Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cum a dat Kia Romania teapa la sute de clienti, printre care si eu

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017
Eu nu cred ca se poate obtine ceva, sunt blindati de clauzele din contract. Paragrafele alea care le-ai pus in care scrie ca pretul e ferm se refera la produsul Kia Ceed GT My22 pe care dealerul va invoca ca nu l-a putut livra pentru ca a fost scos din productie.
In istanta poti obtine ceea ce scrie in contract, adica achizitia unei alte masini din oferta lor actuala pentru care bonul rabla (unul singur, nu doua) va ramane valabil.

#38
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
Nu zic ca e ceva in neregula acolo, pentru ca nu am studii in domeniu, dar doar pentru ca scrie un lucru in contract nu inseamna ca e si legal. Trebuie sa il citeasca un avocat capabil.

Edited by Mizu, 05 July 2022 - 22:44.


#39
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 15.04.2007
Ia cati bani i-ti dau oamenii aia si orienteaza-te spre altceva.Daca esti chetros,chiar daca ti-o dau cu cit vrei tu o sa dai intr-un copac cu ea.Si alta data intai intrebi si dupa dai banii.Aiai 300 care santeti in aceeasi situatie,toti au dat banii dupa tine ? Nu cred.

Edited by victord36, 09 August 2022 - 16:12.


#40
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Vin cu o actualizare, ca nu am mai scris pe aici nu ni mi se pare normal sa nu scriu care este situatia actuala, dar nu am mai scris pentru ca am tot incercat in perioada asta sa caut solutii.Am cautat ceva si SH insa preturile la masinile aproape noi sunt astronomice.Am reusit sa ajung cu ei la o intelegere pentru modelul MY23, asa ca am "continuat" comanda, desigur cu diferenta de bani ca sa nu se inteleaga gresit doar ca masina mai vine si cu ceva optionale in plus fata de MY23, cat de cat ok as putea spune.Cand o sa vina?Nimeni nu stie exact, verbal mi s-a promis ca pana in ianuarie 2023 cel tarziu o am insa nu sunt asa optimist, conform contractului ar mai fi inca 1 an maxim de asteptat....Deja am 9 luni jumate iar daca mai pun si tichetul rabla depasesc 1 an....
Asta e piata si din pacate optiuni nu mai am, momentan.

#41
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
Succes!

#42
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Merci, sper sa vina cat mai repede pentru ca din informatiile pe care le am nu au mai livrat un Ceed GT in Romania de anul trecut, ar cam fi cazul...

#43
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,401
  • Înscris: 26.05.2022
Ți-a mai dat un discount si acum sunt toate bune si frumoase...

#44
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Sa ne anunti si cind renunta la contractul actual.

#45
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Daca o sa se intample, am sa o fac, asa cum am facut si pana acum ;)

#46
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Update:Pana la urma, am reusit sa ridic masina pana de Craciun.Lunga a fost asteptarea si presarata de nervi si stres insa per total pot spune ca a meritat sa astept.Masina merge si se aude excelent, trage ca nebuna in special daca o dau pe sport. Posted Image

Edited by vladcosmin, 04 January 2023 - 12:20.


#47
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 22.04.2005
Foarte frumoasa; sa te duca peste tot in siguranta si fara incidente.
PS: ar fi super daca poti sa schimbi covorasele alea din cauciuc, par niste chestii ieftine din bazar.

#48
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 17.08.2022
Felul in care ai formulat problema face un deserviciu mare firmei Kia, care nu te-a pagubit de nimic
Daca ai dat de un dealer bandit....ghinion, dar asa trebuia sa intitulezi topicul

#49
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007

View PostY0samiteSam, on 07 ianuarie 2023 - 17:56, said:

Foarte frumoasa; sa te duca peste tot in siguranta si fara incidente.
PS: ar fi super daca poti sa schimbi covorasele alea din cauciuc, par niste chestii ieftine din bazar.
Si cu ce sa le schimbe ? Cu altele din cauciuc... ? Cam toate fac discrepanta nasoala cu restul interiorului, chiar si cele de fabrica.
Eu mi-am pus din mocheta din alea plasticate/gumate pe partea de jos, arata indubitabil mai ok, dar nu sunt la fel de eficiente ca cele din cauciuc/guma.

#50
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 22.04.2005

View PostOctavian___, on 08 ianuarie 2023 - 10:38, said:

Si cu ce sa le schimbe ?
Cu unele originale, le gaseste in catalogul celor de la Kia. Iarna din cauciuc si vara din material textil.
Attached File  s-l1600 (1).jpg   168.84K   41 downloads

#51
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007

View PostY0samiteSam, on 07 ianuarie 2023 - 17:56, said:

Foarte frumoasa; sa te duca peste tot in siguranta si fara incidente.
PS: ar fi super daca poti sa schimbi covorasele alea din cauciuc, par niste chestii ieftine din bazar.
Ms mult!Cat despre presuri...prefer sa le tin pe astea, nu arata chiar asa rau.Ar fi fost faine cele originale cu logo GT dar nu prea le gasesti si se cam dezlipeste logo-ul deci nu sunt calitative.

View Postvio69c, on 07 ianuarie 2023 - 19:09, said:

Felul in care ai formulat problema face un deserviciu mare firmei Kia, care nu te-a pagubit de nimic
Daca ai dat de un dealer bandit....ghinion, dar asa trebuia sa intitulezi topicul
Felul in care am formulat problema a fost fix realitatea, insa, cu presiuni si cu muuuult timp de asteptare (peste 1 an) am reusit sa o ridic intr-un final.Din pacate nu toti au avut rabdare si au fost de acord sa plateasca diferenta de bani intre MY22 si MY23.

#52
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 17.08.2022

View Postvladcosmin, on 12 ianuarie 2023 - 19:20, said:



Felul in care am formulat problema a fost fix realitatea, insa, cu presiuni si cu muuuult timp de asteptare (peste 1 an) am reusit sa o ridic intr-un final.Din pacate nu toti au avut rabdare si au fost de acord sa plateasca diferenta de bani intre MY22 si MY23.

Si care este pacatul firmei Kia din Japonia?

#53
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View Postvio69c, on 12 ianuarie 2023 - 22:52, said:

Si care este pacatul firmei Kia din Japonia?
Kia se fabrica in principal in Coreea de Sud, nu in Japonia.
Daca citesti mai bine titlul, acolo se specifica clar: Kia Romania (mai precis, importatorul din Baneasa).

#54
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007

View Postvio69c, on 12 ianuarie 2023 - 22:52, said:

Si care este pacatul firmei Kia din Japonia?

De apreciat ca nu ai confundat cu China, cum fac multi...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate