Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Sfat achizitie monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.04.2006
Salut,
Am nevoie de un monitor 27-32 inch pe care sa il folosesc atat pentru office (nu ma intereseaza camera pentru conf) cat si ca tv.
Buget 2-3 mii lei.
Va rog sa imi faceti cateva sugestii.


#2
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
dell S2721DGF
lg 27GP850

#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Daca ai 3000 lei 32" 4K.

Samsung 32" M8 daca tot vrei ceva si pe post de tv, panou VA sau Dell  P3223 panel IPS daca partea de office e mai importanta decat cea de multimedia.

Edited by MD, 03 July 2022 - 12:44.


#4
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.04.2006
Samsung m8 pare interesant.
Pentru canalele tv presupun ca ar trebui conectat la un decodor. Eu am digi, oare telecomanda de la ei e pe BT? Ma gandesc ca in felul asta as putea folosi o singura telecomanda.
Si ar trebui sa conectez laptopul la el prin usb, am inteles ca unul din cele doua porturi are functie de direct display.

#5
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Pai cu panel VA e ok doar vazut de la distanta, pentru filme. Daca te apropii, deja apar problemele care se vad in unghi.

#6
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 06.04.2006
Cred ca panoul VA ar deranja la jocuri sau daca lucrezi pe partea de grafica. Daca il folosesti pe parte de office sau programare cred ca nu ar deranja. Am doua tv cu panel VA Direct LED si nu mi se par aiurea daca ma uit de aproape.
In schimb ecranul VA al acestui monitor este de tip W-LED, nu stiu ce inseamna.

#7
gi0

gi0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,969
  • Înscris: 04.12.2009
Buna seara . La multi ani de Sfantul Nicolai !
Ma scuzati , cred ca am facut comfuzie .
Mi am amintit ca vanzatorul sublinia ca acel tv prezentat este fosrte aproape de oled deoarece are panel miniled ... Csre tv era produs in 2022 . Sunt cam departe de magazin ca sa merg sa verigic iar datele .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate