Apr 7 2006, 14:06, said:

Scuze, dar citind nativ romgleza am citit Am Bra FM. Cred ca ar trebui sa nu mai scrieti cu B mare. ;)


este scris asa doar ca sa arate mai bine estetic ;)

 kingblana, on Apr 7 2006, 14:50, said:

Alex , daca pun 50 de piese in Winamp si  ii pun nume la "postul de radio" Cecki Chean Fm , ai crede ca a venit Jackie Chan in Romania sa deschida un playlist ? :))



eu stiu ca vrei sa pari mai interesant dar sa stii ca nu este nevoie pt ca cine este in stare sa citeasca printre randuri ceea ce scrii u isi da seama ca nu esti decat o persoana care vrei sa pari mai interesanta. Afla ca munca asta nu este chiar deloc usoara si daca o mai faci si din tot sufletul poate iesi ceva bun chiar daca nu este decat o emisie pe internet ;)Incearca sa nu iti mai dai atata importantza ca nu pari mai destept cu nimik.

#12
moxdey

moxdey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 10.01.2005

 AmbraFm, on Apr 7 2006, 17:01, said:

In primul rand trebuie sa imi cer scuze fata de tine ca am postat gresit ... asta este se mai intampla  :kisstogether: iar ca sa iti raspund la ceea ce ai vrea u ...
  
Descriere AmBraFm
................


Destul de bine prezentat. Cat de cat.
Amu, o intrebare.
De drepturile de autor ai auzit ceva?

#13
AmbraFm

AmbraFm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2006

 rvic77, on Apr 7 2006, 15:30, said:

O singura intrebare : De ce FM ?!!! :cursing:  Nu vad legatura cu modulatia de frecventa ....
Mai corect ar fi AmBraNet  :coolspeak: !


asa ne-a placut noua cum suna .... nu se stie niciodata poate o sa ajungem si in Fm :)

 moxdey, on Apr 7 2006, 17:03, said:

Destul de bine prezentat. Cat de cat.
Amu, o intrebare.
De drepturile de autor ai auzit ceva?



dap .... dar sa nu uitam ca suntem pe internet :) deci ... daca ar avea toata lumea drepturi de autor valeu mama :)) .... ;)

 moxdey, on Apr 7 2006, 17:03, said:

Destul de bine prezentat. Cat de cat.
Amu, o intrebare.
De drepturile de autor ai auzit ceva?


si sa nu uitam ca pe net sunt mii de posturi de radio ... si nu au nici unul drepturi de utor ... si sunt unii chiar f mari ;) de ex RadioDorDeTara ;)

#14
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005
Va urez succes!!
  
Am vazut ca aveti si un site . Sa speram ca va fi unul dintre cele mai bune site-uri

  
Faza cu Fm este foarte complicata. Iti trebuiesc multi bani pentru asa ceva / Daca aveti puteri financiare .. este foarte bine

  Eu de 2 sap tot incerc sa trimit un demo la radio 21 ( alex sigur razi) si sa vad daca sunt in stare sa fac meseria asta.
  
    Stiu ca am multe goluri .Pana la sf verii sper sa  pot intra  intr-un adevarat studio de radio

Edited by a_d_y, 07 April 2006 - 16:25.


#15
AmbraFm

AmbraFm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2006

 a_d_y, on Apr 7 2006, 17:23, said:

Va urez succes!!
  
Am vazut ca aveti si un site . Sa speram ca va fi unul dintre cele mai bune site-uri

  
Faza cu Fm este foarte complicata. Iti trebuiesc multi bani pentru asa ceva / Daca aveti puteri financiare .. este foarte bine

  Eu de 2 sap tot incerc sa trimit un demo la radio 21 ( alex sigur razi) si sa vad daca sunt in stare sa fac meseria asta.
  
    Stiu ca am multe goluri .Pana la sf verii sper sa  pot intra  intr-un adevarat studio de radio



da intradevar avem un site si f curand o sa fie update ;) sa speram ca o sa fie si mai vizitat ca asta vechi ... in 3 luni 9000 vizitatori  :coolspeak:

#16
AmbraFm

AmbraFm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2006

 a_d_y, on Apr 7 2006, 17:23, said:

Va urez succes!!
  
Am vazut ca aveti si un site . Sa speram ca va fi unul dintre cele mai bune site-uri

  
Faza cu Fm este foarte complicata. Iti trebuiesc multi bani pentru asa ceva / Daca aveti puteri financiare .. este foarte bine

  Eu de 2 sap tot incerc sa trimit un demo la radio 21 ( alex sigur razi) si sa vad daca sunt in stare sa fac meseria asta.
  
    Stiu ca am multe goluri .Pana la sf verii sper sa  pot intra  intr-un adevarat studio de radio


da asa este avem si un site destul de dragutz si in curand o sa fie di update  ;) speram ca o sa va placa noua versiune  :P

 DjTonik, on Apr 7 2006, 17:27, said:

Nice topic  :P Ar trebui sa mai adaug si eu ceva? Nu cred... tot ce trebuia spus a fost scris  :inlove:




iata ca si-a facut si aparitia managerul administrativ de la AmbraFm  :kisstogether:   :inlove: bine ai venit Tonik  :coolspeak:

#17
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Nu mai numiti Fm orice m3u , va rog . Si daca doriti sa pareti mai maturi scrieti cu ca in loc de k  si tu in loc de u .

Cat despre mine , Ambra"FM" intamplarea a facut sa lucrez la un radio adevarat , deci am tot dreptul sa glumesc pe baza unui "radio" facut pe scheletul unui winamp sau al unui sam .  

RÁDIO radióuri n. 1) Instalație de transmitere și de recepție la distanță a sunetelor cu ajutorul undelor electromagnetice .

Nu au nici un drept melodiile de pe net , m3u-urile sa fie numite pompos "radio" , in nici un caz "FM" .

qed .

Edited by kingblana, 07 April 2006 - 17:08.


#18
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Frumoase replici ! Cati ani ai AmbraFm . Pariez ca sub 17 . Atunci te scuz .

Cred ca nu esti la varsta la care sa stii ce inseamna MUNCA .


P.S. Scuze de interventie dar intr-un radio nu se numesc moderatori , ca la IRC sau la forum , se numesc animatori .

Nu confunda moderator cu animator  . Cred ca te refereai la animatori , nu la moderatori de talk-show-uri .

Edited by kingblana, 07 April 2006 - 17:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate