Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Transfer euro in alta valuta

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Pana acum discutiile sunt preliminare. Vanzatorul mai are de inchis un cont ipotecar deschis la o banca in Romania, cont care este in euro, in valoare cam de 1/10 din valoarea casei. Cred ca la notar, nu am discutat inca, se va mentiona ca tranzactia se va face in euro, nu stiu, saptamana viitoare voi merge la un notar sa il intreb de principiu. Vanzatorul pe 11.08 vine in tara si cred ca undeva din 16 am putea sa mergem la notar sa incepem intocmirea actelor

#38
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Postrazec, on 06 august 2022 - 22:43, said:

Pana acum discutiile sunt preliminare. Vanzatorul mai are de inchis un cont ipotecar deschis la o banca in Romania, cont care este in euro, in valoare cam de 1/10 din valoarea casei. Cred ca la notar, nu am discutat inca, se va mentiona ca tranzactia se va face in euro, nu stiu, saptamana viitoare voi merge la un notar sa il intreb de principiu. Vanzatorul pe 11.08 vine in tara si cred ca undeva din 16 am putea sa mergem la notar sa incepem intocmirea actelor

Tu verifica la notar daca ceea ce cumperi e pe numele lui si are drept de vanzare

#39
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Nu trebuie sa se duca pana la notar, exista exstras de informare al cartii funciare, e 20 lei, se plateste online si obtine tot in online. Vede aici, doar sa aiba cateva dete.

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvestale, on 07 august 2022 - 06:40, said:

Nu trebuie sa se duca pana la notar, exista exstras de informare al cartii funciare, e 20 lei, se plateste online si obtine tot in online. Vede aici, doar sa aiba cateva dete.

Wow, am invatat lucruri noi.
Deci vrei sa zici ca pot afla situatia oricarei case cu 20 de lei, chiar daca nu sunt proprietar?

Deci pot afla si cine mai e proprietarul casei in care traieste mama?

#41
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019

View PostTsunnnami, on 07 august 2022 - 07:18, said:




Deci pot afla si cine mai e proprietarul casei in care traieste mama?

Teoretic da. Ai nr de carte funciara recent? Nu din '80.

Daca e vorba de casa, poti sa verifici oricum pe harta de la ancpi.Daca are cadastru recent, se vede numarul acolo.

Edited by stevetlangat, 07 August 2022 - 07:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate