Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Where the Crawdads Sing (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
Abandonată de familie la începutul anilor '50, Kya a trebuit să se descurce singură. A învătat să citească și să scrie cu ajutorul prietenul ei, Tate Walker, de care s-a și îndrăgostit, dar care a lăsat-o în urmă când a plecat la facultate.

Acum, Kya trăiește într-o mlaștină din Carolina de Nord și e cunoscută de localnicii din Barkley Cove ca "fata din mlaștină". Când un bărbat cu care a avut cândva o legătură este găsit mort, indiciile îi poartă pe investigatori catre Kya, care devine suspect principal.

LINK IMDb


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZRXAYFfRs4M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
văzut în această seară la cinema, o poveste despre familie, iubire, viaţă... foarte bun!

Daisy Edgar-Jones joacă excepţional, "face" tot filmul :D

#3
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/67/37/3XNpNwKq_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/95/95/RQVvUJjT_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ce repede a aparut pe net :)

recomand vizionarea!

#4
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 19.05.2002
Un film frumos.
O actrita superba.
Si...sfarsitul incununeaza opera!

#5
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 12.07.2022
Am văzut și eu filmul datorită actriței pe care am mai văzut o n Normal People unde m a cucerit definitiv. Dar acest film mie mi a lăsat un gust amar.

Poate s eu paranoică, dar am impresia că Hollywood ul vrea să ne transmită că violența, crima sunt perfect normale n natură și că omul fiind și el animal, e justificabil să fim violenți și criminali. Eu zic că nu e. Că dincolo de instinct, suntem în stare de iubire, de morală, de judecată.

Mi a creat o stare fff proastă. Altfel, bine făcut filmul.

#6
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,663
  • Înscris: 22.05.2011
Sorry, trompeta de sirop utopic. Cinematic arata bine dar are miros de Sandra brown …

#7
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003

View PostEv_eee, on 06 septembrie 2022 - 11:06, said:

Poate s eu paranoică, dar am impresia că Hollywood ul vrea să ne transmită că violența, crima sunt perfect normale n natură și că omul fiind și el animal, e justificabil să fim violenți și criminali. Eu zic că nu e. Că dincolo de instinct, suntem în stare de iubire, de morală, de judecată.
Abia in ultimii 70 de ani de istorie lumea a inceput sa fie flower power. In rest crime, violenta, razboaie, razbunari, etc.

#8
arfidx2

arfidx2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.09.2022
Cam plictisitor, imagine bună, actori șterși, poveste meh..

#9
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Subiect destul de bun, dar se pierde pe parcurs si devine plictisitor. Finalul nu e tocmai surprinzator pentru cei care au mai vazut genul asta de filme. De vazut doar daca nu e altceva mai bun de vazut (sau pentru actrita din rolul principal).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate