Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Philips Hue Sync Box , am nevoie de sfaturi .

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012
Salutare , sper sa fie ok postarea acestui subiect ( daca nu rog un moderator sa mute subiectul unde necesar )

Doresc din partea celor care detin Philips Hue Sync Box niste informati ( https://www.philips-...-/8718699704803 ) am lasa link sa se stie despre ce vorbesc .
Am auzit destule probleme despre acest sync box precum :
- ce folosesc din smart tv Netflix Hbo Prime sau cartela Ci+ pt Digi 4k /EuroSport 4k —- nu se sincronizeaza luminile !! Este adevarat , va merge luminile doar la ce va iesi din cutia sync box ( in cazul meu doar ps5 ) !?

#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Nu, nu se sincronizeaza fiindca acel box este un fel de bridge. Bagi HDMI in el, si scoti din el HDMI catre TV. (Iar tu nu faci asta cand redai continut de pe TV tot pe TV)
Daca ai TV Philips, nu stiu daca merge si pe altele, instaleaza aplicatia Philips Hue Essentials, si ai un feature care trebuie cumparat cu vreo 20 lei si iti face fix ceea ce ai tu nevoie, fara acel sync box.

In schimb ai nevoie de o jucarie din asta: https://www.emag.ro/...0/pd/DJ0HR3BBM/
Dar presupun ca o ai, daca folosesti Hue Box-ul.
Si din aplicatia de pe telefon iti setezi un Entertaiment Area, apoi din aplicatia de pe TV setezi sa foloseasca acel Entertaiment Area pentru sincronizare.

Edited by AndyM, 02 August 2022 - 10:34.


#3
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012

View PostAndyM, on 02 august 2022 - 10:23, said:

Nu, nu se sincronizeaza fiindca acel box este un fel de bridge. Bagi HDMI in el, si scoti din el HDMI catre TV. (Iar tu nu faci asta cand redai continut de pe TV tot pe TV)
Daca ai TV Philips, nu stiu daca merge si pe altele, instaleaza aplicatia Philips Hue Essentials, si ai un feature care trebuie cumparat cu vreo 20 lei si iti face fix ceea ce ai tu nevoie, fara acel sync box.

In schimb ai nevoie de o jucarie din asta: https://www.emag.ro/...0/pd/DJ0HR3BBM/
Dar presupun ca o ai, daca folosesti Hue Box-ul.
Si din aplicatia de pe telefon iti setezi un Entertaiment Area, apoi din aplicatia de pe TV setezi sa foloseasca acel Entertaiment Area pentru sincronizare.

Hue sync box nu il am , doresc sa cumpar inpreuna cu banda led pt spate tv si ulterior sa combin cu restul ce am in camera .

Am tv LG Oled C1 / ps5 care vreau sa le combin cu sync box ul acela !
Iar in camera am deja 3 becuri hue si aceeea cutie bridge pt multiple lampi pana la 50 buc

Edited by adypac86, 02 August 2022 - 11:08.


#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Bun. Nu stiu daca LG are Android TV, dar in cazul in care ai vre-un store, verifica sa vezi daca ai aplicatia Philips Essentials Hue in store-ul TV-ului tau.
Daca ai, atunci cel mai probabil mai ai nevoie doar de banda led si acea aplicatie.
Daca nu o ai, atunci nu poti reda continut de pe display-ul TV-ului pe lumini, decat prin Hue Box-ul acela prin HDMI.

#5
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012

View PostAndyM, on 02 august 2022 - 11:10, said:

Bun. Nu stiu daca LG are Android TV, dar in cazul in care ai vre-un store, verifica sa vezi daca ai aplicatia Philips Essentials Hue in store-ul TV-ului tau.
Daca ai, atunci cel mai probabil mai ai nevoie doar de banda led si acea aplicatie.
Daca nu o ai, atunci nu poti reda continut de pe display-ul TV-ului pe lumini, decat prin Hue Box-ul acela prin HDMI.

Pe lg c1 ruleaza web os ! Nu cred ca am aceea aplicatie ! ( deseara o sa arunc o privire in store tv )
Pt mine devine nulă aceea cutie sync box daca nu poate reda efectele si din smart tv ( netflix /tv/filme pe hdd extern)
Asa sa cumpar cutia si banda led doar pt efecte care le pot reda in jocuri doar prin ps5 nu stiu daca merita investitia !

Multumesc pt info AndyM 👍

#6
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014
Daca vrei luminite de Craciun, iti iei direct TpVision, scuze, Philips. Cu cutiuta aia ai luminite doar la contentul care trece prin ea, via HDMI, deci daca vrei luminite de Craciun pe Netflix, Hbo, etc, iti cumperi un Androidbox (Mibox, Redmi, Google) pe care il conectezi la cutiuta si folosesti de acolo partea de smart. Si-i mai atasezi o cutiuta si pentru posturile tv, respectiv decodorul de la Digi, insa nu vei avea acces la posturile 4K, Digi oferind doar decodor HD.

#7
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View Postadypac86, on 02 august 2022 - 11:40, said:

Asa sa cumpar cutia si banda led doar pt efecte care le pot reda in jocuri doar prin ps5 nu stiu daca merita investitia !
Intr-adevar, pretul nu e mic, dar e super smechera cutiuta.
Are un mod trei moduri: Music, Video si Game.
Si nu intelegeam care e diferenta intre a Video si Game fiindca pana la urma urmei jocul tot video afiseaza.
Dar nu mi-a luat mult sa inteleg diferentele. In cazul modului de Game, cumva nu inteleg cum (fiindca tot semnal HDMI intra), isi da seama de contentul din joc si iti simuleaza luminile in functie de elementele din joc.
De exemplu, ma jucam NFS Heat, si de fiecare data cand treceam pe sub stalpii de iluminat, se iluminau si becurile de de-asupra TV-ului in aceeasi maniera, si ca si cand ai trece in realitate pe sub stalpii de iluminat. Posted Image

#8
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012

View PostAndyM, on 02 august 2022 - 11:59, said:


Intr-adevar, pretul nu e mic, dar e super smechera cutiuta.
Are un mod trei moduri: Music, Video si Game.
Si nu intelegeam care e diferenta intre a Video si Game fiindca pana la urma urmei jocul tot video afiseaza.
Dar nu mi-a luat mult sa inteleg diferentele. In cazul modului de Game, cumva nu inteleg cum (fiindca tot semnal HDMI intra), isi da seama de contentul din joc si iti simuleaza luminile in functie de elementele din joc.
De exemplu, ma jucam NFS Heat, si de fiecare data cand treceam pe sub stalpii de iluminat, se iluminau si becurile de de-asupra TV-ului in aceeasi maniera, si ca si cand ai trece in realitate pe sub stalpii de iluminat. Posted Image

Da asa este , fiecare mod trebe tratat corespunzator !
De asta stiam , din ce am mai urmarit pe net !

Tu spui ca merita macar pt ps5 sa cumpar !?
Ce banda led ai pus la tv !? Am vazut si modele noi ca cea din poza .
https://images-ext-2..._AC_SL1500_.jpg

#9
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Eu nu am banda led la TV, ci am un sistem de spot-uri, becuri si play-uri Philips Hue pe care le-am integrat. Are si TV-ul ambient lightning integrat din fabrica. Cand am facut casa am gandit treaba dinainte.
Daca merita sau nu, parerea mea sincera este ca nu... Este misto, dar nu e o chestie pe care sa o folosesti des si ajunge sa se puna praful pe ea.
Deci daca-ti permiti hue box-ul ca pe-un moft, ia-l. Daca te gandesti daca merita dpdv financiar, atunci mai bine nu.

#10
adypac86

adypac86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 18.12.2012
Ok , am inteles .
Inca o data mersi de info .
O zi faina in continuare ✌

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate