Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Ministrul Rafila anunțã valul 6 al pandemiei de COVID-19

* * - - - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2091 replies to this topic

#91
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Am invatat noi ceva din aceasta pandemie? Cum a ajuns la noi?

Sunt multe cazuri in Franta, Italia si Grecia. Daca aveti vacante/calatorii de afaceri acolo, aveti grija de voi si de cei din tara noastra atunci cand va intoarceti aici.

#92
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,407
  • Înscris: 16.03.2011

 andreic, on 05 iulie 2022 - 21:54, said:


Oamenii responsabili si rationali. Retorica asta cu cine mai face da sau nustiu ce e depasita deja cu 2 ani.


Prioritatea nu e datoria ci sanatatea publica. Oricum la ce criza vine o sa mai creasca bine ca sa o putem trece.
Sanatatea costa in caz ca nu stiai,totul costa

#93
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
E nevoie de un nou val ca sa stea lumea acasa, nu sa tot protesteze, ca mancarea, ca benzina, coruptia…

#94
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,555
  • Înscris: 15.06.2004
Chiar e slab :D

Dadeau saptamana trecuta pe SkyNews ca a crescut numarul de cazuri in UK cu o treime in doar o saptamana. De la 1,7 milioane la 2,3 milioane...

In Grecia patronul hotelului zicea de vroe 20.000 pe zi - cineva dacea pe forum doar vre 7.000...
Dar nu se agita nimeni cu 80-90 cazuri la ATI.

Acu nu stim cate milioane raceau zilnic inainte de Covid, sa facem o comparatie... Da banuiesc ca multi.

#95
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,455
  • Înscris: 19.03.2022

 tipareth, on 05 iulie 2022 - 11:31, said:

Sper ca noul covid sa fie noua raceala si cu asta basta. Asta sa fie atitudinea - vaccin pt cine vrea sau are recomandare
Daca ar fi doar pentru cine vrea sigur  se vor vaccina  foarte putini, doar cei care au teama de asa ceva.

E extraordinar de recomfortant sa nu ai teama . Stiu persoane care traiau in spaima continua de cand cu covid19.
Sper ca urmatoarele valuri sa nu vina cu restrictiile din trecul. Ele vor duce economia la un nivel insuportabil.

Edited by Paco_ste1, 06 July 2022 - 07:51.


#96
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,266
  • Înscris: 05.08.2015
Clar, nu cred c-o sa mai suportam economia daca baga astia restrictii

#97
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016
Cu pãrere de rãu pentru unii, oamenii au deschis ochii. Dupã 3 ani de pandemie, dupã ce s-a trecut prin asta fiecare are ocazia și este capabil sã punã în balanțã dacã se vaccineazã sau nu, dacã beneficiul este mai mare decât dauna.
S-a indus destul teama in populație. Suficient!

Edited by oxig3n, 06 July 2022 - 08:29.


#98
lucian123

lucian123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 23.02.2005

 andreic, on 05 iulie 2022 - 21:54, said:


Oamenii responsabili si rationali. Retorica asta cu cine mai face da sau nustiu ce e depasita deja cu 2 ani.


Prioritatea nu e datoria ci sanatatea publica. Oricum la ce criza vine o sa mai creasca bine ca sa o putem trece.

Sunt curios daca burtosii aia plini de boli, clianti perfecti pentru covid sau alte boli, au puterea sa se uite in ochii copiilor lor si sa le spuna: taticu, uite, noi va indatoram pe voi si pe copii vostri pentru ca noi nu suntem capabili sa ducem o viata sanatoasa, nu suntem capabili sa nu mai bagam in noi ca pircii, astfel ca trebuie sa blocam economia ca sa nu murim. Nu te superi, taticu, e spre binele vostru, sa nu cumva sa moara taticu sau mamitica cu forme de porci….

#99
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Nu stiu ce va panicati atata, s-a spus clar ca nu o sa mai fie nicio restrictie, ca nu-si are rostul. Cine vrea se vaccineaza, poarta masca, etc. Restrictiile isi au sens cand numarul de internari e mare si incep sa nu fie locuri destule. Pentru marimea valului ce urmeaza, cel mai sigur or fi destule locuri pentru cei in stare grava.

#100
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,483
  • Înscris: 30.08.2017
Nici eu nu văd să mai fie restricții... eventual limitate adunările mari de persoane, precum meciuri sau concerte. Și poate unii angajatori vor reveni la lucratul de acasă.

#101
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,595
  • Înscris: 07.02.2003

 NFS01, on 05 iulie 2022 - 23:56, said:

Sanatatea costa in caz ca nu stiai,totul costa
Corect. De aceea e necesar sa ne putem imprumuta cat mai bine.

Edited by andreic, 06 July 2022 - 10:50.


#102
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021

 andreic, on 05 iulie 2022 - 21:54, said:

Prioritatea nu e datoria ci sanatatea publica
Eventual sa mai se tipareasca niste trilioane de euro si dolari si asa inflatia s-a dus naibi.

#103
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,595
  • Înscris: 07.02.2003

 oxig3n, on 06 iulie 2022 - 08:27, said:

S-a indus destul teama in populație. Suficient!
Te crezi la vreo tribuna ? Posted Image

 Varonul, on 06 iulie 2022 - 10:48, said:

Eventual sa mai se tipareasca niste trilioane de euro si dolari si asa inflatia s-a dus naibi.
Astea cu tipatirul stii doar ca sunt prostii, nu stiu de ce le mai repeti. Masa monetara variaza dupa reguli clare, cand tiparesti nu ajuta cu nimic, doar ii scazi valoarea.

 george_alexandru, on 06 iulie 2022 - 09:40, said:

Nici eu nu văd să mai fie restricții... eventual limitate adunările mari de persoane, precum meciuri sau concerte. Și poate unii angajatori vor reveni la lucratul de acasă.
Pai n-a vorbit nimeni de nicio restrictie dar stii cum e, speriatii antimasuristi se agita la fiecare val ca pepsi-ul la soare, doar cu gandul Posted Image Fac precum copii care urla inainte sa-i doara ceva.

Imi vin in minte vorbele alea de acu 2-3 luni ca domne gata pandemia bla bla, naivitatea care conducea asemenea enunturi.

Edited by andreic, 06 July 2022 - 10:54.


#104
Varonul

Varonul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,225
  • Înscris: 02.06.2021

 andreic, on 06 iulie 2022 - 10:49, said:

Astea cu tipatirul stii doar ca sunt prostii, nu stiu de ce le mai repeti. Masa monetara variaza dupa reguli clare, cand tiparesti nu ajuta cu nimic, doar ii scazi vakloarea.
si eu ti-am raspus sarcastic la ce ai spus tu ca datoria nu e importanta

#105
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,595
  • Înscris: 07.02.2003
Pai e importanta dar nu e pe primul loc, oamenii sunt mai importanti.

#106
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,869
  • Înscris: 15.12.2009
@Varonul:

te oprești sau nu din offtopic?

#107
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,501
  • Înscris: 02.09.2006

 NFS01, on 05 iulie 2022 - 23:56, said:

Sanatatea costa in caz ca nu stiai,totul costa
Sigur! este stiut ca toti cei implicati in domeniul medical maninca cu 10 guri si dorm in cite 5 camere simultan si concomitent, deci toti banii unei natiuni trebuie impartiti lor!

#108
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,145
  • Înscris: 24.11.2006

 tytysor, on 05 iulie 2022 - 19:23, said:

cum de unde? dinvinzarea mastilor, desigur!

Mastile vor trebui purtate din nou daca va fi cazul. A nu se intelege ca nu-s de acord cu masura asta. Ok, foarte bine! Dar de la a purta masca pana la coltul blocului pentru ca te-ai dus sa duci gunoiul sau cand esti singur pe strada, eventual trece o alta persoana la 20 de metri distanta de tine si tu esti pasibil de amenda. Vor da amenzi, am mai zis lucrul asta, banii trebuie scosi de undeva. De unde e cel mai simplu sa-i scoti? De la populatie, amenda fiind calea usoara de a scoate bani rapid.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate