Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Facebook a luat-o razna

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
89 replies to this topic

#19
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 07:53, said:

Sunt a doua oara suspendat

Prima data pentru o gluma alaturi de tipa cu care discutam, ca si ea glumea:



Acum pentru o replica la nationalisme:


La fel pentru hate speach

Ma gandesc sa renunt la facebook, dar am o gramada de prieteni
Tu ai o problema cu înțelegerea cuvântului "omor", așa că Facebook te omoară puțin, puțin, poate te prinzi. Dacă nu reușești la timp, o să te omoare de tot! 🤣🤣🤣

View PostZnevna, on 02 iulie 2022 - 09:46, said:

Facebook n-are sectiune de abuzuri? Sa te plangi acolo?
Ba da, dar cu greșeala lui așa o să dea dovadă că nu înțelege și îl baneaza instant. Oricum la următorul "omor" asta se va întâmpla.

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,865
  • Înscris: 22.12.2005

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 07:53, said:

Sunt a doua oara suspendat

Prima data pentru o gluma alaturi de tipa cu care discutam, ca si ea glumea:



Acum pentru o replica la nationalisme:


La fel pentru hate speach

Ma gandesc sa renunt la facebook, dar am o gramada de prieteni

topic raportat pentru cont furat. Tsu pe care l stiu eu nu s-a nascut ieri deci cineva i-a furat contul si a postat asta.
ma rog, mai este si variant cu trasul la masea..dar parca nu era asa alcoolic. poate a stat prea mult in Suceava dupa USA

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
CACAbook cum se numeste mai nou are pe unde pe acolo niste IDIOTI, niste ANALFABETI FUNCTIONALI, care au pus niste roboti, la fel de idioti ca cei care i-au conceput, sa supravegheze tot ce scrie lumea, sub pretextul "regulile comunitatii:, ceva de genul noi stim ca voi aveti dreptul la libera exprimare, dar noi ne pisam pe dreptul vostru, de ce afirm asta ? pai sa povestim, tot el, idiotul de CACAbook, imi aduce in atentie o postare a unui nene. nu dam aici spoilere si alte detalii, in care acest nene, un tip care este un fel de Gica Contra al sistemului ( cred ca si eu sunt ) si acest nene spune in postarea respectiva ca a discutat cu niste amici, si i se pregatesc niste dosare, si un pic de puscarie, pentru ca face prea multe valuri.

Acum intr-un acces de compasiune, scriu si eu pe acolo ca in mod normal nu ar trebui sa ti se fabrice dosare daca esti nevinovat, si cei care fabrica dosare si arunca in puscarie oameni nevinovati ar trebui impuscati, retineti, vorbim de niste jigodii care abuzeaza de legi si fac dosare, si alte chestii, nu am scris ca ar trebui omorat papa de la Roma, sau vreun alt nevinovat, bineinteles ca CACAbook mi-a sters postarea, si mi-a dat o sanctiune ceva ca ma pune 16 locuri mai jos in nu stiu ce feed, o prostie pe care eu nu am inteles-o, pentru ca eu nu traiesc pe CACAbook, nu fac propaganda, nu imi fac reclama, doar ma uit ce scrie lumea pe grupurile de pescuit, si mai pescuiesc cateva informatii

Concluzia mea este : conturile care fac agitatie, sunt citite de foarte multi oameni, si in general se uita multa lume la ele sunt cele mai urmarite si cele mai cenzurate de roboti, nu mai poti spune "te omor" nici in gluma, nu mai poti scrie nimic, trebuie sa iti iubesti aproapele mai mult ca in Biblia crestina, religia CACAebook este mai invaziva si mai intruiziva decat cea pe care o stim toti, pentru ca se cimenteaza rapid in constiinta noii generatii, si probabil ca sunt unii care vor crede ca viata adevarata este pe Caca book

PS. am scris CACAbook pentru ca efectiv aceasta pagina de comunicare sociala a devenit o mizerie, si un instrument al unora !

Edited by Platon, 02 July 2022 - 10:04.


#22
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Tsu, poți să încerci "omoru" și aici pe forum. Să vedem care e efectul local.

#23
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
Ei lasă că așa ai și tu ce povesti aici.
Mai "omori" la figurat pe cineva, te mai banează o dată, mai faci un topic, noi comentăm, a trecut ziua.



#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,785
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBloodRa, on 02 iulie 2022 - 10:05, said:

Tsu, poți să încerci "omoru" și aici pe forum. Să vedem care e efectul local.

Nici unu. Sunt absolut sigur.

View PostpexCom, on 02 iulie 2022 - 10:07, said:

Ei lasă că așa ai și tu ce povesti aici.
Mai "omori" la figurat pe cineva, te mai banează o dată, mai faci un topic, noi comentăm, a trecut ziua.

O sa ies de pe grupul ala, si-asa sunt o gramada de alienati mintali acolo.
Am aderat la el cred ca cu 2 sapt in urma crezand ca o sa fie interesant (grupul "Stiati ca...")

#25
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,729
  • Înscris: 30.08.2006
Cam asta a inteles inteligenta artificiala Facebook cand ti-a dat suspendare. Ca ai un skill special.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jZOywn1qArI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Leo2006, 02 July 2022 - 10:12.


#26
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,785
  • Înscris: 20.10.2015

View Postthe_northpole, on 02 iulie 2022 - 09:22, said:

deci ai scris pe facebook ca te pregatesti sa omori pe cineva( eu ma mir ca nu te-a luat in vizor politia),

La a scrie-n gluma ca "ii dai omoru" si gagica comenteaza tot in gluma pana a ameninta cu moartea e drum lung, asta daca ala nu e analfabet functional de prima categorie

View PostZnevna, on 02 iulie 2022 - 09:46, said:

Facebook n-are sectiune de abuzuri? Sa te plangi acolo?
M-am plans si mi-a marit pedeapsa
:lol:
Adica, imi dau seama cat de idioti pot fi, in cazul asta, moderatorii, cei care nu inteleg nici un text scris normal


View Poststevetlangat, on 02 iulie 2022 - 09:55, said:


Te mai abuzeaza o data.  Posted Image

:lol:
Ceea ce s-a si intamplat

View PostLeo2006, on 02 iulie 2022 - 10:11, said:

Cam asta a inteles inteligenta artificiala Facebook cand ti-a dat suspendare. Ca ai un skill special.

Inteligenta artificiala nu are nici o vina, cel care programeaza asa ceva e doar imbecil.
:lol:
Din asta doar f/book pierde, mie mi se cam rupe, o sa mentin doar legaturile cu prietenii

#27
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,426
  • Înscris: 30.08.2017

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 07:53, said:

Sunt a doua oara suspendat

Prima data pentru o gluma alaturi de tipa cu care discutam, ca si ea glumea:



Acum pentru o replica la nationalisme:


La fel pentru hate speach

Ma gandesc sa renunt la facebook, dar am o gramada de prieteni

Cand ai sute de milioane de utilizatori activi, nu ai cum modera cu moderatori, ca aici, așa că bagă algoritmi. Care în limbi d-astea mai exotice, cum e a noastră, dau rateu în astfel de situați. Practic Facebook e victima propriului succes. Din păcate nu ai alternative... dacă vrei doar să păstrezi legătura cu niște oameni, ai varianta LinkedIn.

Posibil ca la tine și istoricul cu ei să conteze... ai mai avut sancțiuni, analizează conținutul mai strict. Recidivist, cum se zice pe la noi :D

Edited by george_alexandru, 02 July 2022 - 10:25.


#28
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,213
  • Înscris: 05.01.2006

View Postgeorge_alexandru, on 02 iulie 2022 - 10:23, said:

... ai varianta LinkedIn.
scrie tu acolo că-i dai omor să vezi ce se întâmplă... :o

#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 10:16, said:

La a scrie-n gluma ca "ii dai omoru" si gagica comenteaza tot in gluma pana a ameninta cu moartea e drum lung, asta daca ala nu e analfabet functional de prima categorie
Tu ti-ai gasit sa glumesti cu robotu' ?
Robotu' nu stie de gluma, sarcasm sau intepaturi intre prieteni.
Daca ai un prieten cu porecla Grasu', e nasol sa ii zici "Grasule, vino sa bem bere".

Asta cu omoru' deja esti luat in vizor pentru premeditate.

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 10:16, said:

M-am plans si mi-a marit pedeapsa
Si eu care credeam ca robotu' nu stie de gluma.

Edited by MarianG, 02 July 2022 - 10:34.


#30
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,242
  • Înscris: 15.01.2014
După ce îți trece suspendarea, ai putea să postezi din nou, da de data asta să scrii "să-i adormim pe veci". Dacă te banează iar, înseamnă că te raportează cineva și nu e un bot.

For science.

#31
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,426
  • Înscris: 30.08.2017

View PostRavy, on 02 iulie 2022 - 10:25, said:

scrie tu acolo că-i dai omor să vezi ce se întâmplă... :o

Evident că acolo nu poți scrie la fel... de aceea zic, e mai mult pentru păstrat legătura cu niște oameni, plus partea de promovare profesională.

View PostpexCom, on 02 iulie 2022 - 10:26, said:

După ce îți trece suspendarea, ai putea să postezi din nou, da de data asta să scrii "să-i adormim pe veci". Dacă te banează iar, înseamnă că te raportează cineva și nu e un bot.

For science.

Nu e exclusă nici varianta să aibă niște "prieteni" care îl raportează.

Edited by george_alexandru, 02 July 2022 - 10:31.


#32
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 07:53, said:

Sunt a doua oara suspendat

Prima data pentru o gluma alaturi de tipa cu care discutam, ca si ea glumea:



Acum pentru o replica la nationalisme:


La fel pentru hate speach

Ma gandesc sa renunt la facebook, dar am o gramada de prieteni


Hahahahaah....

Multumeste-le americanilor de stanga pentru asta....cancel culture se numeste :)....se raporteaza tot ;)

#33
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,540
  • Înscris: 07.02.2003

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 07:53, said:

La fel pentru hate speach
Ma gandesc sa renunt la facebook, dar am o gramada de prieteni
Pai si ce te astepti sa se intample cand faci hate ? Posted Image Inseamna ca sistemul functioneaza. Tu faci ca aia care merg cu 100 la ora in localitate si se plang dupa aia ca au fost amendati si permis retinut ca cica pai de ce ha ha ha...
Si aici pe forum hate-ul se sanctioneaza conform legii.

View Postjimi91, on 02 iulie 2022 - 10:47, said:

cancel culture se numeste Posted Image
Nope, aia se numeste cand conservatorii interzic cartile ca cica te fac liberal :roflmaofast:

Edited by andreic, 02 July 2022 - 11:04.


#34
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,382
  • Înscris: 27.08.2013
Și aici dai aceleași rateuri, stai liniștit. Chiar și pentru o discuție informală cum este aici pe forum, ești mult prea neserios, chiar nesimțit aș putea spune. Zici că scrii pe DM.
Nu dai doi bani pe cuvinte, le arunci ca în privat. Ai din astea de genul:„(...)Trebuie să fii prea prost să(...)”. Diplomație zero.
Ai atâția ani și răspunzi ca un adolescent frustrat.

View PostTsunnnami, on 02 iulie 2022 - 08:42, said:

Imi place sa fiu diferit, asta-i clar,
Ești diferit de bun simț de multe ori, chiar paralel.

#35
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,491
  • Înscris: 02.09.2006

View PostMelteanu, on 02 iulie 2022 - 08:22, said:

Facebook e interactionare cu alti oameni.E ca si aici,obositor si stresant daca grupul de oameni cu care ai de-a face nu sunt ca si tine,sa iti semene cumva.Dar e la moda...
nu, interactionarea nu se face on line! e cam cu o femeie gonflabila!

#36
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postandreic, on 02 iulie 2022 - 10:59, said:

Pai si ce te astepti sa se intample cand faci hate ? Posted Image Inseamna ca sistemul functioneaza. Tu faci ca aia care merg cu 100 la ora in localitate si se plang dupa aia ca au fost amendati si permis retinut ca cica pai de ce ha ha ha...
Si aici pe forum hate-ul se sanctioneaza conform legii.


Nope, aia se numeste cand conservatorii interzic cartile.


Lasa, ca nici ailalti nu sunt mai prejos...da o cautare pe google si vezi ce carti a interzis Amazon Posted Image

Doi la mana...platformele Twitter, Reddit au fost acaparate de stangaci unde se raporteaza tot. Au facut o cultura din asta. Facebook urmeaza....Si au cam inceput sa se atinga si de Youtube. Pe astia ii sustii tu....ce-i care restrictioneaza libertatea de exprimare. Nici nu poti sa definesti ce inseamna o femeie, ca na, e hate speech. Totul e hate speech.


Si ce hate a facut domnul Tsunami ?

Edited by jimi91, 02 July 2022 - 11:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate