Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Cazare Romania pensiuni cu tichete de vacanta - trasee facute

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Salut ! Nu prea gasesc zone montane cu pensiuni care sa accepte tichete.

Poate aveti idei si eventual ceva trasee montane fara prea multi ursi si alte obiective in zile cu ploaie.

Eventual sa accepte si animale de companie - un motan montaniard.

Multumesc

Edited by Malineanu, 29 June 2022 - 14:58.


#2
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,430
  • Înscris: 30.08.2017
Intra pe site-ul sau in aplicatia companiei care a emis tichetele...vezi acolo unitatile care accepta.

#3
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 24.11.2002
Sunt cabane la peste 1500m ce primesc tichete de vacanta.
Dar munte fara ursi, poate doar Macinul la noi in Romania

#4
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Tichete de vacanta pe card nu accepta, acum se dau pe card

#5
ioanide

ioanide

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 28.03.2011
Nu gasesti pe booking, dar sunt la greu peste tot. Cauta pe angetiile mai mici precum; travelminit,la pensiuni etc si cel mai sigur cauta statiunile unde ai vrea sa mergi,  majoritatea au pagina facebook ....fa o intrebare acolo sa vezi cum sar pe tine:))) ori cu ursii mai e un pic si-i intalnesti si in Bucuresti.
Vacanta placuta!

#6
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMalineanu, on 29 iunie 2022 - 14:54, said:

Salut ! Nu prea gasesc zone montane cu pensiuni care sa accepte tichete.

Poate aveti idei si eventual ceva trasee montane fara prea multi ursi si alte obiective in zile cu ploaie.

Eventual sa accepte si animale de companie - un motan montaniard.

Multumesc
  daca iti place si altceva in afara de pensiune, iti recomand asta cu drag  https://cazare7.ro/c...ea-iarului.html

daca vrei neaparat pensiune arunca un ochi pe aici https://www.turistinfo.ro/

Edited by VipeR85, 29 June 2022 - 17:31.


#7
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 13.06.2005
https://www.pensiuneafloridemar.ro/

https://www.ecarpathia.com/

https://pensiuneasco...o.rest/?lang=en

Astea le-am platit cu carduri vacanta

Contact direct la toate, spui că eu ți-am recomandat...:)

Edited by dansysro, 29 June 2022 - 20:34.


#8
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 23.03.2015
Apuseni… trasee cate vrei si fara ursuleti, gasesti la Arieseni cate pensiuni doresti plus ca poti vizita pesterile din zona daca ploua.


#9
nAckatoMy

nAckatoMy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.09.2006
Iti recomand sa cauti pe travelminit. Poti plati inclusiv online cu cardul de vacanta

#10
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

View PostVipeR85, on 29 iunie 2022 - 17:28, said:

  daca iti place si altceva in afara de pensiune, iti recomand asta cu drag  https://cazare7.ro/c...ea-iarului.html

300 de lei sa dormi în cort, și sa îți marchezi teritoriul primprejur? Hmmm...

#11
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View PostVipeR85, on 29 iunie 2022 - 17:28, said:

  daca iti place si altceva in afara de pensiune, iti recomand asta cu drag  https://cazare7.ro/c...ea-iarului.html

daca vrei neaparat pensiune arunca un ochi pe aici https://www.turistinfo.ro/

din pacate nu mai pot la cort,  vreau baie in camera cu dus de ceva ani ...

View Postzadada, on 29 iunie 2022 - 22:00, said:

Apuseni… trasee cate vrei si fara ursuleti, gasesti la Arieseni cate pensiuni doresti plus ca poti vizita pesterile din zona daca ploua.

Nu accepta carduri acolo - am fost - dar am gasit spre Moldova, Vatra Dornei (+/- Borsec) - unde iarasi am mai fost insa au fost draguti ca ne primesc si cu motanul montaniard ...

#12
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 23.03.2015
Ca o sugestie, daca gasesti o pensiune ce indeplineste cerintele dar nu accepta tichete de vacanta ii intrebi cu ce agentie de voiaj lucreaza si faci apoi rezervare prin agentie.

Platesti un comision suplimentar dar rezolvi o problema

#13
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postzadada, on 04 iulie 2022 - 09:30, said:

Ca o sugestie, daca gasesti o pensiune ce indeplineste cerintele dar nu accepta tichete de vacanta ii intrebi cu ce agentie de voiaj lucreaza si faci apoi rezervare prin agentie.

Platesti un comision suplimentar dar rezolvi o problema

La ultima din Sambata de Sus mi a zis proprietarul ca de ce nu am sunat direct ca plateste nu stiu cat la booking. Si ca sa nu mai fie suparati am incercat sa i iau de pe turist info.

Multi n au cititor de card si nu pot lucra cu tichetele.

Edited by Malineanu, 04 July 2022 - 10:05.


#14
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

View PostMalineanu, on 04 iulie 2022 - 10:04, said:

La ultima din Sambata de Sus mi a zis proprietarul ca de ce nu am sunat direct ca plateste nu stiu cat la booking.

Am pățit și eu de astea, nu doar în România. Adica ei se servesc de Booking sa le aducă clienți, dar nu vor sa le dea câteva procente acolo, nu, ei vor doar reclama și clienți gratis.

#15
zadada

zadada

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 23.03.2015
Eu ziceam de agentii de la noi, nu de Booking.

#16
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

View Postradonys, on 03 iulie 2022 - 20:00, said:

300 de lei sa dormi în cort, și sa îți marchezi teritoriul primprejur? Hmmm...

primul site nu face dreptate locatiei. arunca un ochi aici https://www.facebook...96576007/photos

nici eu nu mai am 20 de ani dar o data pe an tot ma duc la cort. si @malineanu vezi ca nu vorbim de clasicul cort de Lidl cu saltea gonflabila, da? e pat de brad inauntru cu saltea moderna. si pentru noptile reci au chiar si calorifere in cort.

cat despre marcatul teritoriului poti sa-l faci in conditii mai mult decat decente pentru o locatie in varf de munte, in spatiile amenajate cum multi nici nu viseaza sa aibe "in fundu curtii". ca sa nu mai punem la socoteala ca au si spatiu facut dintr-un container pentru dus cu apa calda. deh, unii prefera patru pereti imprejur, altora le ajunge doar o foaie de cort...pana la urma urmei, conditiile sunt aceleasi.

#17
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View PostVipeR85, on 04 iulie 2022 - 16:43, said:

primul site nu face dreptate locatiei. arunca un ochi aici https://www.facebook...96576007/photos

nici eu nu mai am 20 de ani dar o data pe an tot ma duc la cort. si @malineanu vezi ca nu vorbim de clasicul cort de Lidl cu saltea gonflabila, da? e pat de brad inauntru cu saltea moderna. si pentru noptile reci au chiar si calorifere in cort.

cat despre marcatul teritoriului poti sa-l faci in conditii mai mult decat decente pentru o locatie in varf de munte, in spatiile amenajate cum multi nici nu viseaza sa aibe "in fundu curtii". ca sa nu mai punem la socoteala ca au si spatiu facut dintr-un container pentru dus cu apa calda. deh, unii prefera patru pereti imprejur, altora le ajunge doar o foaie de cort...pana la urma urmei, conditiile sunt aceleasi.

Da, e foarte frumos, pe vremuri am fost si cu cortul insa din pacate nu mai rezist la cort, am tot incercat si ultima oara la ora 2 dimi am strans tot si am plecat. Bunavointa am avut.

In copilarie m-au dus ai mei cu cortul, acum e vremea de altceva.

Daca mai puteam sta la cort nu mai pierdeam 2 ore de condus drum stricat pana sub poalele Moldoveanului si altele ...

Plus ca-i faceam pe unii fericiti din familie si stateam la refugii ... De-abea i-am luat de langa Refugiul Agatat ...

Edited by Malineanu, 04 July 2022 - 19:00.


#18
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Aproape toate pensiunile care elibereaza bon fiscal si factura primesc carduri de vacanta. Exceptie fac numai cele care nu au semnal de telefonie mobila (cate or mai fi acuma?)
Pentru tichetele de hartie termenul a expirat in 30 iunie.

Booking cere comision de 15% iar Travelminit intre 15,5 si 17,5%. Valorile astea nu pot fi acoperite de pensiuni din profitul lor, cele mai multe ar ramane in paguba. Din cauza asta majoritatea pensiunilor pur si simplu adauga comisionul agentiilor la preturile lor, deci prin agentii o sa platesti mai mult.
Marind pretul pe agentie, pensiunile nu pierd cine stie ce, pentru ca si agentiile trimit clienti numai in perioada de varf, cand pensiunile au deja clientii lor. In perioadele mai putin ocupate, nici agentiile nu trimit mai nimic, asa ca pensiunea nu are nici un avantaj din colaborarea cu agentia.
De-aia vei avea pret mai mare prin agentie decat prin contact direct.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate