Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

A spus "DA"

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
stteven

stteven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 12.02.2022
O fosta iubita de acum 10 ani, are 31 momentan tocmai a postat pe un site de socializare niste poze in care este ceruta in casatorie iar ea a spune DA.
Credeam ca nu mai simt nimic pt ea dupa atata timp dar la vederea intamplarii parca mi-a fugit pamantul de sub picioare cateva secunde...
Momentan m-am linistit :) . Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

#2
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,547
  • Înscris: 03.04.2013
Din fericire, nu!

La tine, hormonii, bata-i vina! Afurisitul de testosteron....

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

:) . Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?
:)
Nu. Nu am simțit la fel pt fosta ta iubita.
Îți trece sigur.

#4
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022
Ce n-as da sa am si eu problemele astea..

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
să vezi la despărțire peste ceva ani când îl spurcă pe respectivul și-l face cu de toate cum te vei simți

#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 24.05.2006

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

Pana acum am avut-o pe fosta din liceu, a spus DA de doua ori, aia din fac, idem, aia de dupa fac, tot de doua ori, am devenit imun. Bine ca la +40 nu mai fac copii asa usor, ca mai urma si botezul, primii pasi si prima zi de scoala. Ale dreaq de la divort nu pune niciuna poze.

#7
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

...este ceruta in casatorie iar ea a spune DA.


Posted Image

La nunta vor bea vin de la Crama Insuratei si apa minerala Borsex, iar la despartire - plata de Divorteni !... Posted Image


Attached File  Divorteni.jpg   61.54K   47 downloads

Edited by sylvius, 07 August 2022 - 07:39.


#8
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

....
Credeam ca nu mai simt nimic pt ea dupa atata timp dar la vederea intamplarii parca mi-a fugit pamantul de sub picioare cateva secunde...
...

Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

Si pana atunci niciun indiciu ca s-ar putea sa zica DA, in viitorul apropiat?? :D


Am vazut ca unele tipe fac asa. Posteaza singure, pana in ziua in care se casatoresc.
Daca n-ai alte canale de informare, ai impresia ca in dupa -amiaza aia l-a cunoscut.


Daca e asa, n-ai niciun motiv sa iti faci griji, o sa posteze ca si cum ar fi singura foarte curand. :D :D

#9
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:


Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

N-a fost nimic deosebit. Ti-a sunat ceasul biologic, semn ca undeva inlauntrul tau iti doresti sa te asezi la casa ta.

N-am simtit niciodata nevoia sa-mi fac singe rau pentru "un fost". Daca ne-am despartit, inseamna ca nu eram potriviti in multe privinte. Cu atit mai putin sa facem vreodata un pas decisiv spre casatorie. Dar asta nu m-a impiedicat sa las un loc de "Buna ziua !" intre noi sau sa ma bucur, cind aud ca-i merge bine cu altcineva. :)



#10
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 12.09.2019
Io pe toate le am blestemat din răsputeri sa nu aibă noroc în viață.

#11
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Mi-a dat si mie prin cap acum o luna sa caut o fosta iubita din liceu(acum 16 ani)

Maritata, cu copii.

Un pic de fluturi in stomac, un pic de gelozie(?), un pic de nostalgie, mi-a trecut in scurt timp.

#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

A spus "DA"

Io am intrat deoarece eram curios care-i intrebarea.

Edited by edy_wheazel, 07 August 2022 - 11:54.


#13
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020
Io', in locul initiatorului, m-as bucura ca nu am facut eu greseala si ca a cazut altul de fraier Posted Image

#14
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Am patit, in tinerete. Dar ce simteam era mai degraba enervare pentru ca fusesera tipe dupa care suferisem la despartire si consideram in subconstient ca nu merita o relatie serioasa.
Dar da, foarte puternic sentimentul si cumva cam la fel era treaba cu fugitul pamantului de sub picioare.
Cu anii m-am mai schimbat si pur si simplu am inteles ca trecutul e trecut iar oamenii care au trecut prin viata mea, daca au iesit, asta e, fiecare cu treaba lui.
Singura fosta ce mai e in lista mea a singurei aplicatii de socializare ce o folosesc e una cu care am avut o relatie scurta. Acum multi ani. Dar culmea, si azi o percep ca fiind cea mai intensa relatie (probabil pentru ca nici n-a avut timp sa se consume). M-a adaugat dupa multi ani de la despartire - care a fost foarte urata. Nu prea stiu de ce m-a adaugat, pentru ca am schimbat doua vorbe si am chemat-o la o cafea, dar m-a refuzat. Nu avea sens sa ma gandesc de ce, asta a fost.
Da, rareori ma uit la putinele poze pe care le are pe profil - si care-s de pe vremea cand o cunosteam eu, nu de acum (cine stie, poate nici n-as recunoaste-o pe strada, oamenii se schimba in 15 ani) si ma gandesc cum ar fi fost. Dar e irelevant, n-a fost, asta conteaza Posted Image

Edited by ambr0zie, 07 August 2022 - 13:55.


#15
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Pai in loc sa te bucuri ... Eu ma mai uit pe profilul unei  foste iubita de acum 12 ani , de care chiar eram f indragostit, si am mers chiar pana in Paris pt a ne intalni. Si cand ma uit sper sa vad ca e casatorita, fericita , dar din pacate o vad doar singura :( .

#16
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017
Bai voi nu aveti minte, pe cuvant.  O relatie trecuta..... ramane la trecut. Punct.  Da, poti sa mai simti ceva insa trebuie sa lupti sa elimini sentimentele astea care nu isi mai au rostul.

#17
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Bine ca legea ne protejeaza si avem dreptul numai la o singura sotie. :)

#18
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Poate ai simtit nostalgie

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate