Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Caut apartament cu 3 camere Pta Romana, 300k

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
LiliacBolnav

LiliacBolnav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.02.2021
Buna,

Asa cum scrie in titlu, as dori sa achizitionez un apt cu 3 camere in centru (sub 15min de mers pe jos pana la Piata Romana), vreau doar sa fie bine izolat (termic si fonic), nu am masina.

Ca blocuri noi am gasit Rosetti Luxury, care mi se pare cam scump pentru unde este pozitionat (pe popa petre, aproape de mosilor)

Blocul urat Eminescu 65 care pare un pic dubios (santier abandonat mai bine de 10 ani...  https://forum.softpe...u-65-residence/ ).

Am vizitat acest apartament din 2016 : https://www.imobilia...amere-XC3T102QN , blocul mi se pare cam ciudat, asa in lungime, nu stiu daca e o problema. Orientat spre vest, si nu pare bine izolat, cand am vizitat erau 30 de grade afara si la fel inauntru Posted Image

Mai e ceva pe Aurel Vlaicu 133 https://www.imobilia...amere-X78E1016R Dar in lungime (nu se poate face curent) si impartire un pic dubioasa (o singura baie adevarata care se accedeaza doar din dormitor)

In fine, nu prea gasesc nimic sa-mi placa, ma gandesc sa caut ceva mai deosebit si daca nu e in centru (up-site, One cotroceni Park...)

La blocuri vechi nu stiu, nu ma pricep in constructii, unele ar fi OK ?

Aveti alte idei ?

Mersi

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 18.12.2007
Ai uitat cel mai important aspect: ce buget ai?

#3
LiliacBolnav

LiliacBolnav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.02.2021

View PostAlexEn, on 07 august 2022 - 21:16, said:

Ai uitat cel mai important aspect: ce buget ai?
Este in titlu, dar ai dreptate, am uitat sa-l pun si in postare.

300k euros.

#4
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007
A scris in titlu : 300 000 coco

#5
slx29

slx29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 28.05.2020
Sunt unele facute de comunisti pt diplomati langa romana (exemplu unde statea livia stanciu) dar nu stiu daca au 3 camere. Doamna parca sedea la 4 camere. Blocurile sunt solide, compartimentarea cu cap dar haos si praf ca vederea e spre strazi circulate dacia/eminescu.

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,322
  • Înscris: 24.02.2017

View PostLiliacBolnav, on 07 august 2022 - 14:34, said:

Buna,

Asa cum scrie in titlu, as dori sa achizitionez un apt cu 3 camere in centru (sub 15min de mers pe jos pana la Piata Romana), vreau doar sa fie bine izolat (termic si fonic), nu am masina.


Are toate izolatiile posibile pentru ca este construit acum cativa ani . Nu stiu daca mai e ceva liber. Baga un ochi:

https://www.google.c...!7i16384!8i8192

#7
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,036
  • Înscris: 02.03.2003
@OP, dacă dispui de acest buget ar trebui să aloci bani şi pentru consultanţi din domeniu.
Aici speri să plăteşti 0 pentru opinii.

Opiniile avizate costă câteva procente din bugetul iniţial. Dacă spun 3% vor face infarct mulţi cititori. Posted Image

#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,322
  • Înscris: 24.02.2017

View Postterratec, on 08 august 2022 - 13:35, said:

Dacă spun 3% vor face infarct mulţi cititori. Posted Image

Tu ai da 9000 de euro cuiva care doar sa iti spuna ca in blocul X e un apartament liber si cu asta basta ?

#9
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
La astfel de locuinte, in caz ca nu-s vandute de vreo persoana cu posibilitati modeste care s-a ales cu ea de la "intreprindere" :) sau din vreo mostenire, sunt sanse mai mari ca vanzatorul sa nu doreasca sa se complice cu o vanzare pe cont propriu.

#10
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Bugetul cred ca e ok (300k / 80mpu rezulta aproape 4k eur/mpu), ar trebui sa te incadrezi la un bloc nou. Problema ta este ca sunt foarte putine blocuri noi in zone ok care sa respecte criteriile tale de a fi atat de aproape de Piata Romana. E vreun motiv anume pentru care vrei sa fii aproape de zona asta?

Dpmdv la Romana acolo nu e centru decat daca esti profesor la ASE (si doar atat) sau lucrezi la vreuna din putinele firme din zona. As extinde zona la blocurile noi dintre Piata Victoriei - Dorobanti si statuia Aviatorilor. Ai sanse sa te incadrezi, iar zona este net superioara.

Daca ajungi pe mana unui agent, omul va dori sa scape cat mai repede de tine si sa iti vanda ceva, deci incearca sa cristalizezi foarte bine ce doresti pana sa ajungi la o agentie si sa ceri oferte concrete.

Edited by figo1988, 08 August 2022 - 15:06.


#11
LiliacBolnav

LiliacBolnav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.02.2021
Salutare, mersi pentru răspunsuri.
O să mă interesez la ce ați mentionat.

Imi place mult cartierul armenesc, si nu-mi place deloc tot ce e spre Unirii, de aceea ma gândeam la Romană.
Victoriei / Dorobanti ar fi OK da :)

Nu am mai auzit de consultanți inainte. Sunt agenti imobiliari "personali" ?

Sa fiu sincer am mostenit 60% din acesti bani si descopăr putin piata :)

Altfel ma gândeam la un bloc comunist (Victoriei, amzei, mosilor) sunt anumite avantaje pentru mine (geam la baie, bucatarie separata, balcon inchis destul de des, locatii bune) dar nu stiu cum stam cu izolatia fonica, la parintii mei nu auzeam nimic, in alte locuri auzeam orice.

#12
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 06.01.2022
300 de mii de euro pentru un apartament cu trei camere? vai de viata mea..

#13
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Urban spaces Sf. Voievozi (finalizat)

Vernescu residence (are câțiva ani dar e super)

#14
H3llR1s3r

H3llR1s3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 23.05.2010
La urban spaces din voievozi este totul sold out

#15
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,322
  • Înscris: 24.02.2017
Asta e mai departe de Romana un pic   https://www.carmensylva.ro/locatie/

#16
enola

enola

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.09.2022

 LiliacBolnav, on 07 august 2022 - 14:34, said:

Buna,

Asa cum scrie in titlu, as dori sa achizitionez un apt cu 3 camere in centru (sub 15min de mers pe jos pana la Piata Romana), vreau doar sa fie bine izolat (termic si fonic), nu am masina.

Ca blocuri noi am gasit Rosetti Luxury, care mi se pare cam scump pentru unde este pozitionat (pe popa petre, aproape de mosilor)

Blocul urat Eminescu 65 care pare un pic dubios (santier abandonat mai bine de 10 ani...  https://forum.softpe...u-65-residence/ ).

Am vizitat acest apartament din 2016 : https://www.imobilia...amere-XC3T102QN , blocul mi se pare cam ciudat, asa in lungime, nu stiu daca e o problema. Orientat spre vest, si nu pare bine izolat, cand am vizitat erau 30 de grade afara si la fel inauntru Posted Image

Mai e ceva pe Aurel Vlaicu 133 https://www.imobilia...amere-X78E1016R Dar in lungime (nu se poate face curent) si impartire un pic dubioasa (o singura baie adevarata care se accedeaza doar din dormitor)

In fine, nu prea gasesc nimic sa-mi placa, ma gandesc sa caut ceva mai deosebit si daca nu e in centru (up-site, One cotroceni Park...)

La blocuri vechi nu stiu, nu ma pricep in constructii, unele ar fi OK ?

Aveti alte idei ?

Mersi
ai gasit ceva convenabil pentru tine?

#17
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Enola, caută pe userul kevo82. Tocmai zicea că a luat 4 camere langa Herăstrău cu 230 plus TVA. La win Herăstrău. Bloc nou

#18
enola

enola

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.09.2022

 figo1988, on 23 septembrie 2022 - 09:16, said:

Enola, caută pe userul kevo82. Tocmai zicea că a luat 4 camere langa Herăstrău cu 230 plus TVA. La win Herăstrău. Bloc nou
multumesc, da am vazut si eu ca a postat pe topicul casei lui, o sa merg sa ma uit prin zona pentru ca nu o cunosc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate