Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Schema amplificator Awaline - ILX 1202

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Salut !

Poate are cineva o schema de Awaline ILX 1202 ?

Tot ce am gasit despre ele pe net - https://www.forum.po...php?f=8&t=21764

Ms anticipat

Attached Files



#2
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,098
  • Înscris: 24.11.2006
Ma indoiesc ca vei gasi, cel putin din ce scrie pe linkul pe care l-ai dat. Ce problema sau probleme are? Poate se gasesc, si in mod sigur se gasesc, niste colegi mai priceputi care sa te ajute.

#3
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 un_el, on 07 august 2022 - 20:18, said:

Ma indoiesc ca vei gasi, cel putin din ce scrie pe linkul pe care l-ai dat. Ce problema sau probleme are? Poate se gasesc, si in mod sigur se gasesc, niste colegi mai priceputi care sa te ajute.

Ms mult, m-ar fi ajutat o schema, uneori chinezii fura de la altii design-ul si m-ar fi ajutat - poate cineva a lucrat cu ele sau le-a asigurat service-ul - cu ce se aseamana sau care e prototipul.

#4
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011
Poveste de acum 7 ani si ceva...
Ai asa ceva si s-a defectat? Era probabil în clasa A, poate sunt finalii sau ceva electrolitice (eu prefer clasa D de când cu criza energetica)

#5
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 Victor5, on 07 august 2022 - 23:23, said:

Poveste de acum 7 ani si ceva...
Ai asa ceva si s-a defectat? Era probabil în clasa A, poate sunt finalii sau ceva electrolitice (eu prefer clasa D de când cu criza energetica)

Eu pe criza prefer clasa S sau clasa T.

Pentru zona de inflorire economica si prosperitate ar merge clasa AB.

#6
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,098
  • Înscris: 24.11.2006

View PostMalineanu, on 08 august 2022 - 02:46, said:

Eu pe criza prefer clasa S sau clasa T.

Pentru zona de inflorire economica si prosperitate ar merge clasa AB.

Fiecare dintre ele cu avantaje si dezavantaje. Posted Image Depinde la ce vor fi folosite si cel mai mult depinde de utilizatorul final, el dicteaza totul, el si urechile lui. Acu' ceva timp in urma deschisesm pe aici un topic referitor la un amplificator pentru casti hibrid pe care il am si acum. N-as vrea sa deschid din nou cutia Pandorei, au fost destule discutii pe tema asta. Intre timp am inlocuit respectivul Altec Lansing vs2321 cu un Denon Heos 7 (clasa D). Infinit mai bine fata de primul dar tot la ani distanta de hibridul pentru casti si nasol fata de ce-as fi vrut sa-mi iau, statie separata, boxe stand floor. Pac, a venit coronavirusul, n-au mai fost bani. Eram dispus sa dau in jur de 1000 de euro pe o statie de amplificare (AB), un entry-level, mai de Doamne ajuta. Boxele ramanea sa ma hotarasc si la alea... Anyway doream sa-mi iau ceva mai bunisor, Denonul asta se dorea a fi o solutie de avarie, n-a fost sa fie, deobicei ce este temporar ajunge sa fie permanent. Posted Image Culmea e alta: am vrut si vreau sa dau respectivul Altec Lansing la vreo 80 de lei, nimeni nu-l vrea cu toate ca functioneaza si este mult peste toate pocnitorile din ziua de astazi, e o pocnitoare si el, nimic de zis, dar o pocnitoare mult peste ce se fabrica acum chiar daca n-are "blustutz", radio & other stuff.
Revenid la topic, depinde ce vrei sa realizezi, ceva similar cu ce ai postat in primul topic, sa le repari, sa le folosesti acasa, desi dupa umila mea parere nu-si au locul intr-un apartament. Ehhh, prea lunga discutia, pana la urma fiecare face ce vrea...

Edited by un_el, 08 August 2022 - 08:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate