Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Obsesia pentru greutate, imaginea corpului etc

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#55
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011

View Postmaccip, on 29 iunie 2022 - 17:54, said:

... E buna ea in sine.

Buee, o ridică subțirelul deasupra capului?!
Că ce o să fie, ce o să dreagă peste 70 de ani, este altă discuție, și altă perioadă, temporal vorbind.

Vreți să vedeți balene?! Ieșiți din casă.
Dacă ieșeai din casă, în ani 60/"70 vedeai una la 100 milioane, iar aia era bolnavă, glandă sau altceva.

Dacă ieși acum din casă, vezi o uscată la 100 milioane de... plinuțe", plinuțe bine (eufemism).

Hrana procesată a distrus femeile... saaauuu altceva?!  :scratchchin:
Pînă și nevastămea" se miră de cum arată unele, nu le judecă, doar se miră.

L.E. Ca să fiu și O.N...  nu văd nici o obsesie, marea majoritate a fetelor/femeilor din prezent, prestează halitul de parizer cu pîinică albă, posibil și cu muștar  😉 ,nu au griji legate de propriul design.

#56
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postaaaa4567, on 29 iunie 2022 - 13:37, said:

unele persoane considera ca femeia de aici: (..) e cam grasuta, sau prea rotunjoara ca sa se expuna.
Ati mai intalnit asa ceva, cu siguranta... care e abordarea (in casa, in momente intime, la plaja etc), ce ar functiona cel mai bine? Ce a functionat,. daca a functionat? Multumesc.

Mie îmi place doamna dansatoare.
Nu mi se pare deloc grasă.  

Cică gusturile nu se discută.   Nu știu.  Eu consider abordarea strict prin pătrățelul cantității de strat adipos a fi ceva de o tristețe incomensurabilă.
O femeie este cu mult mai mult decât un trup, o carne.   Văd adevărate psihoze pe tema asta și cred că poporul se cam tâmpește cu televizorul.

Modelul frumuseții feminine NU este muierea cu mușchi bine conturați,  ci femeia cu bazin larg,  care se poate dilata suficient la o naștere, nu ați văzut ce lighioană îi iese dintre craci? Picioare lungi,  ca să poată fugi atunci când trebuie musai,  țâțe bogate ca să poată alăpta boracul,   funduleț generos,  ca să aibă rezerve de grăsime acolo unde trebuie în caz că trece printr-o foamete prelungită.

Femeia șnur,  fără țâțe, fără cur și rasă-n cap e bună pentru alte chestii. Din aia care face foamea toată viața,  hrănindu-se cu lăptuci bio vegane și ficații nenorociților pe care-i posedă.   Nu-i bună nici de prăsilă, nici de trăit cu ea pe termen lung.   Toată viața se duce la sală,  face sport în loc să facă sarmale și tocană,  ce drac de viață este asta,  fără tocană? Că doar nu se face singură.  Tocana.

Pentru balerine a fi aschilopată este o chestie strict profesională.
În felul ăsta o poate ține partenerul deasupra capului fără să facă lombago.   Normal că are 35kg,  dar îi trece după ce se lasă de balerinaj.

Edited by Tomaso, 01 July 2022 - 12:42.


#57
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
,,Femeia șnur,  fără țâțe, fără cur și rasă-n cap e bună pentru alte chestii. Din aia care face foamea toată viața,  hrănindu-se cu lăptuci bio vegane și ficații nenorociților pe care-i posedă.   Nu-i bună nici de prăsilă, nici de trăit cu ea pe termen lung.   Toată viața se duce la sală,  face sport în loc să facă sarmale și tocană,  ce drac de viață este asta,  fără tocană? Că doar nu se face singură.  Tocana"
Mare dreptate ai colegule.
:))))))))...mi ai înseninat ziua,☺️

#58
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
e chestie de conformatie, mai mica de inaltime si cu picioare mai durdulii, daaaar: carne ferma, fund misto, burta nu are, sanii stau pe unde trebuie, glezna subtire, temperamentala, flexibila.

nici vorba de complexe la o astfel de femeie!

Mi se pare super ... doribila.

m-au surprins raspunsurile unora dintre domnii de aici, care apreciaza femeile cu forme, chiar daca sunt asociate si cateva kg in plus.

#59
Sockpedia

Sockpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.08.2021
Femei rubensiene

#60
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Poststefians, on 01 iulie 2022 - 13:30, said:

,,Femeia șnur,  fără țâțe, fără cur și rasă-n cap e bună pentru alte chestii. Din aia care face foamea toată viața,  hrănindu-se cu lăptuci bio vegane și ficații nenorociților pe care-i posedă.   Nu-i bună nici de prăsilă, nici de trăit cu ea pe termen lung.   Toată viața se duce la sală,  face sport în loc să facă sarmale și tocană,  ce drac de viață este asta,  fără tocană? Că doar nu se face singură.  Tocana"
Mare dreptate ai colegule.
:))))))))...mi ai înseninat ziua,☺️
V-am zis ca sunteti suflete pereche. Daca faceti fapte bune, poate in viata urmatoare va reincarnati sot si sotie. Sau amanti, ca voi sunteti mai mult cu senzorialul (sexul si mancarea) ...

Edited by Cr1spy, 01 July 2022 - 13:41.


#61
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postirina2014, on 01 iulie 2022 - 13:32, said:

m-au surprins raspunsurile unora dintre domnii de aici, care apreciaza femeile cu forme, chiar daca sunt asociate si cateva kg in plus.

Suntem pe cale de dispariție.
Generațiile tinere au crescut cu propaganda slăbitului ca scop în sine.  
Văd bărbați care își doresc să fie exagerat de slabi,  li se pare cool.   Și judecă TOTUL doar printr-o prismă reducționistă cu doar două imagini:  gras/slab

Skinny - pe vremea mea - însemna boală.   Doar oamenii bolnavi erau slabi, excesiv de slabi.   Acum văd că a devenit model de viață și șablon pentru ceea ar însemna ”frumusețe”.
Tentația de a deveni slab, foarte slab, excesiv de slab este nenaturală.    Împotriva naturii.

View PostSockpedia, on 01 iulie 2022 - 13:36, said:

Femei rubensiene

Mneah ..

View PostCr1spy, on 01 iulie 2022 - 13:39, said:

V-am zis ca sunteti suflete pereche. Daca faceti fapte bune, poate in viata urmatoare va reincarnati sot si sotie. Sau amanti, ca voi sunteti mai mult cu senzorialul (sexul si mancarea) ...

Dacă ești cuminte și spui ”Înger, îngerașul meu”  la culcare,  într-o viață viitoare poate te reîncarnezi în cățelușa mea.

#62
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Io o sa incerc sa fiu cuminte sibsa spun înger îngerașul meu poate ma reâncarnez in cânele tău 😄😄

#63
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postechoshoworacle, on 30 iunie 2022 - 22:32, said:

Abia asta e la "limita" si arata numai bine. E de doua ori cat fata in roz

Este faină,  îmi place cea cu spatele.   Pe cealaltă o strică leopardu

#64
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014
Astea 2 deja mi se par prea zdravene.

LE: Leopardata nu prea e proportionata bine, are sanii prea mici, comparativ cu soldurile si coapsele

Edited by irina2014, 01 July 2022 - 13:56.


#65
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postirina2014, on 01 iulie 2022 - 13:53, said:

Astea 2 deja mi se par prea zdravene.

Femei serioase, grase și frumoase!  Posted Image

View Poststefians, on 01 iulie 2022 - 13:49, said:

Io o sa incerc sa fiu cuminte sibsa spun înger îngerașul meu poate ma reâncarnez in cânele tău ����

În cazul ăsta ar fi musai să-mi sterilizez cățeaua.

#66
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,466
  • Înscris: 04.10.2002
Femei plinuţe sau şnur? Neeah... graţiile feminine se împart altfel:
- cele care vor şi sunt dispuse să treacă la fapte;
- cele care vor, dar nu recunosc şi ţin genunchii lipiţi cu lunile. Sau chiar cu anii.

#67
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostYoda, on 01 iulie 2022 - 19:27, said:

Femei plinuţe sau şnur? Neeah... graţiile feminine se împart altfel:
- cele care vor şi sunt dispuse să treacă la fapte;
- cele care vor, dar nu recunosc şi ţin genunchii lipiţi cu lunile. Sau chiar cu anii.

Păi nu auzi că puștimea le măsoară grosimea țesutului adipos?
Și că dacă are 1+mm  e câh, nu-i valabilă,  este grasă.

Îmi aduc aminte de bunica,  suflet de om bun,  m-am dus cu una slabă muartă pe acasă,  să ascultăm muzică la magnetofon.   Când a văzut-o așa de slabă a pus-o la masă,  zicea că-i străvezie.
Ce știa ea,  săraca?!? Măcar a mea era slabă pentru că nu aveau ce mânca acasă și mai avusese și scarlatină când a fost mică,  fapt care a dereglat-o și a devenit skinny natur.

Bărbații preferă femeile cu forme.   Dar nu se arată pentru că sunt serioși și nici nu se uită ei la amănunte cu adipoșenii.

Edited by Tomaso, 01 July 2022 - 20:29.


#68
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostTomaso, on 01 iulie 2022 - 14:11, said:



Femei serioase, grase și frumoase!  Posted Image



În cazul ăsta ar fi musai să-mi sterilizez cățeaua.
Adica pe mine? Sterilizeaza-l pe el!

Edited by Cr1spy, 01 July 2022 - 20:27.


#69
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Păi ar însemna să-l castrez.  
Îți dai seama ce nașpa ar putea să fie?  
Un act de cruzime.

#70
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Bine, hai treaca de la mine...

Edited by Cr1spy, 01 July 2022 - 20:32.


#71
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011

View PostCr1spy, on 01 iulie 2022 - 20:32, said:

Bine, hai treaca de la mine...

Să meargă pînă la capăt, și să comită un act de cruzime?!  😂

#72
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 12.09.2019
Cr1spy tu stii sa dansezi?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate