Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

Inflatie mare. E momentul sa cumpar PC nou acum?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
Bhelzebuth23

Bhelzebuth23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.10.2020

View Postwolfenste, on 13 iulie 2022 - 19:52, said:

Nu-i graba, mai tarziu apar componente noi mai bune. Dar cu inflatia asta, ies mai ieftin daca cumpar acum? De fapt nu e pentru mine, avea planificat sa cumpere la sfarsitul anului, inceputul anului viitor, insa cu inflatia asta sa nu fie mult mai scump mai tarziu.

Salut,daca stai sa verifici piata si nu te grabesti  iti recomand sa te uiti la prebuild-uri emag,altex pentru ca ai foarte mari sanse sa prinzi niste super PC-uri am stat 2 luni si am cautat si am gasit urmatorul pc prebuild cu urmatoarele componente : I7 12700KF, Rtx 3070 Ti Asus Tuf ,mobo  Asus tuf B660m plus D4,sursa asus rog strix gold 750W, AIO rog strix lci 120 rgb, 32 gb ram Kingston fury beast 3200 mhz,stocare m2 nvme kingston 1tb,carcasa  tuf gt301. Pret  8850 in momentul achizitiei doar placa video costa 4700 Ron daca il faceai pe piese costa undeva in jur la  11000 RON.Sfatul meu este sa nu te grabesti,unui prieten i-am gasit resigilat HP Omen cu rtx 3060ti,proc ryzen 5700G,16 gb ram,mvme 512 la 4600 Ron,altui prieten prebuild asus cu i7 11700,rtx 3080 16 gb ram etc la 8000 Ron a fost o promotie de 20% reducere intr-o seara,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate