Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Play Radio Constanța

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#37
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

 neagu_laurentiu, on 04 iulie 2022 - 12:20, said:

Unii isi vor retrage felicitarile Posted Image

Posted ImageCu siguranta nimeni nu isi va rertage felicitarile!
Omul stie ce lanseaza, este consecvent unui proiect ce are directii clare. Programul va fi variat, chiar SebyD a specificat. Pe mine unul m-a convins in decurs de o ora de auditie la ceea ce se emite on-line. Si eu am 29 de ani de radio, am participat direct la lansarea R.Ph. si pot afirma ca proiectul lui SebyD este la un ridicat nivel calitativ, mai multe nu spun. Ce se aude on-line, spune totul!
Va avea si streaming pe Internet, sigur!
Mult succes!

#38
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Rectific ce am scris sus, întrebam de ce se va auzi pe FM dacă va fi alt stream pentru online și ce emițător a pus ochii seby ca preț și putere standard.           91.6 sa emis în Costinești, pe turnul GSM de lângă gară în 98-2002 parca pana în 2004.         Ca locație pe oraș la bloc ar fi mai rentabil chiria, asta dacă mai sunt și alții deja acolo, și ideal pe antene proprii fără combiner cu altcineva.

#39
mr_api

mr_api

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 10.10.2010
91.6 a fost Vox?

 Cristy0007, on 04 iulie 2022 - 16:00, said:

91.6 sa emis în Costinești, pe turnul GSM de lângă gară în 98-2002 parca pana în 2004. Ca locație pe oraș la bloc ar fi mai rentabil chiria, asta dacă mai sunt și alții deja acolo, și ideal pe antene proprii fără combiner cu altcineva.


#40
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.10.2008

 Cristy0007, on 04 iulie 2022 - 16:00, said:

91.6 sa emis în Costinești, pe turnul GSM de lângă gară în 98-2002 parca pana în 2004.
Vox Radio Costinesti a inceput programul in vara anului 2005 pe 102,1Fm. Dupa aproximativ jumatate de an au schimbat frecventa pe 91,6Fm.
Acum asteptam Play Radio Constanta pe 91,6Fm  Posted Image

Edited by ionut99, 04 July 2022 - 22:49.


#41
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Da? Știam pe auzite de la Bartoș omu cu emisiunea de vineri noapte de la rra. Vorbea de 98 încoace. În fine și când a murit scos din priză?, în 2007 sau 2008 am revenit după mulți ani pe când eram copil acolo, și era fass, doar pro FM local.

#42
ionut99

ionut99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.10.2008

 Cristy0007, on 05 iulie 2022 - 00:00, said:

Da? Știam pe auzite de la Bartoș omu cu emisiunea de vineri noapte de la rra. Vorbea de 98 încoace. În fine și când a murit scos din priză?, în 2007 sau 2008 am revenit după mulți ani pe când eram copil acolo, și era fass, doar pro FM local.

Cred ca confunzi cu studioul local din Costinesti,de la radio Vacanta,care se numea Vox Radio Vacanta Costinesti. Vox Radio Costinesti a fost pana in 2008.

#43
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Întrebările sunt multe, dar ca să clarific câteva dintre ele, ar fi de-a dreptul anapoda ca un radio care are specific online să nu transmită și în mediul ăsta ceea ce transmite pe FM. Locația teoretic va rămâne la blocul creion, după mai multe discuții. Cum interesul este să nu existe multe costuri mai ales în vremurile astea, ne vom urca pe sistemul radiant deja existent acolo.
Cu echipamentele rămâne de văzut pentru că este o perioadă extrem de dificilă, cu criza din piața de semiconductori comenzile se onorează foarte greu. Vom opta pentru ceea ce se va livra cel mai rapid. Toate însă, la timpul lor.
Vom vedea. Nu ne grăbim. Vrem să facem alegeri ok în raportul calitate - preț.

#44
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,006
  • Înscris: 23.08.2020
primiti actionari ?
de exemplu aport la capital de 70-100 mii euro sa ziceam aport plus varsat
cu CA, cu AGA, etc

o alegere neinspirata planul muzical, acolo fiind concurenta pe astfel de target
eu de as fi actionar as retransmite acolo radio seven 103,4 Bucuresti, ca si linie muzicala, post fara concurenta atat pe capitala cat si la mare
audienta va fi mica iar reclame numai la aspirina

#45
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Si unde e in audiente 7-le in Bucuresti? Asa ca nu extrapola o preferinta la o mare de oameni ca nu se potriveste atunci cand vorbim de afaceri..

Edited by neagu_laurentiu, 06 July 2022 - 00:56.


#46
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Adult Contemporary nu este niciodată un plan muzical neinspirat atâta timp cât în Constanța avem un Sky ultra nișat cu muzică pe care o înțelege doar un număr restrâns de oameni și un Magic care repetă aceleași 300 de piese de zeci de ani, fără nicio altă viziune. Nu am auzit la niciun AC abordat genul disco și funk de exemplu, sau piese din synth-pop care e mega generos. În România dacă asculți un radio AC parcă te apucă depresia, deși există mii de piese ritmate care pot face atmosferă plăcută, nu de tăiat vene pe lung.
Răbdare! Va fi ceva deosebit. Nu se va putea compara cu nimic și va fi mult peste ceea ce este acum în piață.

#47
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Mult succes SebyD!
De cand cu noul proiect ce a primit licenta in FM, ascult Play Radio destul de mult timp dupa amiaza si imi place foarte mult!
Tinand cont ca am dat si discoteca in anii '90, va dati seama ca este muzica tineretii mele, aveam 20 de ani in 1990 si de acolo inspre anii 2000, cei mai frumosi ani si poate cea mai buna perioada Eurodance. Acest post de radio va fi intr-adevar ceva deosebit. Vorba aia, a reusit sa "miste" CNA-ul si a primit licenta, asta spune totul!

#48
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Magic adopta stilul asta deoarece a mișcat bine pe comercial așa. Au văzut ca tine și au păstrat același playlist ca pe un bibelou.                                    Acum bănuiesc ca și cu Play va trebui sa ai un random playlist pe zi, care sa dea bine pe comercial, alegând ce este mai bun din Cafe și 90. Nu poți sa mergi doar din pasiune cu radioul, dacă nu cumva ești un trust și îți permiți. Pana și trustul digi, a renunțat la chill FM pe FM în București, lăsându-l online, și-au văzut interesu pt digi24 pe FM retrasmîs.           Sa înțeleg ca sunt deja 3 pe combiner la blocul creion, mai este loc de încă unu pe aceeași sistem? Și se pot face cereri la ancom de mărire.

#49
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,433
  • Înscris: 20.11.2010
Este loc pentru toată lumea. Au fost 4 radiouri fix pe aceeași configurație. Radio Mamaia de acolo a emis.

#50
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Bun gasit tuturor!
Postul Play Radio, deocamdata numai on-line, in curand si in FM, incepe sa-mi placa tot mai mult. Aloc destul timp din... putinul meu timp liber si auditiilor radio. Hai sa zic... seara dupa ora 21,00 am mai mult timp de relaxare, ascult cu placere Play Radio, in memoria mediacenterelor mele, am introdus si Play Cafe. Ce-mi place atat la Play Cafe cat si la Play 90, imi place calitatea sunetului, are un bas expandat, o dinamica foarte buna, ceva ce nu prea am auzit la multe posturi de radio! Sunetul este identic atat la Play Cafe cat si la Play 90, o calitate foarte buna a frecventelor redate, atentie la detalii, jingle-uri lucrate la nivel profesional, trecerea dintre melodii foarte bine realizate, totul la superlativ!
Hai sa zic si ceva mai... sa nu definesc ca "rau" dar as prefera macar o melodie mai slow pe ora. Totul este pe "dinamic" dar stiu ca asa ii place lui @SebyD si nu voi critica sau obiecta la acest lucru. Este o structura bine gandita, playlist ales cu grija. Sunt sigur ca si pe FM va fi acelasi sunet de calitate... cat permite FM-ul care se stie ca este inferior sunetului DIGITAL din cadrul unei transmisii in flux prin intermediul Internerului Radio.
Chiar am spus multor prieteni amatori de Eurodance ca sa asculte Play Radio si chiar le place si lor continutul programelor.
Mult succes @SebyD si in FM alaturi de emisia on-line care este o adevarata placere sa o asculti!

Attached Files


Edited by routerboard71, 02 August 2022 - 13:10.


#51
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
În seara asta ne delectăm cu Play Radio :P

Attached File  IMG_20220806_223529_edit_354510844941738.jpg   99.31K   41 downloads

#52
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
M-ati facut curios si am ascultat si eu cateva zile Play si nu este rau. Adica prin Romania nu prea gasesti acest playlist, dar din pacate nu cred ca voi continua sa ascult pentru ca nu sunt un fan al muzicii romanesti din anii 90 si este destul de prezenta la ei. Daca excludem muzica romaneasca atunci este foarte asemanator cu FFH Eurodance, postul pe ascult eu de obicei cand ma apuca nostalgia anilor 90. :)
Le urez succes pentru ca totusi sunt altfel decat restul posturilor de radio din Romania. Cel putin cele ce emit in FM.

#53
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
Nu au fost multe, maxim vre-o trei melodii astăzi/ieri.

Mă refer la muzica Românească din ani respectivi!

#54
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Ar fi un radio Vacanță reușit în Constanța indiferent de sezon.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate