Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Cele mai ieftine tigari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
e posibil sa fie ca la piesele auto,aceleasi piese in cutii diferite,la preturi diferite....Sa nu uitam ca tutunul nu il poti vinde decat cu timbru.

#20
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 Platon, on 02 iulie 2022 - 10:11, said:

Singura combinatie pe care o vad eu ar fi sa cumperi tutun, foite, filtre, cam tot ce trebuie si sa le fabrici personal acasa, acum nu stiu cum e cu legea, ce firma trebuie sa ai, ce avize, dar daca vrei sa fii legal numai asa faci bani, sa revinzi produsele altora, nu vad sa faci mare profit, deja pana ajung la tine sunt dijmuite, te mai dijmuieste si pe tine si ce iei pe mere dai pe pere, a facut statul roman imposibile afacerile de genul asta, taxata si suprataxate si supravegheate la sange
sint supravegheate sa poata face contrabanda doar cine trebuie! doar e plina tara de tigari de contrabanda!

#21
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

 Admiral_Thrawn, on 02 iulie 2022 - 07:25, said:

Neoficial, cam 12-15. Furnizorii ii cauți singur, sunt locali...

Tigari..tigari...

Acum 20 de ani era la moda in Iasi Camel netimbrat si MArlboro la 60-70% din pret. Nu stiu daca era aceeasi marfa dar pachetele erau identice cu alea din magazin.

Viceroy, aveau gust de plumb, ramanea amar in gura, aceste tigari pentru ca erau tari m-au convins ca nu are rost sa fumez. Si buna ideea am avut....

Edited by sandu222, 02 July 2022 - 11:32.


#22
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

 Melteanu, on 02 iulie 2022 - 10:26, said:

In Romania trebuie resemnare,pentru cei ce au intelepciunea sa se resemneze.Dintr-un magazin mic ciugulesti putin la mai multe articole,si in final faci de-o ciorba.Tunurile le las altora sa le traga....
faci si de o masina bengoasa in fiecare an si o scara de bloc. cu tot cu apartamente!

#23
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Ultima oară când am fumat din Ucraina erau absolut mizerabile. Acum am trecut pe pipă. Și pe Neo. Cică m-am lăsat de fumat.
Cu tutunul cultivat îți trebuie experiență serioasă.

#24
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 Melteanu, on 02 iulie 2022 - 08:01, said:

Ideea e sa le vand legal,nu pentru uz personal.Aici unde sunt lumea fumeaza ieftine,suntem toti saraci aici.....
iti trebuie licenta speciala pentru produsele din tutun. Nu le cumperi si le revinzi dupa cum te taie capu'

Si preturile sunt fixate la nivel national pentru fiecare fel in parte.

#25
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Dacă te prinde poliția cu o cantitate mare de țigări fără actele de rigoare ai de dat niște explicații foarte, cum să zic, neplăcute.

#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

 Melteanu, on 02 iulie 2022 - 06:42, said:

Vreau sa aflu care sunt cele mai ieftine tigari,cit costa pachetul si eventual unde se gasesc.Ma refer la tigarete,nu tigari de foi sau alte bazaconii.Am auzit si de niste galeti cu tutun,nu stiu nimic despre ele.Multumiri pentru participare...
Cele mai ieftine sunt cele pe care ti el faci singur cu aparat, tutun si foite :)

#27
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
un coleg al meu a fost in Egipt si a luat o geanta plina cu tigari , pe care le-a vandut cu pret minim dublu.

#28
Admiral_Thrawn

Admiral_Thrawn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 29.06.2022

 laur_radu, on 02 iulie 2022 - 14:09, said:

un coleg al meu a fost in Egipt si a luat o geanta plina cu tigari , pe care le-a vandut cu pret minim dublu.

Mă mir, nu te lasă decât cu un cartuș, oricum profitabilitatea unei asemenea abordări e mai mică decât a vinde pe neve țigări la bucată.... :)

#29
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,963
  • Înscris: 30.11.2021
Nu aveai o limita la vama peste care nu poti intra in tara?

#30
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,781
  • Înscris: 12.01.2018

 Admiral_Thrawn, on 02 iulie 2022 - 14:37, said:

Mă mir, nu te lasă decât cu un cartuș, oricum profitabilitatea unei asemenea abordări e mai mică decât a vinde pe neve țigări la bucată.... Posted Image
și păpușa are geantă

 MindArchitect, on 02 iulie 2022 - 15:05, said:

Nu aveai o limita la vama peste care nu poti intra in tara?
eu aveam un coleg care a venit cu avionul plin de tigări din egipt

#31
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016

 Melteanu, on 02 iulie 2022 - 08:01, said:

Ideea e sa le vand legal,nu pentru uz personal.Aici unde sunt lumea fumeaza ieftine,suntem toti saraci aici.....

Mai bine stai cuminte, ca incerci sa le faci alora un bine si sa obtii si un mic profit si te trezesti cu probleme legale.
Asa am patit in urma cu mai multi ani cand cultivasem niste tutun si faceam tigarete in primul rand pentru consumul propriu. Iti mai cerea unul o tigara, ii placea, te intreba ce tigari sunt si apoi se ajungea si la comercializare. Nivel mic, poate doua pachete pe zi. Pana a inceput sa mearga vorba mai departe si m-am trezit luat in vizor.

Daca fumezi tu, sunt variante. Insa lasa-i pe restul sa se descurce cum pot, nu merita sa te complici.

#32
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
La Lidl sunt ceva tigari marca proprie mai ieftine decat restul.

#33
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,963
  • Înscris: 30.11.2021
Ce pret mai au?
Erau 15 lei si acum cred ca sunt 17?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate