Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Prietenul meu m-a parasit pentru ca sunt virgina si m-a si facut de ras in fata altora

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#73
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022
Ai scapat de un prost. Fii fericita ca s-a intamplat mai devreme decat mai tarziu.

#74
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,453
  • Înscris: 17.04.2014
Natasha, nu exista nimic pentru care trebuie sa simti ca baiatul ala te-a facut de ras....s-a facut el de ras, fiindca si-a dat arama pe fata ca e prost. Oricum, ti-au spus si colegii: este mai intelept sa nu dai curs atractiilor de la locul de munca, ca sa te feresti de eventualele situatii stanjenitoare.
Fii fericita ca nu ai intrat intr-o relatie cu el intim, fiindca pentru el ai fi fost doar una dintre multe altele...Nu cred ca ti-ar fi placut rolul acesta.
Faptul ca colega ta te-a facut copila, nu ar trebui s-o percepi ca pe o jignire.. ...Ar fi trebuit sa i-o replici: decat usuratica, mai bine copila... :)

#75
NatasaR

NatasaR

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.06.2022

 rodxtr, on 28 iunie 2022 - 08:53, said:

Nu iti da demisia, Veziti de treaba ta la munca, si nu in general fi cat mai low profile la munca in legatura cu viata privata.
Eu am un principiu in viata, Munca - locurile de munca, nu trebuie sa interfereze in viata privata. Cu cat stiu "colegii de munca" mai putine lucruri personale despre tine, cu atat mai bine, pentru ca nu au cum sa te puna in situatii injositoare sau stanjenitoate. Dar na, acum se pare ca tu ai invatat lucrul asta pe propria piele.

Legat de "virginitate", este alegerea ta si trebuie respectata nu facut misto. Ceea ce a facut "prietenul" tau, dupa parerea mea este o prostie, Daca tinea cu adevarat la tine, incerca sa te ajute si sa te inteleaga nu sa sara in sus cum ca l-ai mintit. Virginitatea este o "mica problema" care se rezolva destul de repede , doar daca vrei si tu. Iar daca te va intreba alt barbat daca esti virgina - tu trebuie sa ii spui, ca nu mai esti, doar ca nu ai  experienta pe partea asta Posted Image

Eu zic sa iti vezi de treaba  la munca si sa treci peste situatia asta. Cu timpul o sa vezi ca astea sunt cele mai mici probleme ale tale.

Sa vezi probleme cand ajungi mai mare, cu copii, cu rate la banca, cu parinti - pensionari, cum o sa fie. Zici ca nu mai se opresc problemele....



Legat de munca, eu zic sa iti faci treaba ca si cum totul nu ar fi fost.

Mda, din pacate nu mai am parinti. Deci tot ce ati spus mai sus, am deja pe cap. Ma rog, nu parinti pensionari, dar am o bunica cu afazie de care ma ingrijesc cand ma duc acasa si careia ii platesc o ingrijitoare.

#76
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Imi cer scuze ca nu am citit toate mesajele. Initiatoarea a zis sau a lasat sa se inteleaga de ce e virgina la varsta ei?

PS: sa nu se inteleaga gresit, eu mi-am pierdut virginitatea la 22 de ani. Acum, aproape 23 de ani mai tarziu, imi dau seama ca eram un pampalau pana la varsta aia. De aceea a trebuit sa recuperez mai tarziu.

#77
NatasaR

NatasaR

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.06.2022

 Puferiu_, on 28 iunie 2022 - 18:53, said:

Imi cer scuze ca nu am citit toate mesajele. Initiatoarea a zis sau a lasat sa se inteleaga de ce e virgina la varsta ei?
Am povestit in mare despre viata mea, dar daca era invers si as fi zis ca m-am culcat cu 50 de barbati mi-ar mai fi cerut cineva explicatii? Pana la urma eu am avut o situatie neplacuta cu cineva care m-a facut de ras pentru simplul fapt ca am fost onesta cu el. Nimeni nu are o problema cu asta. Toti vor sa stie de ce e initiatoarea virgina. Daca era invers, repet, si ziceam ca am fost cu o gramada si cineva indraznea sa intrebe de ce am fost cu atatia, ati fi sarit toti pe el ca nu e treaba nimanui ce face o femeie cu corpul ei

#78
PiccolaStella

PiccolaStella

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.07.2015
Eu mi-am pierdut-o la 23. No biggie. Nu asteptam printul, dar eram destul de introvertita, timida pe partea asta, low self esteem. Juma de sticla de vodca si am scapat de ea. Cu iubitul meu din perioada aia care stia ca sunt virgina si care a asteptat vreo 6 luni pana am fost eu pregatita. I regret nothing. Dar ar fi fost frumos sa fi stiut ce pierd. Dar aia e treaba, ca nu stii ce pierzi.

#79
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015
Nu pierzi nimic. Mai mult sunt primitivi cei care considra asta o scofala.
Asta trebuie sa ramana o chestie personala

#80
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Si mai e ceva ce nu realizeaza initiatoarea, la cat de magar e ala (daca a zis o chestie intima colegilor de serviciu sau noii prietene) - daca faceau pasul asta probabil povestea intregului birou cu lux de amanunte actiunea.
S-a mai zis, daca un barbat refuza o femeie din acest motiv, adevaratul motiv e ca nu vrea o relatie serioasa si se teme ca respectiva femeie sa nu se tina de el dupa. Inainte de a ajunge in pat cu o femeie, e usor sa spui ca vrei relatie serioasa, ca esti fidel si monogam de fel. Dupa, mai greu.
Eu am facut prima oara respectiva actiune la 19 ani. Si aveam impresia ca sunt ultimul fraier si virgin la varsta aia ramasesem doar eu. Acum rad de mine, ca sunt convins ca 90% din craii care se laudau avusesera de fapt doua relatii - cu Manuela si cu Palmela Dreptaciovici.
A fost chiar OK, nu dezastru cum ma asteptam, mai ales ca prietena mea de atunci era si ea virgina.
Dar sincer zic ca a doua zi nu m-am simtit altfel si nici ea. Doar ca am prins amandoi gustul si cand reuseam sa prindem o ora libera, da-i si da-i (greu mai era, orase diferite, parintii ei severi...)

#81
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 ambr0zie, on 28 iunie 2022 - 22:10, said:

Si mai e ceva ce nu realizeaza initiatoarea, la cat de magar e ala (daca a zis o chestie intima colegilor de serviciu sau noii prietene) - daca faceau pasul asta probabil povestea intregului birou cu lux de amanunte actiunea.

D-aia am zis sa raspandeasca stirea ca ala o are mica, :lol:

#82
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 12.09.2019
Băi nene ce prostan 🤦🤦,auzi tu !,in loc sa fie mândru prostu..🤦🤦,io pocneam de mandrie sa mi se fi întâmplat asa ceva..☺️

#83
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Pocneai de mandrie daca iti placea fata si voiai ceva serios. Si atunci asteptai (nu foarte mult, ca n-au 15 ani), dar tot nu puteai s-o scoti la o inghetata la cornet, apoi da-i in aceeasi seara.
Daca voiai doar o chestie de bifat in carnetel, nu stiu daca erai atat de incantat.
Partea buna e ca ala n-a apelat la vrajeala, ca ar fi fost mai rau. Nu mai suntem in 1800 toamna si daca esti primul pentru o femeie nu trebuie sa mergi a doua zi la starea civila, dar ...

Si eu as fi fost incantat daca mi-ar fi placut fata si as fi avut de gand ceva serios.
Daca nu-mi placea destul si era doar o alternativa printre alte 5 pe care le am in vizor, si nu chiar cea care-mi place cel mai mult, nu m-as fi complicat, dar m-as fi abtinut sa vorbesc in tot satul de chestii intime.

#84
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 12.09.2019
N avea cum sa nu ti placă daca era neprihănită.☺️

#85
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Cred ca a crezut ca face misto de el, oricum lui nu-i placea fata prea mult si avea deja alte variante, la ce sa se mai complice cu aia ?

#86
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 stefians, on 29 iunie 2022 - 09:30, said:

N avea cum sa nu ti placă daca era neprihănită.☺️

nu e nici o placere...

#87
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 12.09.2019
Ai venit tu sa te lauzi..🤨🤨

#88
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002

 NatasaR, on 27 iunie 2022 - 13:14, said:

Tipa asta se si considera feminista. Deci chiar nu i-am priceput reactia.
A fost doar o rautate. Si-a marcat trimful in fata ta in lupta pt masculi.

#89
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 12.09.2019
Pariu ca murea de invidie si otreapa aia .

#90
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

 Fane, on 29 iunie 2022 - 10:17, said:

A fost doar o rautate. Si-a marcat trimful in fata ta in lupta pt masculi.

Ala e mascul? Care se sperie d-o virgina?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate