Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Curatenia si violenta la parnaie

* - - - - 8 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
Vazusem intr-o sambata la B1 TV emisunea condamnatii, si era vb de o femeie, aveau covor in camera, era curatenie, ordine, covorul l-au pus ele, si chiar zicea reporterita "da...la barbati nu e asa..".

De ce ? De ce la femei poate fi ordine, mai liniste, mai curatenie, si la barbati e debandata totala ? Adica alora nu le place sa aiba si ei ceva pe cimentul ala rece ? Nu le place sa stea mai in liniste si ordine in celulelea alea ?
La femei nu auzi pe hol "te fac io ba, te aia, te aia", nu prea auzi injuraturi, ceva nu e in ordine. Si aia si ailaltii sunt egali, au facut infractiuni, crime, chiar aia intervievata facuse crima, deci nu e unu mai breaz ca altul, si totusi e diferenta !

Ca sa nu mai zic si altceva, alta chestie, de ex daca politia aresteaza pe unu, unii politai sunt violenti, ameninta, dau in tine, dar cand aresteaza pe una nu, desi si aia poate a dat in cap si are aceiasi fapta ca si ala.
In arest poate sa-ti zica "taci ca-ti dau una acuma..de te sparg", chiar daca ala nu zice nimic nasol, aleia nu i se intampla asa, fie ca politaiu e femeie sau barbat (deci nu sa zici ca are unu afinitate ptr una si sa zici ca nu da in femei), e vb si de politiste, gardience femei. Adica politistele femei nu fac femeilor ce le fac politistii barbatilor, indiferent de gravitatea faptei.

Nu prea inteleg unde e spilul.

Edited by MinettoMatoi, 08 August 2022 - 14:05.


#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Te pregatesti de ,,facultate"?Posted Image

#3
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Barbatii sunt mai feroce, iau covorul si-l folosesc la ucideala sau dracu stie la altceva gen metode de suicid sau ce ii mai duce capul.

#4
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,464
  • Înscris: 01.08.2006
Spilul e ca tu ai vazut un exemplu si tragi concluzii generale.

Statistic, e posibil ca barbatii sa fie mai violenti, in numar mai mare decat femeile. Dar aia nu inseamna ca toate celulele pentru femei arata ca aia.

Ce ai vazut tu la emisiunea aia e probabil o exceptie. E o emisiune pe o televiziune comerciala, e normal sa arate lucruri la care s-ar putea uita mai multa lume, sa rezoneze mai multa lume.
Daca ar arata de fapt cum e in majoritatea cazurilor, cred ca nu s-ar uita nimeni la emisiunea aia.

Ca idee, o regula de baza ca sa scoti mai multe lucruri de la cineva e sa fii empatic cu el, sau sa te faci ca esti empatic, adica sa pui intrebari, sa faci complimente. Acel "Da, la barbati nu e asa" e pur si simplu un compliment, ca sa fie o atmosfera cordiala, ca subiectul sa-si deschida gura.

Edited by bai3tzash, 08 August 2022 - 14:10.


#5
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
Te ai gandit ca, poate, emisiunea e aranjata? Inchisoarea arata ca "are conditii", femeia ca s a reeducat, reporterul are subiect, toata lumea multumita.
De unde pasiunea ta pentru conditiile din inchisori?

#6
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 26.09.2010
In rest, esti bine??

#7
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Nu stii ca femeile sunt mai gospodine si mai curate in general ca barbati? Hai ma, ca nu era greu.

#8
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 09.01.2010
Diferenta de nivel intre hormoni (testorsteron vs estrogen). Sunt destule articole pe tema respectiva, daca le cauti pe net le gasesti.

#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cât e internetu ăsta de n-are mărgini, găsești Iliada lu Homer gratis, poți să citești pe Cioran, să te înfrupți cu ceva cugetări de la Platon, poți învăța limbi străine, gratis.
Găsești orice.

Și Mineto se uită la reportaje fake cu pușcăriași.

Labeunuteve

După care ne întreabă pe noi de ce au tanti ălea covor în celulă.

Edited by waterman, 08 August 2022 - 14:58.


#10
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Bagă -te la "facultate", că te fac ăia covor, altădată or să măture cu tine pe jos, deci nici vorbă de mizerie...

#11
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
E din cauza la substantele alea care le bagi, te-au asexuat,, de aia nu intelegi diferenta

#12
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Nu trebuie sa mergi la puscarie ca sa vezi diferenta intre barbati si femei. Mergi in vizita la barbati necasatoriti si la femei necasatorite. Pun pariu ca in majoritatea cazurilor e mult mai multa ordine si curatenie in casele femeilor decat in casele burlacilor.

#13
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Păi dacă el vrea la puscarie? Nu muncă, papa gratis, căldurică gratis...

#14
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
E doar un reportaj raportat la o celula cu niste femei (3-4 sau cate pot sta, 6 maxim parca).

Te asigur ca in marea majoritate, in celule la barbati este la fel de ordine. In special la cei care au de facut timp.

Din contra, daca esti mizerabil, de obicei esti scos afara din celula, si eventual trebuie sa te inchida singur. Asta e una din principalele motive de scandal in penitenciare.
Daca nu-ti place curatenia, ori te face cineva sa faci curat zilnic, ori te adaptezi tu.

Cat despre scandal la barbati, nu e ca in filme. Sau ca in reportaje la posturi de cacat.
Toti isi vad de treaba lor.

Singurii care au probleme sunt cei cu vicii, in special pariorii de barbut, poker, etc. De aici pleaca mereu orice scandal.

Nu stiu ce varsta ai, dar aducandu-mi aminte si de intrebarile tale despre titanic si de ce nu au lasat femeile sa moara in loc sa le salveze primele, pot sa cred ca nu ai o idee tocmai buna despre cum functioneaza lumea. Ce vezi la TV nu este realitatea de afara.

#15
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Vezi ca are Tetelu vreo 2 episoade de podcast cu Cosmin Dorobantu daca te pasioneaza penitenciarul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W9agQwW05_c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/01nn-JqM0YU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010

View PostFreddy12, on 08 august 2022 - 16:41, said:

Mergi in vizita la barbati necasatoriti si la femei necasatorite.
Lasa, sa stea acasa! Te trezesti cu el la usa asa netam-nisam, sa intrebe unde e covorasu...

#17
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Din timpurile facultății (aia sub umbrela ministerului Educației nu MAI) umbla vorba că-i mai mare mizeria prin căminele de fete decât la băieți (diverse ... produse feminine lipite sau aruncate pe unde nu trebuie).

#18
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018

View Postbaribalu, on 08 august 2022 - 14:09, said:

Te pregatesti de ,,facultate"?Posted Image
Din fericire fac am facut-o deja. serios vb nu, doamne fereste, nu ma pregatesc de asa ceva, sper sa nu ajung niciodata la "facultate". Nu zic ca sigur nu ajung, ca nu se stie niciodata, viata e complexa.

View Postbai3tzash, on 08 august 2022 - 14:09, said:

Spilul e ca tu ai vazut un exemplu si tragi concluzii generale.

Statistic, e posibil ca barbatii sa fie mai violenti, in numar mai mare decat femeile. Dar aia nu inseamna ca toate celulele pentru femei arata ca aia.

Ce ai vazut tu la emisiunea aia e probabil o exceptie. E o emisiune pe o televiziune comerciala, e normal sa arate lucruri la care s-ar putea uita mai multa lume, sa rezoneze mai multa lume.
Daca ar arata de fapt cum e in majoritatea cazurilor, cred ca nu s-ar uita nimeni la emisiunea aia.

Ca idee, o regula de baza ca sa scoti mai multe lucruri de la cineva e sa fii empatic cu el, sau sa te faci ca esti empatic, adica sa pui intrebari, sa faci complimente. Acel "Da, la barbati nu e asa" e pur si simplu un compliment, ca sa fie o atmosfera cordiala, ca subiectul sa-si deschida gura.
La asta m-am cam gandit si eu, ca filmarile alea chiar si la barbati, au loc intr-o celula mai ok aleasa de conducere, am auzit ca exista celule cu igrasie, plosnite, acuma in 2022 nu stiu daca mei e asa de cand cu UE, dar poate o mai fi.

Dar la barbati nici in filmari nu vezi covor pe jos, bine, asta e un lucru minor, vroiam sa scot in evidenta ca de multe ori la femei e mai ordine ca la barbati si in general,  nu doar acolo, si ca femeile-s mai okey, barbatii is bolnavi, se bat, si asa mai departe.
Ce nu am inteles, este de ce nu filmezi domne realitatea, de ce mereu ne prefacem sa fim altii decat suntem ?! Si asta nu doar la parnaie, nu ne mai saturam de perversitate si minciuna ?
Unii pe youtube apreciaza cand prezinti filmarea asa cum e, fara prelucrari, introduceri, etc.

S-au dus unii in control in aresturi sa le viziteze, nu stiu ce asociatie sau fundatie, cand au intrebat de ce nu mere aeru conditionat, ziceau ca in ziua aia nu stiu ce s-a intamplat, iti dai seama ca ala n-a mers mai niciodata, au mintit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate