Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

RCA completat greșit eMAG.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 26.06.2009

 mihai93, on 07 august 2022 - 07:40, said:

Vorbeste cu cei de la asigurari si ar putea sa te ajute.
Eu am avut o problema ca am scris data gresita , astfel 2 luni asigurarile s-ar fi suprapus. In cateva zile s-a rezolvat.
Nu e nici o problema daca se suprapun. Poti sa ai si 10 RCA simultan - in caz de dauna din vina ta trebuie sa utilizezi doar una din ele (ca sa nu fraudezi asiguratorii cu aceeasi dauna la mai multi asiguratori).

#20
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 02.03.2022
Da cum spunea un coleg mai sus, in urma inmatricularii/inscrierii pe numele meu, iese asiguraea de pe vechiul proprietar si trebuie sa fac alta pe numele noului proprieter.
Acuma eu daca am platit pe numele meu asigurarea , dar masina are alt proprietar , ce se poate intampla in continuare cu inscrierea?

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006

 PNX, on 07 august 2022 - 05:54, said:

Fac o programare la înmatriculari mașini și dacă nu am la mine seria sasiului și eram departe de mașină, zic hai sa ma uit în asigurarea făcută pe eMAG, pentru ca rămâne acolo seria salvată.
O scriu frumos ii dau salveaza data, nu sunt robot și surpriza "numărul mașini nu corespunde cu numărul sasiului"
Frumos.
Am greșit când am introdus carnatul de cifre și litere.
Am identificat problema, am pus R în loc de 3.
Stiu ca nu mai pot circula cu mașina, asta e clar, dar cum rezolv cu schimbarea codului în asigurare?

Daca exista aceea discordanta subliniata de mine tu crezi ca se mai elibereaza asigurarea?

#22
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 02.03.2022
Uite și matale ca se poate.

Attached Files



#23
grofudaniel

grofudaniel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.08.2008

 misu78, on 07 august 2022 - 18:00, said:

Cum era aia cu analfabetii functionali?

Analfabeții functional*

#24
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 02.03.2022
Am rezolvat încă foarte bine.
Am sunat la emag unde mi-a dat numărul de la Axeria, unde mmia dat numărul brokerului, care se ocupa de segmentul RCA, unde mi-a dat numărul la cel care se ocupa de la emag.
Toate astea în 5 minute.
Am trimis poze cu buletinul, talonul, fiscalul și împreună cu rugămintea sa tina cont ca schimb numerele, au fost înțelegători și au schimbat și validat RCA-ul.

Apropo, la ce te ajuta sa nu fii analfabet funcțional, dacă nu știi sa te descurci sau sa dai un sfat?
A se vedea ca sunt unii care nici nu știu sa numere, dar au case cu turnuri cam cât are unul cu facultate conturi goale prin bănci.



#25
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,514
  • Înscris: 21.12.2006
Felicitări că te-ai descurcat, dar nu înțeleg ce nevoie ai mai avut de opiniile noastre de săraki ?

#26
PNX

PNX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 02.03.2022

 nei-k, on 10 august 2022 - 11:42, said:

Felicitări că te-ai descurcat, dar nu înțeleg ce nevoie ai mai avut de opiniile noastre de săraki ?
Pai nu știam ca o sa ma descurc.
Am cerut niște sfaturi.
Nu-i normal?


#27
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,886
  • Înscris: 12.03.2009

 PNX, on 10 august 2022 - 11:05, said:

A se vedea ca sunt unii care nici nu știu sa numere, dar au case cu turnuri cam cât are unul cu facultate conturi goale prin bănci.
Asta e idealul tau in viata?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate