Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Obsesia pentru greutate, imaginea corpului etc

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Până una alta in prezent vreo 70% asa nu divorțează nici pentru ca stiu ca partenerii/ele mai joacă si n deplasare darămite ca au început sa fumeze mai mult sau au pus kilograme in plus..
Eu știu că dă bine la public să declari ca tu faci,sugerezi etc dar adevărul e ca in majoritatea cazurilor nu faci nimic daca nu ti iese.
Adică nu i chiar așa grav ca atunci când doamne ferește ajunge să ți bea bautura...:)))

#92
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
asta da, concurenta neloiala! :)

bine, eu ma refeream mai degraba la frecat nervii cu : Nu mai fuma! Nu mai iesi cu X! Nu mai face aia!

Reeducari din astea staliniste, sub masca unei griji si iubiri sincere Posted Image

#93
axxel4you

axxel4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 10.01.2009
Daca partenerul tau ar arata mai bine decat atunci cand l-ai cunoscut te-ar motiva si pe tine sa arati mai bine?

Edited by axxel4you, 03 July 2022 - 10:43.


#94
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
Da, normal. Doar daca eu nu cumva eram in culmea formei cand l-am cunoscut, atunci ar fi vorba doar de mentinere.

desigur ca e mai bine ca motivatia sa vina din interior.

dar cicaleli si frecat la cap, nu, merci!

#95
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,482
  • Înscris: 09.05.2008

View Postaxxel4you, on 03 iulie 2022 - 10:40, said:

Daca partenerul tau ar arata mai bine decat atunci cand l-ai cunoscut te-ar motiva si pe tine sa arati mai bine?
Nu cred.
Daca intrebi 100 de femei, 99 o sa spuna ca ele vor sa arate bine pentru ele, asa ca motivu' expus de tine nu ține.
Ca 98 din ele sunt ipocrite maxim iar nu prea e voie sa spui, asa ca mergem inainte fiecare cu ce-l doare.


#96
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostCr1spy, on 02 iulie 2022 - 19:12, said:

Uite ca mai exista si barbati ca lumea.
Asa mi-ar place si mie, sa ma cantareasca in fiecare zi sotul, sa imi faca program de mancare/somn si sex.

Ce-i al nostru e al nostru,  așa este.

+ O băiță,  un masaj, o frecție.
Ce nu face un bărbat ca lumea pentru muiera lui!

#97
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

View Postwaterman, on 29 iunie 2022 - 14:08, said:

Pretențioșilor.
Să arunce cu pietre numa frumoșii slabi.
era o gluma pe net.. oasele si pieile sunt pentru caini.

View Postaxxel4you, on 02 iulie 2022 - 17:16, said:




   On topic, daca femeia are trasaturi frumoase si nu are probleme psihice atunci cateva kg in plus nu reprezinta o problema ca o poti ajuta pe parcurs sa ajunga la greutatea corespunzatoare .  Nu stiu de ce am impresia ca uni barbati prefera partenere mai grase doar ca le este frica sa nu fie parasiti sau inselati .
  pe bune? Sa o ajuti?. Dar cine stabileste "greutatea corespunzatoare"?


Mi se pare culmea cretinitatii sa abordezi o femeie de care nu iti place (cum arata) cu gandul   ca las ca o ajuti sa slabeasca/modelezi  dupa cum iti place tie.  

Am avut gagica slabuta.. dupa ce manca " de politete" se scuza si mergea la baie. Pana m-am prins ca dadea la rațe, sa nu cumva sa se ingrase. Facea foamea saraca, de frica sa nu puna un kil pe ea. Da-te'n foame, asa ceva nu vreau sa vad.

Ultima problema cred ca o reprezinta aspectul fizic. Si asta daca ai ajuns intr-o relatie.  
Problema mai mare este " de software" fel de a fi a persoanei. Degeaba arata  perfecta, daca  nu este de incredere.

#98
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
Și dacă e perfectă mental și obeză tot nu e bine. Nu te vei bucura cu totul dacă ești în relație cu ea.
Contează ca mixul celor două planuri să fie armonioase și în paritate cu tine.

#99
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,988
  • Înscris: 15.06.2007

View PostBucsaMobilul, on 20 august 2022 - 12:42, said:

Și dacă e perfectă mental și obeză tot nu e bine. Nu te vei bucura cu totul dacă ești în relație cu ea.
Contează ca mixul celor două planuri să fie armonioase și în paritate cu tine.
pai inseamna ca un idiot se cupleaza cu o persoana care nu-l atrage? Wtf? Ce cauti langa o tipa care nu iti place?  E desteapta, dar grasa.  Pai nici nu ai de unde sa stii cat de desteapata poate fi, pentru ca ai vazut-o inainte, si ai descalificat-o pentru ca nu intra in "sablon".

Sau iti zici , ce desteapta e, pacat ca e +size, dar las ca o pun pe urma la slabit?

Daca mie mi-ar spune cineva ca nu-i convine de cum arat, pai  f#t un șut in cur, daca nu ii pun otrava  in mancare.

Edited by tfmercedez, 20 August 2022 - 12:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate