Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Renault Laguna

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Andrei160

Andrei160

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.03.2021
Buna seara! Vreau sa va cer o parere daca merita de la un golf 5 1.6 simplu 101 cai trecerea la o laguna model 4 parca coupe 2.0 diesel 150 cai. Seara se fac plimbari cam de 30km, mers prin localitate si prin exterior. Buget de 7.000 euro, nu o sa fie masina pentru familie.  Imi place foarte mult cum arata mai ales spatele care aduce a Mercedes coupe si o putere in plus. O are cineva de aici, costa mult intretinerea? Astept si alte pareri din aceasi gama de masini.

#2
realnick

realnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 22.10.2007

View PostAndrei160, on 27 iunie 2022 - 22:19, said:

Buna seara! Vreau sa va cer o parere daca merita de la un golf 5 1.6 simplu 101 cai trecerea la o laguna model 4 parca coupe 2.0 diesel 150 cai. Seara se fac plimbari cam de 30km, mers prin localitate si prin exterior. Buget de 7.000 euro, nu o sa fie masina pentru familie.  Imi place foarte mult cum arata mai ales spatele care aduce a Mercedes coupe si o putere in plus. O are cineva de aici, costa mult intretinerea? Astept si alte pareri din aceasi gama de masini.
Merita, dar cauta un motor pe benzina 2.0 turbo/GT. N ai batai de cap, consuma oleaca mai mult si beneficiezi si de spatele wannabe Mercedes.

#3
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Laguna Coupe e un unicat in zilele noastre, o frumusete de masina !  O problema ar putea fi eventualele piese de schimb, elemente de caroserie, mai greu de gasit.

#4
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Am eu Laguna Coupe editia MonacoGP 2.0dci 178 cai cu 4control. La intretinere e decenta tot ca o laguna normala cu 4usi, sunt cateva particularitati de coupe precum suspensia, discuri spate de Coupe si evident elementele de caroserie.

Per total e o masina tare faina, raruta pe drumurile noastre, mie imi place. Dar nu iti recomand diesel pentru oras.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E foarte ok Laguna ca masina. Este si cu motor 3.0 v6 207cp benzina, cutie viteze 5 tr sau hidramata cu converizor. Sunt foarte rare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate