Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Carnet conducere

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007

 adisz, on 06 august 2022 - 07:51, said:

Asta tu n-ai de unde sa o stii. Si nici noi.

e grele?

 Razvan099, on 05 august 2022 - 14:22, said:

Nu ma apuc sa conduc de nebun fara dovada sau carnet


#20
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,520
  • Înscris: 13.03.2005

 Razvan099, on 05 august 2022 - 14:22, said:


Nu ai inteles ce am vrut sa zic.Nu ma apuc sa conduc de nebun fara dovada sau carnet,intrebarea era daca vine carnetu daca nu mi scot dovada ca n-am cum s-o iau
Nu e clar că nu conduce fara permis?

 adisz, on 06 august 2022 - 07:51, said:



Asta tu n-ai de unde sa o stii. Si nici noi.
Initiatorul a pus o intrebare al carei raspuns include si plecatul ca " sofer" Posted Image

ps.
De prea mult timp se trimite permisul prin posta, indiferent de dovezi si alte hartii, ca initiatorul sa nu stie. De altfel putea intreba ce si cum cand a dat examen exact de la cea mai indrituita persoana, examinatorul, ca doar stia ca va pleca la mare.


#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Razvan099, on 05 august 2022 - 14:06, said:

Imi vine la posta sau acasa?

Depinde cum iti este norocul. In md normal iti aduce plicul la usa postasul. Insa sunt si exceptii cand trebuie sa mergi la posta. Stiu caz in care plicul s-a intors. Aia de la posta au bulit-o, nici nu i-au dus plicul acasa, insa nici nu l-au instiintat sa vina sa il ridice.

 Dany_Darke, on 05 august 2022 - 14:20, said:

dar din ce "spui" prin omitere, este ca tu vrei sa si conduci maine. trag nadejde ca matale vrei sa incepi "cariera" de conducator auto cu stangul si ceva amenzi
sfatul meu este sa stai pe treaba ta si sa-l astepti cuminte acasa. cum ai stat pana acum atatia ani, ce mai conteaza o saptamana in plus?

Subscriu!

Edited by MembruAnonim, 06 August 2022 - 08:13.


#22
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016
Cand ai luat proba practica daca soliciti primesti in aceeasi zi dovada ca ai permis, dovada care trebuie distrusa in momentul in care ai intrat in posesia permisului.

#23
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
În aceeași zi cu traseul nu primești dovada.
La final de program merge examinatorul la sediu cu actele.
A doua zi dimineața la 8 se da dovadă celor ce o solicită. Însă am aflat că în unele județe nu se mai chinuie sa de-a acele dovezi
Munca in plus pt că 8n 2-3 zile vine permisul acasă.

#24
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016

 dorin_2k, on 07 august 2022 - 07:58, said:

În aceeași zi cu traseul nu primești dovada.

Nu mai dezinforma, primesti dovada in aceeasi zi dupa ce actualizeaza politistii baza de date.

#25
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Nu in toate județele. Au program cu publicul până la 16. Daca dai traseul la 15, nu îți dă dovadă în aceeași zi. Că nu e posibil.
O fi și județe unde au program până seara. Însă la mine in județ doar a doua zi la ora 8 se dau dovezile. Daca ai întârziat: nu mai primești dovada.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate