Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Tur de o zi, plecare din Rimini.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2007
Va salut!
Cele mai reusite vacante pe care le-am avut au drept sursa de informare acest forum. De aceea apelez la cei care sunt mai pregatiti decat mine.

O sa merg in ultima saptamana din august la Rimini. Merg cu sotia, bebe de 1 an jumate, soacra, etc. Scopul vacantei este relaxarea la mare.
Totusi, o vacanta reusita pentru mine si sotie trebuie sa includa si ceva plimbari si vizite la diverse obiective. Pentru cei care merg cu noi o sa vizitam Rimini si San Marino. Noi le-am mai vizitat de mai multe ori.

Prin urmare ne-am hotarat sa ne alocam o zi doar pentru noi doi. Bebe o sa stea cu bunicii, noi o sa luam o masina si o sa ne plimbam. Din alte topice am aflat de Urbino, am intrat pe GMaps si l-am trecut ca prim obiectiv. E destul de aproape de Rimini. De aici nu mai stiu.

Din punctul meu de vedere, daca as lua fiecare orasel la rand as avea ce sa vizitez. As vrea sa vizitam ceva chiar deosebit. Din pacate, pana seara trebuie sa fim inapoi la bebe.

Va rog sa ma ajutati cu ceva sugestii ca sa putem umple o zi.
Va multumesc anticipat!

#2
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Ravenna are toate acele biserici cu mozaicuri superbe, in patrimoniul Unesco.

Daca va plac parcurile de distractie - Mirabilandia

Edited by mdt, 03 August 2022 - 12:52.


#3
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2007
Cand cautam idei, am trecut repede peste Ravenna. Am citit acum ca a fost inclusiv capitala Imperiului Roman pentru o perioada.
Clar o trec pe lista.

Multumesc mult!

#4
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2007
Nu merge sa mai editez. Am pe lista si San Leo.
Poate imi iese un tur in jurul San Marino.

#5
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
Suficient pentru o zi (chiar prea mult). Caută obiectivele din Urbino şi din San Leo şi vezi ce vă doriţi să vedeţi din ele. La fel pentru Ravenna, care ar merita o zi doar ea.

Sănătate şi alegeri inspirate !

#6
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.02.2008
Cesenatico foarte aproape de Rimini, este acolo un canal spectaculos bun de vizitat cateva ore.

#7
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2007
Va mulțumesc pentru sugestii. Cred că o să urmez sfatul domnului Ovidiu, pentru ziua cu soția o să mergem la Urbino și San Lei. Pentru Cesenatico și Ravenna o să facem o excursie cu toată gașca. Cel puțin așa sper.
Abia aștept.
AMR 1 săptămâna.

#8
dcn

dcn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2007
Pentru că socoteala de acasă nu se potrivește cu cea din târg, planurile noastre pentru o zi liberă nu s-au materializat. Deci ne-am rezumat la plimbări prin centrul orașului Rimini, excursie la San Marino și o ieșire la Gabicce Monte. Toate făcute în grup mare, cu ajutorul transportului in comun, bine organizat. O să încerc sa pun și câteva poze.

Rimini

Gabicce Monte

San Marino

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate