Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Legea avertizorului de integritate, masacrată

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
111 replies to this topic

#37
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,279
  • Înscris: 28.07.2008
Rest my case

#38
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,238
  • Înscris: 05.08.2015
Rest in peace

Edited by Mount_Yerrmom, 29 June 2022 - 15:39.


#39
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,581
  • Înscris: 10.08.2009

View Poststefan0011, on 29 iunie 2022 - 00:27, said:

Dupa cum vorbesti, atat ca forma cat si ca fond, te-ai putea incadra perfect la categoria pe care o protejeaza aceasta lege.

Forma e metaforica sa poti intelege si tu bro.Posted Image

Fondul e mai profund, nu vreau sa ti-l deslusesc.
m-am saturat de posibili semianalfabeti nascuti dupa  revolutie care imi spun mie cum sta treaba.
si cum a construit ceasca Romania perfecta.
unde ti-ai facut postarile necesare sa intri in Poiana, pe SL?

#40
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,279
  • Înscris: 28.07.2008

View PostMount_Yerrmom, on 29 iunie 2022 - 15:38, said:

Rest in peace
uslam fericit si tie

#41
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,238
  • Înscris: 05.08.2015
I rest my case, in sine ta ai priceput ce tampenii ai sustinut pana azi / misiunea mea este indeplinita: am mai salvat un biet suflet de la damnare Posted Image

Si ca sa nu crezi ca ne-am imprietenit :ciocan: Posted Image

Edited by Mount_Yerrmom, 29 June 2022 - 18:58.


#42
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,279
  • Înscris: 28.07.2008
Mount, eu nu prea te stiu de troll, tu chiar nu intelegi importanta subiectului? e similar cu atacul psd asupra legilor justitiei, asa ca adu-mi aminte in ce tabara erai

#43
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,238
  • Înscris: 05.08.2015
Daca e similar, va invit in P-ta Victoriei in seara asta, cum am mers eo in februarie 2017

Daca nu e - si n-am auzit nici p's de la USR - inseamna ca o arzi aiurea, ai halit chifteaua aruncata de boul ala de expert de la asociatie.

Asta pentru ca ti-ai alterat discernamantul intr-atat incat hapai pe nemestecate orice continte trigger-i "sa iasa domnul iohannis, huooaa"

#44
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,279
  • Înscris: 28.07.2008
Mount, mai respira, mai ia un ceai de musetel, ceva

Lasa-ma cu asociatia pe care mi-ai bagat-o in fata , nu ma intereseaza de aia ca nu sunt avocatul lor si nu imi pierd timpul sa ii studiez mai de aproape, e irelevant, ce , crezi ca ai descoperit gaura la covrig ca sunt oengisti care freaca lula pe bani europeni?
Eu vorbesc mamaliga si tu vorbesti de branza.
De ce nu guita USR habar n-am, buna intrebare

Abstractie de toate astea, presupunand ca esti la curent cu utilitatea avertizorilor, pe fondul amendamentelor la lege si la consecinte, ai ceva de zis au ba?

#45
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,238
  • Înscris: 05.08.2015
Vezi ca ti-o iei cam des in ultima vreme de la clickbait-urile de la g4media, zic

View PostAtreides7, on 29 iunie 2022 - 19:19, said:

Lasa-ma cu asociatia pe care mi-ai bagat-o in fata , nu ma intereseaza de aia ca nu sunt avocatul lor si nu imi pierd timpul sa ii studiez mai de aproape, e irelevant, ce , crezi ca ai descoperit gaura la covrig ca sunt oengisti care freaca lula pe bani europeni?

Daca nu veneai cu mizeria asta nici n-as fi replicat pe thread. Ai comunicat USR [ma rog, slogane, nimic concret] lucreaza cu ala

+++

Si ca sa nu zici ca ma eschivez, am s-o fac Posted Image

Habar n-aveam de asa ceva si, sincer, nu cred ca exista vreo utilitate sau vreo stringenta in aceasta privinta, incat sa fie promovata o lege distincta

Sunt anticoruptie, imi repugna coruptia, tocmai ca o vad in jurul meu

Dar, ca exista totusi un dar

1. Vreau sa vad muntii aia de bani cum sunt cheltuiti. Rapid.

2. De puscarie nu scapa nimeni / mai devreme sau mai tarziu li se infunda

Din 1. si 2., cum m-a invatat Lexon sau Aristotel sau plm, revin la "nu ma intereseaza acum, nu-i o prioritate, e superflua, am alte prioritati"

Deci, nu "sa fure dar sa si faca" ci doar "sa faca" ca de hoti avem timp sa ne ocupam

+++

Hai pa, ca m-ai obosit

Edited by Mount_Yerrmom, 29 June 2022 - 19:47.


#46
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
https://www.g4media....e-statul-d.html
"Șefa Parchetului European, Laura Codruța Kovesi, anunță că analizează o posibilă sesizare la Comisia Europeană pentru activarea mecanismului de condiționarea a fondurilor europene de statul de drept în România din cauza modului în care a fost transpusă directiva privind avertizorul de integritate"
Mare păcat că nu mai există infracțiunea de trădare...

#47
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,279
  • Înscris: 28.07.2008
Exact aia face legea aia, boss, pedepseste tradarea celor care mediatizeaza ca pute, arde, se fura, samd

#48
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Posibil.
Doar că mă refeream la alt fel de trădare, a cere măsuri împotriva propriei țări...
Mă rog, știu că e o dovadă de progresism să arunci cu noroi în România, n-am pretenții.

#49
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,480
  • Înscris: 30.01.2008

View Postgarett, on 30 iunie 2022 - 13:28, said:

https://www.g4media....e-statul-d.html
"Șefa Parchetului European, Laura Codruța Kovesi, anunță că analizează o posibilă sesizare la Comisia Europeană pentru activarea mecanismului de condiționarea a fondurilor europene de statul de drept în România din cauza modului în care a fost transpusă directiva privind avertizorul de integritate"
Mare păcat că nu mai există infracțiunea de trădare...
Dap . UE incearca sa te apere de hoti ...dar tot UE e vinovata .....Posted Image Posted Image


Dragnea....aplauda :)))

View Postgarett, on 30 iunie 2022 - 14:33, said:


Doar că mă refeream la alt fel de trădare, a cere măsuri împotriva propriei țări...
E diovada de PATRIOTISM daca vezi ca tara ta este infectata de jeg, viermi si HOTI si vrei sa o curati !

Edited by Daco_Get, 30 June 2022 - 14:43.


#50
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,279
  • Înscris: 28.07.2008

View Postgarett, on 30 iunie 2022 - 13:28, said:

https://www.g4media....e-statul-d.html
"Șefa Parchetului European, Laura Codruța Kovesi, anunță că analizează o posibilă sesizare la Comisia Europeană pentru activarea mecanismului de condiționarea a fondurilor europene de statul de drept în România din cauza modului în care a fost transpusă directiva privind avertizorul de integritate"
Mare păcat că nu mai există infracțiunea de trădare...
Ce tradare visezi garett la LCK? a fost deja pedepsita si inca destul de urat, pentru tradare ( inclusiv de catre ala care ne-a tradat voturile) in Romania, al carei inalt functionar era.
E inaltul functionar al altor autoritati, angajata sa faca o treaba, ce si-a tradat, fisa postului?
De ceva vreme cred ca tu confunzi patriotismul si loialitatea fata de tara cu a nu atinge cu o floare autoritatile vremelnice de la Bucuresti, care mai pot doar sa ii sufle un kil de pene lui LCK
Ala nu e patriotism, frate, e tupeu porcesc, e sobolaneala iliberala

Edited by Atreides7, 30 June 2022 - 15:13.


#51
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
garett e sarcastic, nu cred ca poate gandi asa.
E ca si cum Putin ar fi justificat sa judece de tradare toti cetatenii rusi care nu sustin razboiul.

#52
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,279
  • Înscris: 28.07.2008

View PostMizu, on 30 iunie 2022 - 15:17, said:

garett e sarcastic, nu cred ca poate gandi asa.
E ca si cum Putin ar fi justificat sa judece de tradare toti cetatenii rusi care nu sustin razboiul.
nu il stii pe garett...
daca ar putea si avea cu ce, Putin ar fi mic copil Posted Image

#53
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,864
  • Înscris: 15.12.2009

View PostAtreides7, on 30 iunie 2022 - 14:27, said:

Exact aia face legea aia, boss, pedepseste tradarea celor care mediatizeaza ca pute, arde, se fura, samd

Până una, alta, noi nu știm cum arată legea adoptată și trimisă la promulgare.

Disponibil online este doar raportul Comisiei juridice cu amendamentele admise.

http://www.cdep.ro/c.../2022/rp219.pdf

Ce a votat plenul nu am aflat decât din articolul G4media … mărturisesc că nu am putut înțelege ce anume constituie ”masacru” prin eliminarea principiului bunei credințe (statuat de art. 57 din Constituția României) din cuprinsul legii de transpunere a unei directive UE în condițiile în care actul european nu face nicăieri vorbire de așa ceva.

Dar fiindcă acolo m-am oprit, nu are rost nici acum să merg mai departe.

Sincer, m-a frapat totuși că procurorul general european își anunță intenția de a bloca fondurile UE către România pe motivul subminării statului de drept mai înainte ca legea adoptată să fie citibilă în vreun fel. Bazându-se doar pe informații de la un expert ONG.

E și asta o manieră de a presa un rezultat, nu zic!

Aștept să văd neconcordanțele cu directiva în cauză:

https://eur-lex.euro...19L1937&from=RO

#54
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,662
  • Înscris: 13.10.2003
Întrebarea e: are sau nu dreptate Kovesi?
Sa nu mai zic ca ea e acum funcționar european, teoretic este obiectiva indiferent despre ce tara e vorba.
Practic, dacă ăștia ai noștri dau liber la furat bani europeni pe care ea e angajata sa-i păzească…

Sincer, in ultimate timp am neglijat ,,politica interna” ptr ca de la actuala putere recte guvernare nu ma astept la nimic bun. Ma doare in 14 zic, oricum supravietuim. Vine o toanta blonda si proasta care propune niste amendamente ireale care apara furtul. Si trec, merge, cred ei ca nu vedem…


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate