Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Reviste pentru tineri īn Romānia anilor '90 - īnceput de '000

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,225
  • Înscris: 13.06.2004
Aia era mai mult pentru copii.   :D
@ valirex : mă întreb dacă "Start 2001" era rudă cu "Start spre viitor"
akmbr0zie, dar aşa de rău o duceai de nici măcar o revistă nu-ţi permiteai?   :huh:   Nici eu nu o duceam super, dar măcar 1-2 reviste pe lună puteam avea.

#20
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004

View PostBogotta, on 08 august 2022 - 10:08, said:

Mai veche , recunosc  Posted Image
ehe, ce vremuri, imi amintesc ca asteptam cu nerabdare ziua cand venea cate un profesor cu un teanc in mana si ni le distribuia la scoala, celor care aveam abonament. Avea pe ultimile pagini si un serial de benzi desenate, nu mai stiu cum se numea.

#21
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006

View Postdjl, on 08 august 2022 - 10:55, said:

akmbr0zie, dar aşa de rău o duceai de nici măcar o revistă nu-ţi permiteai?   Posted Image   Nici eu nu o duceam super, dar măcar 1-2 reviste pe lună puteam avea.
Multumesc pentru stalcitul poreclei, suna a AK 47 asa!

Nu o duceam bine dar nu eram atat de sarac. Dar locuiam intr-un oras mic si inapoiat, una la mana, doi la mana, niciodata muzica pe care am ascultat-o nu prea era in sfera comercialului (pe vremea aia un sfert din Bravo era despre Backstreet Boys si apoi incepuse moda cu dance-ul romanesc, pe care nu l-am suportat niciodata), asa ca revista Bravo, in afara de sectiunea mai sus amintita, nu prea prezenta interes.

Dar da, pe vremea aceea ce mi se pare azi o cheltuiala suportabila pentru un adolescent sau pentru parintii lui (reviste, carti, CD-uri, nu mai vorbesc  un calculator slab de exemplu) atunci erau lucruri pentru care ma uitam in buzunar de 5 ori.

Edited by ambr0zie, 08 August 2022 - 13:07.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate