Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Copiii si obezitatea

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,395
  • Înscris: 14.10.2008

 Neaceasca85, on 06 iulie 2022 - 14:04, said:

Pana la problemele de sanatate care e bine sa nu apara, ii invidiez pe copiii de astazi, au viata mai buna si mai libera decat am avut eu (generatie 1985), inclusiv pe partea alimentara, eu eram limitat la 1 ciocolata pe zi, abia de la 26 de ani am inceput sa-mi fac de cap cu dulciurile si fast food-ul. Posted Image
1 ciocolata pe saptamana. Ce obosit eram ieri. Posted Image

1 ciocolata pe zi pot manca cei de azi.

#74
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 22.08.2012
1. Daca un copil mananca tone de dulciuri, chiar daca e slab azi, maine nu va mai fi. Iar de un obicei cu care a crescut, greu ii va fi sa scape. Deci urmeaza sa fie un gras la maturitate.

2. In intelepciunea ei, Curtea Constitutionala a decis ca nu e constitutional ca scolile sa deschida terenurile de sport pentru copii. Slava PSD-ului si mizeriilor de judecatori trimisi acolo.

3. Daca adultii din familie se hranesc decent, si copiii lor vor creste decent. Dar din porcine adulte e greu sa apara copii fit.

#75
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

 2Unlimited, on 06 iulie 2022 - 13:19, said:



Pai bataie mai mananca copilul. Si mai este lasat fara telefon, fara net, fara televizor. Si altele. Repet, nu ai cu cine.
Copilul mănâncă bataie pentru ca are niste parinti cretini care nu au fost in stare sa-i dezvolte obiceiuri alimentare cat de cat sanatoase???

Edited by catalina1, 07 July 2022 - 14:53.


#76
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Copilul mananca bataie si singurul efect va fi ca o sa invete sa se ascunda de parinti cand mananca dulciurile.

#77
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 tomcatsk8, on 06 iulie 2022 - 15:06, said:

Cred ca te inseli total cu privire la intentiile mamei natura. Asa arata dantura cimpanzeilor (vegetarieni, dantura aproape identica).
[ https://images.immediate.co.uk/production/volatile/sites/23/2017/02/GettyImages-583478962-9f69984.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vegetarieni convinsi.

[ https://i.ytimg.com/vi/gsZHJMl7olI/maxresdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bob493, 07 July 2022 - 16:44.


#78
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

 Olteanul_sfios, on 07 iulie 2022 - 09:36, said:

2. In intelepciunea ei, Curtea Constitutionala a decis ca nu e constitutional ca scolile sa deschida terenurile de sport pentru copii. Slava PSD-ului si mizeriilor de judecatori trimisi acolo.

Curtea Constitutionala a decis asta!? habar n-am avut, am crezut ca e vreo decizie a ministerului, sa nu se incaiere copiii, sa nu nu stiu ce.

No, iaca pozna. Ce legatura o fi avand Curtea Const. sa se bage in asa ceva?

#79
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 22.08.2012
1. Pai de cand are presedinte un parlamentar PSD, Curtea Constitutionala se pronunta pe orice kkt, de la bataturile de pantofi pana la tigarile fumate de ultimul penal - orice, numai sa nu cumva sa pateasca ceva vreun nenorocit ceva.

2. Guvernul PNL - PSD a atacat legea la CCR - https://www.agerpres...tionala--898401

#80
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,908
  • Înscris: 07.11.2006

 AlexEn, on 06 iulie 2022 - 16:53, said:

Ha?
Toate substantele sunt 'chimicale'

Stii foarte bine la ce m-am referit Posted Image
Fiind vorba despre "alimentele" actuale este evident ca-i vorba despre actualele chimicale, pentru care organismul uman mai are de luptat si invatat sa transeze sau sa elimine cantitatea de otravuri moderne.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate