Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Obsesia pentru greutate, imaginea corpului etc

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#73
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Normal că știe,  ce întrebare este asta?

Femei să nu danseze?   Nu se există așa ceva!

Edited by Tomaso, 01 July 2022 - 22:45.


#74
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011

View Poststefians, on 01 iulie 2022 - 22:36, said:

Cr1spy tu stii sa dansezi?

Cînd vrea ea și cum vrea ea  🤭

#75
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nuuuu... Cu cine vrea ea.

#76
axxel4you

axxel4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 10.01.2009

View PostTomaso, on 01 iulie 2022 - 13:43, said:

Suntem pe cale de dispariție.
Generațiile tinere au crescut cu propaganda slăbitului ca scop în sine.  
Văd bărbați care își doresc să fie exagerat de slabi,  li se pare cool.   Și judecă TOTUL doar printr-o prismă reducționistă cu doar două imagini:  gras/slab

Skinny - pe vremea mea - însemna boală.   Doar oamenii bolnavi erau slabi, excesiv de slabi.   Acum văd că a devenit model de viață și șablon pentru ceea ar însemna ”frumusețe”.
Tentația de a deveni slab, foarte slab, excesiv de slab este nenaturală. Împotriva naturii.

   Ai auzit si tu de diabet, cancer, boli cardiace ?  E indicat sa ai grija de tine inainte sau dupa ce le dezvolti ?
     Sunt categorii diferite de oameni slabi, uni sunt slabi ca vor sa fie sanatosi si alti ca vor sa arate doar bine .
       Eu unul fac tot posibilul sa fiu cat mai sanatos dupa ce am avut un unchi care a murit acum vreo 6 ani de la o gripa, a facut infarct ca era supraponderal.

   On topic, daca femeia are trasaturi frumoase si nu are probleme psihice atunci cateva kg in plus nu reprezinta o problema ca o poti ajuta pe parcurs sa ajunga la greutatea corespunzatoare .  Nu stiu de ce am impresia ca uni barbati prefera partenere mai grase doar ca le este frica sa nu fie parasiti sau inselati .

#77
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Eu cit am fost holtei cautam si insamintam un ideal de frumusete fizica,asa numita femeie slaba cu forme......Statistic,cele mai abordabile,disponibile erau cele plinute.Uscatele nu le consideram chiar.Dar viata bate filmul,m-am ales cu o uscata ce cu timpul a devenit o frumoasa femeie slaba cu forme....adica ce cautam....Posted Image

#78
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019

View Postaxxel4you, on 02 iulie 2022 - 17:16, said:



   Ai auzit si tu de diabet, cancer, boli cardiace ?  E indicat sa ai grija de tine inainte sau dupa ce le dezvolti ?
     Sunt categorii diferite de oameni slabi, uni sunt slabi ca vor sa fie sanatosi si alti ca vor sa arate doar bine .
       Eu unul fac tot posibilul sa fiu cat mai sanatos dupa ce am avut un unchi care a murit acum vreo 6 ani de la o gripa, a facut infarct ca era supraponderal.

   On topic, daca femeia are trasaturi frumoase si nu are probleme psihice atunci cateva kg in plus nu reprezinta o problema ca o poti ajuta pe parcurs sa ajunga la greutatea corespunzatoare .  Nu stiu de ce am impresia ca uni barbati prefera partenere mai grase doar ca le este frica sa nu fie parasiti sau inselati .
Da bre ca femeia aia e vreo cățea de companie să hotărăști tu pe parcurs la cate kilograme o ții...,n ai luat în calcul că îți poate împinge o tigaie n cap daca tot ii faci planu la kilograme?
Țigări cate ii dai pe zi ?3 sau 5 ?

#79
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022

View Poststefians, on 02 iulie 2022 - 18:12, said:

Da bre ca femeia aia e vreo cățea de companie să hotărăști tu pe parcurs la cate kilograme o ții...,n ai luat în calcul că îți poate împinge o tigaie n cap daca tot ii faci planu la kilograme?
Țigări cate ii dai pe zi ?3 sau 5 ?
Nu vrea nimeni o scrumiera pe post de nevasta.Peste 5-6 tigari pe zi e scrumiera...Posted Image

#80
axxel4you

axxel4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 926
  • Înscris: 10.01.2009
O tin la cate kg trebuie doar prin puterea exemplului.
  Daca tii la partenera trebuie sa ai grija de ea, nu sa o lasi sa se degradeze si sa-si piarda increderea in ea din cauza varstei si a aspectului.
  In situatia in care mai este si mama copiilor tai trebuie sa ai mai mare grija de ea decat de tine.




#81
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Da da ,mai rămâne să vedem ce zice si ea,e posibil sa ti dea vreun șut in fund daca tot ii sugerezi una alta in ce privește persoana ei..
Si ia zi mai meltene ,daca fumează mai mult divortezi?,da zi sincer asa..

#82
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Apoi nu cred ca vreunul din voi accepta o scrumiera in loc de femeie.Daca se mentine in limite rezonabile,nu cred ca sunt probleme...in definitiv am luat-o fumatoare......Apoi se discuta,nu e un motiv de divort.....

#83
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Uite ca mai exista si barbati ca lumea. Asa mi-ar place si mie, sa ma cantareasca in fiecare zi sotul, sa imi faca program de mancare/somn si sex.

#84
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Bărbații de pe Softpedia sunt unici. :w00t:

#85
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 06.01.2022

View PostCr1spy, on 02 iulie 2022 - 19:12, said:

Uite ca mai exista si barbati ca lumea. Asa mi-ar place si mie, sa ma cantareasca in fiecare zi sotul, sa imi faca program de mancare/somn si sex.

Viata. Nu trebuie sa te gandesti la nimic :D

#86
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
hmm... parca femeile erau alea care vor sa schimbe partenerul.

stiu eu un tampit care rupea in public tigarile nevestei, rupea pachetul de fapt, ca era nervos si fortos, cica asa o educa. Reeducare stalinista

dar suntem off

#87
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMelteanu, on 02 iulie 2022 - 18:32, said:

Nu vrea nimeni o scrumiera pe post de nevasta.Peste 5-6 tigari pe zi e scrumiera...Posted Image
Daca incepi sa o critici,sa ii atragi atentia ,te va parasi femeia. Isi va cauta pe altu =)))

#88
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011

View PostMembruAnonim, on 02 iulie 2022 - 19:46, said:

Bărbații de pe Softpedia sunt unici. :w00t:

Da, prezent, eu e" mai mulți  😂
Am fost strigat?!  🤭

View Postirina2014, on 02 iulie 2022 - 20:33, said:

hmm... parca femeile erau alea care vor sa schimbe partenerul.

:roflmaofast:

Na belea, se poate și invers!

Acum, serios, oamenii diferă de animale.
Adevărat, depinde și ce nivel intelectual au partenerii, ce respect de sine are fiecare.
Păi eu stau să îi spun nevestei că este grasă?!

Are ea autocontrol, a crescut un număr în talie, două, ooopa, s-a pus pe gînduri, a privit în pozele unde apărem mai tineri și mai slabi, a calculat, a hotărît, mai slăbește.

Mai spune și că este cam greu să mă aibă pe mine de etalon, că sînt ca un semnal de alarmă, eu slab, ea se mărește 🤭
A hotărît să slăbească, a slăbit.

A, dacă unele cupluri trăiesc în ,,virtutea inerției ", partenerii nu se respectă, uită că atunci cînd s-au cunoscut erau într-un fel, dar apoi nu mai contează pentru că: ,,l-am prins pe fraier/-ă, să mă suporte... că eu mănînc pe nărăsuflate o franzelă albă întreagă cu juma de kil de parizer, la o masă ", este altă discuție, de alt nivel.

Edited by crisstonne, 03 July 2022 - 00:30.


#89
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Si daca totuși nu priveste pozele in care avea 50 de kile si in virtutea inertiei traieste la 75 de kile ce faci???divortezi??

#90
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
In prezent lumea divorteaza pentru fleacuri.Procentul de perechi care se casatoresc e din ce in ce mai mic.Deci ar fi cazul sa cintarim bine inainte de a vorbi despre divort intr-o casnicie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate