Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

A spus "DA"

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
stteven

stteven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 12.02.2022
O fosta iubita de acum 10 ani, are 31 momentan tocmai a postat pe un site de socializare niste poze in care este ceruta in casatorie iar ea a spune DA.
Credeam ca nu mai simt nimic pt ea dupa atata timp dar la vederea intamplarii parca mi-a fugit pamantul de sub picioare cateva secunde...
Momentan m-am linistit :) . Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

#2
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,481
  • Înscris: 03.04.2013
Din fericire, nu!

La tine, hormonii, bata-i vina! Afurisitul de testosteron....

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

:) . Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?
:)
Nu. Nu am simțit la fel pt fosta ta iubita.
Îți trece sigur.

#4
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 06.01.2022
Ce n-as da sa am si eu problemele astea..

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
să vezi la despărțire peste ceva ani când îl spurcă pe respectivul și-l face cu de toate cum te vei simți

#6
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

Pana acum am avut-o pe fosta din liceu, a spus DA de doua ori, aia din fac, idem, aia de dupa fac, tot de doua ori, am devenit imun. Bine ca la +40 nu mai fac copii asa usor, ca mai urma si botezul, primii pasi si prima zi de scoala. Ale dreaq de la divort nu pune niciuna poze.

#7
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

...este ceruta in casatorie iar ea a spune DA.


Posted Image

La nunta vor bea vin de la Crama Insuratei si apa minerala Borsex, iar la despartire - plata de Divorteni !... Posted Image


Attached File  Divorteni.jpg   61.54K   47 downloads

Edited by sylvius, 07 August 2022 - 07:39.


#8
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,718
  • Înscris: 24.10.2019

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:

....
Credeam ca nu mai simt nimic pt ea dupa atata timp dar la vederea intamplarii parca mi-a fugit pamantul de sub picioare cateva secunde...
...

Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

Si pana atunci niciun indiciu ca s-ar putea sa zica DA, in viitorul apropiat?? :D


Am vazut ca unele tipe fac asa. Posteaza singure, pana in ziua in care se casatoresc.
Daca n-ai alte canale de informare, ai impresia ca in dupa -amiaza aia l-a cunoscut.


Daca e asa, n-ai niciun motiv sa iti faci griji, o sa posteze ca si cum ar fi singura foarte curand. :D :D

#9
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,347
  • Înscris: 21.04.2014

View Poststteven, on 06 august 2022 - 19:37, said:


Ce-o fi fiost, ati simtit la fel ?

N-a fost nimic deosebit. Ti-a sunat ceasul biologic, semn ca undeva inlauntrul tau iti doresti sa te asezi la casa ta.

N-am simtit niciodata nevoia sa-mi fac singe rau pentru "un fost". Daca ne-am despartit, inseamna ca nu eram potriviti in multe privinte. Cu atit mai putin sa facem vreodata un pas decisiv spre casatorie. Dar asta nu m-a impiedicat sa las un loc de "Buna ziua !" intre noi sau sa ma bucur, cind aud ca-i merge bine cu altcineva. :)



#10
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Io pe toate le am blestemat din răsputeri sa nu aibă noroc în viață.

#11
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Mi-a dat si mie prin cap acum o luna sa caut o fosta iubita din liceu(acum 16 ani)

Maritata, cu copii.

Un pic de fluturi in stomac, un pic de gelozie(?), un pic de nostalgie, mi-a trecut in scurt timp.

#12
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

Quote

A spus "DA"

Io am intrat deoarece eram curios care-i intrebarea.

Edited by edy_wheazel, 07 August 2022 - 11:54.


#13
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 18.01.2020
Io', in locul initiatorului, m-as bucura ca nu am facut eu greseala si ca a cazut altul de fraier Posted Image

#14
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Am patit, in tinerete. Dar ce simteam era mai degraba enervare pentru ca fusesera tipe dupa care suferisem la despartire si consideram in subconstient ca nu merita o relatie serioasa.
Dar da, foarte puternic sentimentul si cumva cam la fel era treaba cu fugitul pamantului de sub picioare.
Cu anii m-am mai schimbat si pur si simplu am inteles ca trecutul e trecut iar oamenii care au trecut prin viata mea, daca au iesit, asta e, fiecare cu treaba lui.
Singura fosta ce mai e in lista mea a singurei aplicatii de socializare ce o folosesc e una cu care am avut o relatie scurta. Acum multi ani. Dar culmea, si azi o percep ca fiind cea mai intensa relatie (probabil pentru ca nici n-a avut timp sa se consume). M-a adaugat dupa multi ani de la despartire - care a fost foarte urata. Nu prea stiu de ce m-a adaugat, pentru ca am schimbat doua vorbe si am chemat-o la o cafea, dar m-a refuzat. Nu avea sens sa ma gandesc de ce, asta a fost.
Da, rareori ma uit la putinele poze pe care le are pe profil - si care-s de pe vremea cand o cunosteam eu, nu de acum (cine stie, poate nici n-as recunoaste-o pe strada, oamenii se schimba in 15 ani) si ma gandesc cum ar fi fost. Dar e irelevant, n-a fost, asta conteaza Posted Image

Edited by ambr0zie, 07 August 2022 - 13:55.


#15
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Pai in loc sa te bucuri ... Eu ma mai uit pe profilul unei  foste iubita de acum 12 ani , de care chiar eram f indragostit, si am mers chiar pana in Paris pt a ne intalni. Si cand ma uit sper sa vad ca e casatorita, fericita , dar din pacate o vad doar singura :( .

#16
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Bai voi nu aveti minte, pe cuvant.  O relatie trecuta..... ramane la trecut. Punct.  Da, poti sa mai simti ceva insa trebuie sa lupti sa elimini sentimentele astea care nu isi mai au rostul.

#17
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
Bine ca legea ne protejeaza si avem dreptul numai la o singura sotie. :)

#18
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018
Poate ai simtit nostalgie

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate