Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Upgrade sistem pentru masini virtuale

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
r2d2

r2d2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 04.01.2007
pateu_98 si eu m-am gandit la asta cand am pus initial acea placa de baza Asus la 1800 lei.
Asa ceva ar fi mai OK ca pret dar nu stiu cat de buna ar fi, cat de solid e VRM-ul de exemplu: https://www.emag.ro/...i/pd/DQKMLXMBM/ S-ar descurca cu un 5950X sau nu? Dar cu un 5900x?
Un sistem fully configured cu 5950x 4 placute de ram, 6-7 unitati de stocare si o placa video low end cum e gtx 960 cam cat ar consuma? Este nevoie de o sursa de 800 - 850w sau e suficienta una de 600 - 650w cum ar fi aceasta: https://www.emag.ro/...x/pd/DW1D36BBM/
Eu ii tot dau cu seasonic deoarece la job sunt numai seasonic-uri, unele cu peste 10 ani vechime care merg bine mersi.

Edited by r2d2, 03 August 2022 - 08:25.


#20
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postpateu_98, on 02 august 2022 - 19:18, said:

@r2d2 ti ai luat procesoru Ryzen 9 5950X cu 16 nuclee si vrei sa il pui pe o placa ieftina cu B550 ?

Parerea mea ie sa nu te calicesti la bani la placa de baza ca e importanta !

Asta e tot ce am vrut sa iti zic
La ce ii trebuie lui, X570 e overkill. Ala e chipset de gaming, el nu face asa ceva.
B550 e arhisuficient, cu placa PCIe sa mai puna 4 SATA 3 o sa aiba 10 SATA + 2 NVMe.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate