Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Procedura Preschimbare nr verzi pentru masini Electrice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
emacs

emacs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 18.05.2019

View Postraven75, on 10 iulie 2022 - 15:20, said:

Tocmai statiile free ingreuneaza situatia. Intarzie investitorii sa dezvolte piata cu statii noi...statii multe egal concurenta pe oferta =>> pretul se autoregleaza.
Dar atata vreme cat o benzinarie pune o statie fastcharge cu 1.90 lei dar langa apare un LIDL cu moca...ce interes mai are investitorul sa puna statii noi daca la el vine cate unul pe saptamana in vreme ce la moka e coada de la 7 la 22.
Benzinariile ar trebui sa se concentreze pe a instala statii de incarcare pe autostrazi / DN-uri circulate. Acolo concurenta statiilor moca e 0, numarul masinilor care ar putea opri e mai mare si toti ar vrea fastcharge.

View PostAdm, on 10 iulie 2022 - 15:52, said:

Pretul/kW pentru persoanele juridice este foarte mare, nu exista plafonare.
You sure about that? Ordonanta din martie zice max 1RON/kWh, fara numar - intr-un fel, mai bine decat ptr clientii casnici care au consum peste 300kWh. S-a mai schimbat ceva de-atunci?

#56
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

View Postcostini, on 12 iulie 2022 - 10:37, said:

Benzinariile ar trebui sa se concentreze pe a instala statii de incarcare pe autostrazi / DN-uri circulate. Acolo concurenta statiilor moca e 0, numarul masinilor care ar putea opri e mai mare si toti ar vrea fastcharge.
pai fac asta, Mol printre primii au avut fast si cresc contant (inclusiv pe A2 si spre granita de vest). OMV cu enelX, petrom si ei, Socar aveau de 22kwh dar am citit ca fac upgrade la fast.
rompetrol si ei cresc cu fast chargere si lasa unele free, chiar .

#57
mars2k

mars2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 20.12.2004
On topic:
- In primul rand, multumesc lui @Courage pentru walkthrough, a fost foarte util!
- In al doilea rand, as dori sa contribui cu niste precizari pentru Bucuresti:

- Pentru depunerea documentelor din postul initial al lui @Courage + depunere placute cu numere "negre", ghiseele 34/35 (= "ghiseul de informatii"). Coada de 30 min, in cazul meu.
Nu e o greseala, documentele+numerele negre se depun la ghiseul de informatii. :)

- Pentru ridicarea placutelor "verzi" (le ridic maine), ghiseele 45/46.
In cazul meu, mi s-a spus ca dureaza doua ore pana pot ridica numerele verzi, dar aveam de lucru.

- Ar fi o optiune sa mergi dimineata cu masina acolo (+ documente completate), scos numerele negre, depus documente+numere negre la ghiseul 34/35, lucrat pe laptop din masina doua ore (sau cat dureaza), pe urma stat la coada la ghiseul 45/46, ridicat numerele verzi, instalate pe masina, pe urma intors cu masina in aceeasi zi.

#58
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Mama ce complicatie .....  pentru niste nenorocite de numere.

#59
robertcb

robertcb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 04.12.2012
O fi, dar merita, sunt atat de frumoasePosted Image.
Prin poze parea o nuanta urata de verde foarte inchis, dar in realitate sunt Posted Image .

#60
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

View PostBogotta, on 13 iulie 2022 - 07:24, said:

Mama ce complicatie .....  pentru niste nenorocite de numere.
te-ai ratacit? ce strada cauti? hai ca te directionam noi catre iesire/intrare.
ca pare ca nu vezi bine.

#61
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Sigur cu mine vorbesti ???   Eu am fost chiar saptamana trecuta la DRPCIV Pipera ca sa imi preschimb permisul expirat insa in 30 de minute am terminat.  Pentru numere vad ca e o intreaga bataie de cap.

Tu te-ai trezit vorbind sau cum ?

#62
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

View PostBogotta, on 13 iulie 2022 - 08:07, said:

Sigur cu mine vorbesti ???
quote ala nu era clar? fac o schema rapida? ai un creion?

View PostBogotta, on 13 iulie 2022 - 08:07, said:

Tu te-ai trezit vorbind sau cum ?
TOT eu?!
hahahahahah gluma zilei, jur.
mega funny...

View PostBogotta, on 13 iulie 2022 - 08:07, said:

Eu am fost chiar saptamana trecuta la DRPCIV Pipera ca sa imi preschimb permisul expirat insa in 30 de minute am terminat.  Pentru numere vad ca e o intreaga bataie de cap.
who the f**k cares? e topic despre viata ta?

stii ce e ala OFFTOPIC? eu ma opresc ai, desi e loc la FUN destul..

#63
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002

View PostBogotta, on 13 iulie 2022 - 08:07, said:

Sigur cu mine vorbesti ???   Eu am fost chiar saptamana trecuta la DRPCIV Pipera ca sa imi preschimb permisul expirat insa in 30 de minute am terminat.  Pentru numere vad ca e o intreaga bataie de cap.
Nu este nicio bataie de cap. Doar actele sa fie in regula si timp spre/dinspre DRPCIV. .
Eu am depus actele joi dimineata, eram programat la ora 08, si mi-au spus sa revin dupa numerele dupa ora 12. Timpul petrecut acolo 5 min.
Luni dimineata am ridicat numerele in 30 de secunde, mai mult a durat sa demontez/montez numerelePosted Image

Edited by cata, 13 July 2022 - 08:22.


#64
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017

View Postwrc2007, on 13 iulie 2022 - 08:20, said:

who the f**k cares? e topic despre viata ta?

stii ce e ala OFFTOPIC? eu ma opresc ai, desi e loc la FUN destul..


Wooow, ia o aspirina, un extraveral, iti plesneste dracu o vena in creier aici pe topic.   Iti multumesc ca vei deveni un membru nou al listei mele de ignore.

#65
al bundy ro

al bundy ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 22.02.2007
Astazi la ora 08:10 minute eram la DRPCIV Bucuresti la unul din ghiseele de informatii, cu toate cele enumerate in acest topic. A fost nevoie doar de cerere pe care m-a pus sa completez in casuta 4 la observatii ca doresc numere verzi si de CI. Am lasat numerele negre, la 09:30 am ridicat numerele verzi, e nevoie de bon de ordine pentru ridicare, erau 4 persoane in fata mea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate