Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Pisica urmaritoare

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 18.06.2017

View Postmondo_76, on 06 august 2022 - 16:38, said:

Pisica James Bond.... E la misto topicul..... Sosea cu colturi.....
coturi ma :)) poetul a vrut sa zica de curbe la 90 de grade, si probabil se da lumea pe acolo cu frana de mana :) sau cel putin asa pare

#20
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016
Merge pisica-n lesa fara probleme. Si eu o mai scot pe a mea afara in lesa, nu stiu cat ii place dar n-are incotro. Fiind crescuta-n apartament atunci cand iese afara se sperie de masini si de cine mai stie ce asa ca trebuie s-o tin legata. Mananca iarba de cate ori iese afara deci pot spune ca ies cu pisica la pascut.Posted Image

#21
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postcorinadaniela, on 06 august 2022 - 12:24, said:

Cumperi o cușcă și o închizi acolo înainte sa pleci unde ai treaba. Parca locuiai cu tatăl tău? Când este acasă, o închizi în baie și ii da el drumul în casa după ce pleci.

Niște poze cu pisica nu pui și tu?
Ce?  Sa tin biata pisicuta bagata in cusca?  N-am tinut-o niciodata in vreo cusca nicaieri

View PostDarkestnight, on 06 august 2022 - 13:36, said:

Sa inteleg ca situatia asta dateaza demult si tu deschizi topic pe forum? Nu poti rezolva situatia?

Las o in casa cand pleci sau cumpara i o gentuta si o iei cu tine. Este greu de facut asta?

Pisica este atasata de tine...comporta-te ca atare si ai grija de ea.
nu pricepi.   Eu dau pisica afara zilnic.  Si cand e afara ma duc si pe la magazin ca doar no sa veghez mereu sa ma  duc la magazin cand e pisica  in casa.  Si se ia dupa mine

View Postaltuser09, on 06 august 2022 - 14:03, said:

Eu stiu ca:
Daca ti-ai luat pisica, ai intrat la stapan!
Face doar ce vrea ea, cand vrea ea.
O spune unul care are un motan de 14 ani.
aprob.  Recomand celor ce vor animale sa o ia usor cu catei ce pot fi dresati usor si dupa sa isi ia si pisici. cand sunt mici pisicile sunt rele rau, zgarie alearga , se urca pe orice etc

View PostBombalurina, on 07 august 2022 - 00:23, said:

Merge pisica-n lesa fara probleme. Si eu o mai scot pe a mea afara in lesa, nu stiu cat ii place dar n-are incotro. Fiind crescuta-n apartament atunci cand iese afara se sperie de masini si de cine mai stie ce asa ca trebuie s-o tin legata. Mananca iarba de cate ori iese afara deci pot spune ca ies cu pisica la pascut.Posted Image
a mea la fel.  Mananca iarba. eu sunt la parter deci nu  prea pot sa o tin in casa, si asa imi parea rau ca o tineam cand am luat-o doar in casa si se uita mereu afara

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Simplu

Când pleci la magazin bagi pisica în casă.
Problem solved

#23
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,573
  • Înscris: 12.06.2010
Cate probleme ai...

#24
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Cand lasi pisica afara iti asumi ca sunt sanse mari ca la un moment dat sa o rupa un caine, calce o masina, manance otrava.

La cate pisici mor aiurea e bine si asa daca nu poate fi tinuta in casa, tot traieste mai mult si mai bine decat daca ar manca din gunoaie dormind pe langa containere. Dar sa constientizezi ca la un moment dat nu o sa se mai intoarca acasa.

#25
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Asa e, eu am insistat sa lasam pisica doar in casa dar n-a vrut tata, a zis sa o dam afara

pacat ca m-am atasat de ea e foarte frumoasa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate