Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Insulte cu un polițist în sfera virtuală - proces verbal sau nu ?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018
Hellău !
Am o prietenă (da, toată lumea apelează la o ”prietenă”, dar eu chiar am una, acum nu voi sta să vă conving că există) care de 2 luni a făcut o ”gafă” de a intra într-un flirt virtual cu unul care s-a dovedit a fi polițist. Tipul era interesat la început, dar într-un punct tipa a schimbat placa și a băgat niște insulte jucăușe la început, apoi mai obraznice, ce-i drept că a fost reacție la stilul arogant al tipului care credea că o are degetul mic (da, surprinzător, mai sunt femei care nu sunt atrase de bădăranii aroganți :> )
Acum, nu vă imaginați înjurături de genul zda mă-tii, dar nici mot-a-mot nu vă pot reda, atunci mă uitasem pe chat-ul ei și ce îmi amintesc era că l-a numit slăninos și redus mintal și când a amenințat-o că o dă în judecată i-a zis să o pupe în cur (au fost mai multe chestii, dar de asta îmi amintesc).


Curiozitatea mea este: cum de nu a ajuns încă la noi valul acela politically correct pt care în alte țări chiar poți ajunge la tribunal cu asemenea caz ? Nu zic că nu poate veni de acum, dar am senzația că nu se va întâmpla nimic dacă au trecut 2 luni total nezgomotoase.
În afară am auzit amenzi venite direct acasă la domiciliu pt astfel de reclamații. Nici măcar proces n-a fost.

#2
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Adica o fufa se ''jicneste'' cu un politist ghiolban care vrea sa ''fu...'' ceva pe net ! Amandoi ''ie'' deranjati Posted Image !
E pe ''baza de'' Becali cu Mitica Dragomir ''El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat" Posted Image)'' .
Ce proces verbal Posted Image si de ce ''politically correct'' e vorba Posted Image ???
Ce e aia ''insulta jucausa''Posted Image ?

Edited by Alltrack, 29 June 2022 - 00:42.


#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
Un bădăran arogant nu a reușit să se cupleze cu o arogantă frustrată?!
Măi, se mai întîmplă, deși se zice că cine se aseamănă se adună.

View PostAlltrack, on 29 iunie 2022 - 00:41, said:

Ce e aia ''insulta jucausa''Posted Image ?

La nivelul lor?!
Probabil cu morți" și răniți", familii luate în... sul... ițe  😂

Edited by crisstonne, 29 June 2022 - 00:52.


#4
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018

View PostAlltrack, on 29 iunie 2022 - 00:41, said:

Adica o fufa se ''jicneste'' cu un politist ghiolban .....
de ce ''politically correct'' e v

dar ce crezi că politically correct e cumva vreo treabă sofisticată și intelectuală ? Posted Image

#5
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postcrisstonne, on 29 iunie 2022 - 00:49, said:

La nivelul lor?!
Probabil cu morți" și răniți", familii luate în... sul... ițe  ��
Am vrut sa fiu elegant ! E un fel de scandal intre mahalagioaica si betivul smardoi al cartierului , m-ar obosi numai gandul la ce invective ar fi intre ei !
Din ciclul  ''Valerica ...cur de fier'' s-a intalnit cu ''muschii mei nu are minte''Posted Image !

View PostDaredevil666, on 29 iunie 2022 - 01:04, said:

dar ce crezi că politically correct e cumva vreo treabă sofisticată și intelectuală ? Posted Image
Din punctul meu de vedere acest concept e sub orice forma de inteligenta ! Dar meduzele traiesc de X ani !

Edited by Alltrack, 29 June 2022 - 01:25.


#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011

View PostDaredevil666, on 29 iunie 2022 - 01:04, said:

dar ce crezi că politically correct e cumva vreo treabă sofisticată și intelectuală ? Posted Image

Nicicum, o coțohîrlă" reclamă un coțohîrl", sau invers.

#7
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006
Daca si tipul e insurat si cauta femei pe chat, sigur nu are de gand sa faca scandal.
Ba chiar ea ar putea sa-l ameninte cu divulgarea conversatiilor.

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Flirt virtual? Adică doar pe chat?
Greu de dovedit că cineva are acel cont pe chat. Doar daca a dat SMS de pe un abonament.
De pe whatsapp, messenger, telegram.... se pot folosi conturi fake.

#9
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Bine, e politist. Ce treaba are asta cu "dragostea" si insultele ?

#10
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
E chiar ca aia cu Becali si Dragomir, multi considera ca daca se injura reciproc nu mai e nicio problema. In plus, de la o anumita categorie de oameni in jos a injura face parte din vocabularul zilnic, indiferent de interlocutor.
Cred ca suntem natia care foloseste cel mai des cuvinte obscene, nu neaparat in injuraturi.

#11
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
„M-am certat cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am făcut zdreanță, dar nu ne-am insultat. În schimb Marian Iancu e obraznic și umblă cu tot felul de jargoane care nu e bine să le dai la presă.”

#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postvalirex, on 29 iunie 2022 - 03:36, said:

Daca si tipul e insurat si cauta femei pe chat, sigur nu are de gand sa faca scandal.
Ba chiar ea ar putea sa-l ameninte cu divulgarea conversatiilor.

Ca să fie și un șantaj mic acolo

#13
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007

View Poststrongsss, on 29 iunie 2022 - 08:01, said:

„M-am certat cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am făcut zdreanță, dar nu ne-am insultat. În schimb Marian Iancu e obraznic și umblă cu tot felul de jargoane care nu e bine să le dai la presă.”

"Injura-ma pe mine de mama dar las-o pe mama in pace"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Vm1jdwXwgSw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by laffin, 29 June 2022 - 08:33.


#14
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021

View PostDaredevil666, on 29 iunie 2022 - 00:21, said:

Hellău !
Am o prietenă (da, toată lumea apelează la o ”prietenă”, dar eu chiar am una, acum nu voi sta să vă conving că există)
Vrei sa spui sa sunteti fuck buddy?

#15
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Nu stiu ce spune legea in privinta asta, insa din punctul meu de vedere, nu era in timpul serviciului, e un on normal ca oricare, pe care il poti injura cum vrei tu.

Bine, nu ca poti, ca nu e ok, dar se aplica aceleasi principii ca si cum ar fi injurat pe oricine altcineva.

Faptul ca e militian si era pe tinder nu se pune, consider eu. Desigur, posibil sa gresesc, caci cu astia nu stii niciodata ce ii duce capul. Citisem acum ceva timp ca cineva a primit amenda ca i-a facut "militieni" pe facebook.

Acolo inteleg oarecum, caci probabil persoana respectiva s-a referit la politia romana, care e on duty 24/7 :)))

Depinde de duduie, daca ia amenda, e un bilet gratuit catre acces direct si alte emisiuni de genul

#16
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018

View PostMarianG, on 29 iunie 2022 - 07:17, said:

Bine, e politist. Ce treaba are asta cu "dragostea" si insultele ?

zicea că mai ușor poate investiga cui aparține numărul de telefon (da, pe whatsapp era conversația) și poate depune reclamație atunci.

#17
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Insultele virtuale sunt o speta mai serioasa daca sunt facute pe o platforma publica unde pot fi citite si de alti oameni, dar pe de alta parte pe astfel de siteuri ele contravin si regulamentelor interne si pot fi sterse sau blocate de moderatori direct sau la cerere, caz in care se poate limita si damageul de imagine - depinde si cat ramane neblocat sau sters si cati au apucat sa citeasca.
Insa mai e un aspect, cine scrie injurii pe astfel de siteuri publice, nu e doar badaran/a ci si dobitoaca imbecila si nu merita sa te mai stresezi.
Poate s-a prostit prietena ta.
Multe muieri la un moment dar se prostesc, se amarasc, de ex pe la 32 de ani, altele si mult mai devreme, altele mai tarziu, fie din diverse frustrari - de ex. faptul ca devin expirate , imbatranite, fie legat de reusita in viata ai nivelul de trai, ca sunt NF sa NF de cine vor ele, neconcordanta dintre asteptari si realizari, eventual si exagerat de o degradare psihica sau psihosomatica femeiasca, isterie, nervozitate accentuata, iritabilitate, instabilitate psihica accentuata, etc.

Edited by loock, 29 June 2022 - 10:23.


#18
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018

View Postloock, on 29 iunie 2022 - 10:18, said:

...


Ia zii, cine ți-a rănit inima ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate