Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Femeie indecisa/instabila emotional

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
346 replies to this topic

#1
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022
Am stat cu o fata cateva luni, ne stim de vara trecuta dar nu am vorbit prea mult,pentru ca deja avea o relatie, asta pana in decembrie. De revelion am chemat o sa stea cu mine si cu prietenii mei si de atunci am ramas impreuna. 

Totul a fost super ok pana aici, dupa a inceput sa nu mi mai scrie asa mult si sa fie rece, am intrebat o care e problema si mi a spus ca nu are nimic si ca e ok, asta pana vinerea trecuta cand trebuia sa ne vedem si a plecat la tara la ai ei fara sa mi spuna absolut nimic. Am sunat o si tot asa am intrebat o ce e cu fazele astea si de ce se comporta asa, am stat jumatate de ora sa scot de la ea cuvintele cu clestele si sa aflu dintr o data ca nu vrea sa mai vorbim pe motiv ca ea nu e bine si ca vrea sa stea singura.

Va spun si  putin si despre ea, are 33 de ani si o fata de 11 ani, e divortata. 

Eu am 26.

In aceeasi zi de vineri imi da brusc mesaj ca s a intors acasa si sa ne vedem sa iesim in oras, in conditiile in care o terminasem de tot. M am dus la ea si am avut o discutie. Mi a spus ca totusi sunt prea mic pentru ea (eu am 26 de ani) si ca toata lumea i a spus ca e nebuna ca sta cu mine si ca s a gandit si ea mai bine ca asa e, ca ii e teama de mine sa nu o las in viitor pentru  altcineva ca o sa imbatraneasca si etc, ca isi doreste pe cineva de varsta ei cu care sa aiba stabilitate, sa mai faca un copil, i am spus ca pot sa ii ofer si eu toate astea si ca oricum mi am asumat si stiu in ce am intrat. Si am intrebat o daca o terminam pana la urma  de tot sau nu, si mi a spus ca nu poate sa ma lase si ca e o varza in capul ei.

Pana la urma am iesit in oras cu inca 2 prieteni de ai mei si chiar ne am distrat.



Am plecat duminica seara acasa si n am mai vorbit prea multe de atunci. Luni dimineata imi da mesaj ca trebuie sa discutam si m a luat iar cu aceleasi motive mentionate mai sus, ca s au adunat asa multe chestii si ca mai bine sa o terminam, a mai spus ca o sa regrete decizia asta dar ca e mai bine asa.  Ne am certat putin si i am spus sa stea linistita ca nu o s o mai deranjez si ca ii promit ca n o sa mai auda de mine vreodata. Dupa mi a scris ca nu isi doreste sa nu mai stie nimic de mine, dupa aceea am dat delete la mesaje si nici seen nu i am dat. De atunci nu mi a mai scris nimic


Trec vreo 2 luni si am vazut ca s a uitat la story ul meu de pe facebook si m am gandit ca e un moment bun sa o bag in seama. Am vorbit de ale noastre si pana la urma ne am vazut si ne am “impacat” ca sa spun asa.

Tot nu era sigura pe ea si avea anumite indoieli legate de relatia asta (din nou, aceleasi motive de mai sus)

Dar usor usor incepusem sa ne intelegem chiar bine si la un moment dat n au mai fost probleme. Deci chiar mi am dat seama ca femeia incearca si isi da interesul (cel putin in ultima parte)


Pe perioada lunii iunie cand ne am impacat, am discutat din nou nesigurantele ei legate de relatie, le am rezolvat oarecum si totul parea sa fie ok din punctul meu de vedere, dar din al ei nu stiu.

Pe la mijlocul lunii a spus iar ca ea nu poate sa sa continuie si etc, iar dupa o saptamana imi scrie sa ne vedem si iar ne am impacat. 😂

De atunci pana la finalul lunii eram chiar ok, pana intr o seara cand m a bagat o fosta in seama sa mi scoata ochii in legatura cu relatia mea, ca de ce stau cu ea ca merit ceva mai bun si etc

In fine, am discutat frumos cu ea ca nu e cazul sa se mai bage ca nu era prima oara cand facea asta, am discutat despre relatia mea actuala si incepuse sa compare situatiile, am discutat si chestii mai intime care au fost in trecut intre noi, nu stiu ce nu i a convenit ca dupa a inceput sa o jigneasca pe fata asta, s a ajuns la injuraturi si mi a spus ca “lasa ca vezi ce ti fac eu”

Dupa o ora si ceva ma trezesc cu mesaj de la prietena mea ca i a trimis nebuna aia ceva pe instagram, dupa 2 minute mi a spus brusc ca nu vrea sa mai vorbim si mi a dat block peste tot. Nici n am realizat ce mi s a intamplat si nici n am apucat sa aflu ce i a trimis dar am aflat ulterior. Ce i a mai spus pe langa despre mine nici acum n am aflat.

Cred ca a bagat aia acolo vrajeli cate au incaput, femeia i a trimis conversatii vechi de acum un an 2 cand ii spuneam ca o iubesc si etc, i a spus ca sunt recente mesajele, dupa a mai dus o capul sa  creeze conversatii folosind 2 telefoane si modificand ora si data din telefon sa apara pe whatsapp ca fiind recente.

Toate astea le am aflat cu ajutorul unei tovarase care a discutat cu fosta si punand presiune pe ea a recunoscut ce a facut, si noi o avem la mana cu ceva grav si tocmai de asta a cedat presiunii, dar nu a fost de acord sa ii explice si prietenei mele la ce nenorociri a dus o capul sa faca, sa nu o creada o obsedata.


Actualul ei “prieten” a ajutat o sa faca conversatiile, nestiind care a fost situatia defapt, spunandu i ca eu sunt unul care nu o lasa in pace si ca vrea sa mi faca felul.

I a trimis tovarasa mea screenshoturile cu conversatiile cu ea cand a recunoscut, i a dat si ei block instant si dupa i le am trimis eu unei colege de la celalalt loc de munca si ii le trimita si ea ca ele sunt prietene, a spus ca a inteles situatia dar ca oricum intre noi nu mergea nimic chiar daca ea a tot incercat si ca nu e nevoie sa ii mai demonstrez nimic.

Chestia e ca si mie imi recunoscuse, dar prietenul ei a schimbat un detaliu minor, dar pentru cineva care e atent la detalii, e major.

Cand m am luat de ea si a recunoscut, folosise un telefon pe android  si scria cu litera mare la inceput si cu diacritice, sa para ca eu as fi facut conversatia aia, i am trimis o tot prin intermediul colegei de la munca, si i a spus ca acea conversatie a fost facuta de pe un telefon cu android, cand i a scris nebuna, ii scrisese de pe iphone si nu avea litera mare la inceput si diacritice.

Deja e scenariu de film. Va dati seama cum m am simtit eu atunci si cum inca ma simt, as vrea sa mai rezolv ceva dar nu mai am unde sa ii scriu.

De ziua ei i am trimis un trandafir criogenat la munca dar nici macar nu s a obosit sa mi spuna un multumesc sau ceva.

Inca sunt varza, ma gandeam sa ii scriu de pe alt numar, inca ma gandesc ce sa ii scriu, poate aveti voi idei dar nu stiu daca e ok, poate stric si mai rau situatia.

Astept sfaturi de la voi. Multumesc anticipat.

#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Parca e un fragment din Sandra Brown.
Va comportati ca niste copii mici.
Eu te sfatuiesc sa o lasi balta si sa cauti alta femeie (eventual mai tanara si fara copii).

Edited by pasilla, 29 July 2022 - 17:00.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Din folclorul popular ;
O laba la timpul ei, face cat 10 femei Posted Image

Nu vezi ma ca te cauta doar cand are nevoie de armasar tanar ?
Asa fraier esti ?

Da-i flit

#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Ești varză?!
Toată adunătura de specimene, despre care faci vorbire...în scris, este varză cu... carne.

#5
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 16:46, said:

are 33 de ani si o fata de 11 ani, e divortata.
Las-o-n pace! Deja e babă!
Peste 7 ani o să ai tu 33 și o să-ți placă fii-sa!

Edited by Mircel, 29 July 2022 - 17:25.


#6
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 16:46, said:


Va spun si  putin si despre ea, are 33 de ani si o fata de 11 ani, e divortata. 


Fata a divorțat deja la 11 ani?

Lăsând gluma la o parte, n-am stat să citesc toată nuvela, dar pentru mine e clar.

Fata te place dar are pretenții de familie, copil etc pe care simte ca tu poate nu le poți oferi. Deci în ea e o luptă continuă, de asta se comportă așa.

In același timp, tu în loc să tai orice conexiune cu ea, tot bagi bățul prin gard.

Nu mai zic ca povestea ta are un traseu în timp ca în Star Trek, ba era acum o săptămână, ba acum 2 luni. Nu înțeleg mai nimic din timeline :)

#7
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostpexCom, on 29 iulie 2022 - 17:26, said:

Fata a divorțat deja la 11 ani?

Probabil am scris eu in repezeala��

Edited by althea, 29 July 2022 - 18:22.


#8
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Nu-ti mai pierde timpul cu ea.
Esti inca tanar si femei mai sunt.

#9
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009
Supa reîncălzită... știi și tu continuarea bănuiesc. Deja s-au amestecat prea multe chestii ca să mai meargă bine pe viitor. Next, ai viitorul în față.

#10
Ev_eee

Ev_eee

    Smochină Înghețată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 12.07.2022
Eu nu înțeleg. Nu știi unde s o găsești în realitate? Te vezi față n față și îi explici. Ce atâta tevatură?

#11
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,736
  • Înscris: 24.10.2019
Ai 2 nebune.

Una care vrea sa iti puna căpăstru.
Si cealalta care vrea sa il scoata. Si atat.

Edited by stevetlangat, 29 July 2022 - 17:56.


#12
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostEv_eee, on 29 iulie 2022 - 17:43, said:

Eu nu înțeleg. Nu știi unde s o găsești în realitate? Te vezi față n față și îi explici. Ce atâta tevatură?

Stiu unde sa o gasesc dar dupa ce s a intamplat toata faza cu conversatiile, am fost a 2 a zi la locul ei de munca, incercand sa ii explic ce s a intamplat defapt si m a dat afara ca pe ultimul gunoi. Nici nu am apucat sa deschid gura.

#13
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 22.02.2014
Next.

#14
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007
Deci tu discutai cu o depresiva maritata si acum ai senzatia ca o sa-ti fie fidela "pana cand moartea va va desparti?"
Mda, buna asta...
Cam asta patesti cand ravnesti la salata altuia. De fapt fix asa vei pati si daca-ti iei una "noua". Se va gasi altul ca tine care o va trage in pestera lui,iar tu vei ramane cu buza umflata.

#15
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 16:46, said:

In aceeasi zi de vineri imi da brusc mesaj ca s a intors acasa si sa ne vedem sa iesim in oras, in conditiile in care o terminasem de tot. M am dus la ea si am avut o discutie. Mi a spus ca totusi sunt prea mic pentru ea (eu am 26 de ani) si ca toata lumea i a spus ca e nebuna ca sta cu mine si ca s a gandit si ea mai bine ca asa e, ca ii e teama de mine sa nu o las in viitor pentru  altcineva ca o sa imbatraneasca si etc, ca isi doreste pe cineva de varsta ei cu care sa aiba stabilitate, sa mai faca un copil, i am spus ca pot sa ii ofer si eu toate astea si ca oricum mi am asumat si stiu in ce am intrat. Si am intrebat o daca o terminam pana la urma  de tot sau nu, si mi a spus ca nu poate sa ma lase si ca e o varza in capul ei.

Aici este esentialul sau rezumatul. Ea e mai mare decat tine, are si o fiica. Mi se pare normal sa isi puna niste intrebari. Tu ce ti-ai asumat? Ca o vei creste pe fiica ei de 11 ani ca si cum ar fi fiica ta? Si ca vei face alti copii cu ea si veti fi fericiti? O iubesti atat de tare?

#16
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,797
  • Înscris: 26.01.2010

View PostAllx155, on 29 iulie 2022 - 18:38, said:

Stiu unde sa o gasesc dar dupa ce s a intamplat toata faza cu conversatiile, am fost a 2 a zi la locul ei de munca, incercand sa ii explic ce s a intamplat defapt si m a dat afara ca pe ultimul gunoi. Nici nu am apucat sa deschid gura.

Pai tu daca ai fi in locul ei ai mai accepta sa stai de vb cu persoana care iti creeaza atatea probleme?
Nu numai ca avea dubii deja legate de diferenta de varsta dar a aparut si fosta ta care naiba stie ce i-a spus. Ce motiv are fosta sa o contacteze pe ea si cine crezi ca are timp sa se uite la detaliile tale si mai ales sa creada ca fosta ta iubita ajutata de actualul ei prieten a dorit sa te desparta de ea?

Si tot ea e indecisa si instabila emotional :lol:

#17
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostNoua_pe_site, on 29 iulie 2022 - 20:12, said:

Ce motiv are fosta sa o contacteze pe ea si cine crezi ca are timp sa se uite la detaliile tale si mai ales sa creada ca fosta ta iubita ajutata de actualul ei prieten a dorit sa te desparta de ea?
Face mai spumoasa povestea.

#18
Allx155

Allx155

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 30.03.2022

View PostNoua_pe_site, on 29 iulie 2022 - 20:12, said:



Pai tu daca ai fi in locul ei ai mai accepta sa stai de vb cu persoana care iti creeaza atatea probleme?
Nu numai ca avea dubii deja legate de diferenta de varsta dar a aparut si fosta ta care naiba stie ce i-a spus. Ce motiv are fosta sa o contacteze pe ea si cine crezi ca are timp sa se uite la detaliile tale si mai ales sa creada ca fosta ta iubita ajutata de actualul ei prieten a dorit sa te desparta de ea?

Si tot ea e indecisa si instabila emotional :lol:


Daca nici voi nu credeti inseamna ca in fata ei n am nicio sansa :))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate