Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Obsesia pentru greutate, imaginea corpului etc

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#19
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,087
  • Înscris: 06.01.2005
Asta-i grasa?! (sunt aceiasi dansatori)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SqHhoUwCcic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si astia cum mai sunt? Adica restul, filmare de plaja autohtona:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5MT2aNLBTPA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,219
  • Înscris: 29.07.2013

View Postaaaa4567, on 29 iunie 2022 - 13:37, said:


Ma uit la unele domnisoare sau doamne si am observat o excesiva preocupare (popular, obsesie) pentru asa ceva.

De exemplu, unele persoane considera ca femeia de aici e cam grasuta, sau prea rotunjoara ca sa se expuna.



Persoanele care considera asta ar trebui sa-si reconsidere cunostintele in domeniu.
Vorbim despre Layssa care este considerată unul dintre cei mai buni artiști brazilian Zouk din lume, călătorind mult ca instructor și împărtășind cunoștințele ei profunde despre tehnica dansului brazilian.
Ca sa faci parte dintr-un club de dans brazilian trebuie sa indeplinesti anumite standarde iar anorexia sau anorexicele nu sunt acceptate ;)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iOclWqSSL5s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Grasimea la o femeie inseamna celuluita, burta, buci si tatze lasate iar asa ceva doamna in discutie nu poseda.
Despre cei ce-i prevestesc un tragic sfarsit ce sa mai vorbim. Mergeti baetzii macho si incercati sa-i faceti fata macar 5 minute ca partener de dans, va garantez ca plecati de acolo sau pe branci sau pe targa, la UPU :D
Maestrul Rubens se rasuceste in mormant si, daca v-ar fi auzit, va trimitea cu un sut in cur, cu "scandura" in brate, sa invatati ce-i frumos si in ce consta frumusetea unei femei.

#21
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

View Postargonaut, on 29 iunie 2022 - 16:38, said:

Maestrul Rubens se rasuceste in mormant si, daca v-ar fi auzit, va trimitea cu un sut in cur, cu "scandura" in brate, sa invatati ce-i frumos si in ce consta frumusetea unei femei.
:lol:

Când o să mă pot opri din râs mai scriu ceva :D

#22
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017

View Postrexx, on 29 iunie 2022 - 13:52, said:

adica se intreaba de ce zice lumea ca aia e cam grasutza/plinutza/durdulie/butoias
Raspunsul la intrebarea asta e simplu: pentru ca e. :D

#23
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Gusturile nu se discuta. Fiecare are propriul raport de masura.

Personal, nu o vad grasa pe duduie, din contra, mi se pare aproape perfecta. Este foarte rar sa vezi femei cu picioare mai generoase care isi pot mentine si sanii. De obicei din cauza muschilor picioarelor, isi pierd sanii sau este greu sa ii dezvolte.

Desigur, altii considera ca este grasa si prefera una de 45KG.

Din punct de vedere al sanatatii, as fi in stare sa pariez 0.5 RON ca femeia din videoclip este MULT mai sanatoasa decat o anorexica de 45-50kg. Indiferent cat si cum mananca, la cat efort face zilnic, este mult mai sanatoasa decat una care mananca 10 grame de salam pe zi.

Dar hei, e bine ca multi nu le considera atragatoare. Raman mai putini adversari pentru asa ceva )

#24
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Daca si aia din primul post este grasa/plinuta...inseamna ca am luat-o razna cu totii.
Boss aia e ce trebuie "sa ai pe ce pune mana" cum se zice :D. O da in latino style, cu posterior mai generos.

#25
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,500
  • Înscris: 20.10.2015

View Postaaaa4567, on 29 iunie 2022 - 13:37, said:

Ma uit la unele domnisoare sau doamne si am observat o excesiva preocupare (popular, obsesie) pentru asa ceva.

De exemplu, unele persoane considera ca femeia de aici:https://www.youtube.com/watch?v=4TGD_dWYpxY e cam grasuta, sau prea rotunjoara ca sa se expuna.

Ati mai intalnit asa ceva, cu siguranta... care e abordarea (in casa, in momente intime, la plaja etc), ce ar functiona cel mai bine? Ce a functionat,. daca a functionat? Multumesc.

De fapt care e intrebarea?
Ce parere am eu fata de ea?
Nici una. Ar trebui?

Pentru mine frumusetea femeii consta in feminitate, gesturi.
S-o vad doar goala, nu ma excita

Edited by Tsunnnami, 29 June 2022 - 17:45.


#26
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View Postalthea, on 29 iunie 2022 - 16:52, said:

Posted Image

Când o să mă pot opri din râs mai scriu ceva Posted Image

Inca razi ? :D

#27
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,063
  • Înscris: 06.01.2007
Băi băbăeți băi,nu stiu cum sa va zic sa nu va ranesc, dar aia din primul post e buna cu draci. Nu vreau sa aduc argumente, ar trebui luata ca axioma chestia asta.
E o chestie invariabila, nu depinde de gusturi. E buna ea in sine.

#28
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View PostTsunnnami, on 29 iunie 2022 - 17:47, said:

Pentru mine frumusetea femeii consta in feminitate, gesturi.
S-o vad doar goala, nu ma excita
Eee, haide, sa te cred ? Bine, de acord, ca in anumite posturi, doar goala, da, se poate intampla sa nu, dar goala si bataind din cur si sani cum face tipa asta (nu ma refer strict la ea)...nu imi zice ca ti-o lasa rece...

#29
echoshoworacle

echoshoworacle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,947
  • Înscris: 21.02.2022

View Postaaaa4567, on 29 iunie 2022 - 13:37, said:

Ma uit la unele domnisoare sau doamne si am observat o excesiva preocupare (popular, obsesie) pentru asa ceva.

De exemplu, unele persoane considera ca femeia de aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4TGD_dWYpxY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] e cam grasuta, sau prea rotunjoara ca sa se expuna.

Ati mai intalnit asa ceva, cu siguranta... care e abordarea (in casa, in momente intime, la plaja etc), ce ar functiona cel mai bine? Ce a functionat,. daca a functionat? Multumesc.
Dacă mă uitam la ea când aveam 19 ani as fi zis că e grăsuță acum...după o vârstă încep să-ți placă astea cu curul mare. Mi-a explicat unul când eram tânăr dar nu l-am crezut...Avea dreptate.

#30
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,517
  • Înscris: 26.01.2010
A inebunit lupul sau v-ati dilit cu totii mai nou? Tipa nu are niciun pic de grasime pe ea ,se vede la spate la sireturile rochitei. E un pic butucanoasa la picioare ca asa e forma ei dar chiar daca da 20 kile jos picioarele si soldurile tot ''grase'' or sa vi se para.

#31
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
Cine comenteaza depreciativ despre fetele din clipuri, chiar e nesimtit! Parerea mea.
PS Unde sunt doamnele de pe SP sa ia atitudine?

#32
ljngbx

ljngbx

    Bau!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,301
  • Înscris: 04.01.2017

View Postmaccip, on 29 iunie 2022 - 17:54, said:

Băi băbăeți băi,nu stiu cum sa va zic sa nu va ranesc, dar aia din primul post e buna cu draci. Nu vreau sa aduc argumente, ar trebui luata ca axioma chestia asta.
E o chestie invariabila, nu depinde de gusturi. E buna ea in sine.
I-ai vazut coapsele? E de-aia de se freaca intre craci, se opareste. Mai ales vara... Mi-e mila de ea. :(

#33
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,063
  • Înscris: 06.01.2007
O avea si otita saraca femeie.
Ai dreptate, nu-i buna. Las-o pentru altii. Stii cum e in viata, gunoaiele unora sunt avutia altora.

#34
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
Pentru ăștia mai tineri să fii skinny înseamnă să fii slab. Femeia din post clar nu se încadrează.

#35
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Mie imi place tipa, e ceva carnitza e calumea.

Ce sa faci cu osoasele alea? Pui congelat xxx simulator ?

#36
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
nu sunt fan deloc balene dar tipa mi se pare ca arata bine, imi plac astea cu bulane asa dar e aproape de maxim pt mine :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate