Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Prietenul meu m-a parasit pentru ca sunt virgina si m-a si facut de ras in fata altora

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#55
GRATEFUL

GRATEFUL

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,384
  • Înscris: 17.04.2014

 NatasaR, on 27 iunie 2022 - 13:14, said:

In momentul in care i-am zis ca sunt virgina m-a facut mincinoasa. Credeam ca glumeste pentru ca e doar surprins. Dar nu, a zis ca il duc de nas, ca nu exista ca o tipa ca mine sa fie virgina. M-am simtit jignita, dar am incercat sa nu arat si i-am explicat motivul. La care el: fetele virgine sunt ciudate.
De ce, am intrebat iritata. Si el a zis ca orice fata care a trecut de 20 si nu si-a inceput viata sexuala sigur are o problema de ordin psihologic sau emotional, ca asta i-au spus-o chiar fetele. In fine, tipul a decis sa rupem orice legatura si s-a cuplat cu o alta fata, cunoscuta tot la serviciu (e corporatie) si aparent i-a zis de mine ca sunt virgina. A aflat tot biroul de la ea, iar tipa a venit la mine in pauza de masa si m-a luat la misto, m-a facut copila. Ma gandesc efectiv sa imi dau demisia. Ma simt ranita si am fost umilita. Tipa asta se si considera feminista. Deci chiar nu i-am priceput reactia.
Reactia lui superficiala( sa nu zic mitocana) vorbeste singura. Nu ar trebui sa-ti para rau ca virginitatea ta l-a facut sa spuna " pass". Fii recunoscatoare ca nu ti-ai inceput viata sexuala cu un astfel de om, care a putut sa sara atat de repede la o alta floare...

Nu trebuie sa te simti umilita si nici ranita.... si ce daca stie tot biroul?!
Tu personal ai o problema cu faptul ca esti virgina? Te deranjeaza intr-un fel vis-a-vis de celelalte fete care nu mai sunt? Fiindca daca tu nu percepi chestia asta ca pe o invaliditate sau "defect", ce-ti pasa de gura lumii?

Demisia nu cred ca ar trebui sa ti-o dai numai pe considerentul asta. Daca iti place munca pe care o prestezi, daca locul de munca este ok si nu in ultimul rand daca si salariul este bun, de ce ar trebui sa dai bir cu fugitii pentru niste colegi limitati? Considera totul ca pe o experienta de viata din care vei trage niste invataminte si mergi mai departe concentrandu-te pe atuurile  pe care le ai.... Faptul ca inca esti virgina inseamna ca esti o persoana selectiva, pretentioasa care nu ar fi fost satisfacuta sa accepte o relatie  doar de dragul sexului.

Edited by GRATEFUL, 27 June 2022 - 19:58.


#56
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Ești norocoasã pânã la urmã. Puteai sã te culci cu el și dupã sã își dea arama pe fațã.
Nu e el "the one". Apare el, nu te grãbi

#57
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 18.06.2017
Nu a pus nimeni adevarata intrebare... unde lucrezi?

#58
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

 waterman, on 27 iunie 2022 - 14:57, said:

Dacă topicul e pe bune, individul e un idiot. Case closed.
Move on
Pai o fi fostsi el virgin.
Eu am refuzat-o pe una din motiv ca mi se racea mancarea acasa.
Doamne cat de prost am fost, imi venea sa-mi dau pumni in coae.

#59
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

 GRATEFUL, on 27 iunie 2022 - 19:48, said:

.... Faptul ca inca esti virgina inseamna ca esti o persoana selectiva, pretentioasa care nu ar fi fost satisfacuta sa accepte o relatie  doar de dragul sexului.

Sa nu fie prea selectiva...
Mi-aduc aminte de cand eram mic ca printre vecinii bunicilor erau vreo 2 vecine octogenare, domnisoare si ele, care traiau singure de multi ani... Cred ca si ele au fost la fel de selective in tinerete...desi, de la o varsta cred ca le-au trecut pretentiile, doar ca erau barbatii rai si porci si nu le-au mai cautat...

Edited by Magicwisewolf, 27 June 2022 - 20:52.


#60
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

 robert23mg, on 27 iunie 2022 - 20:08, said:

Nu a pus nimeni adevarata intrebare... unde lucrezi?

Vrei s-o cauti si sa incerci s-o ajuti sa treaca peste moment, sa il uite pe ala ? Posted Image

#61
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016

 NatasaR, on 27 iunie 2022 - 13:14, said:

Am 26 de ani. Motivul pentru care nu am prea iesit cu baieti a fost ca de la 20 la 24 de ani lucram in modeling. Mai mult in tara, dar mult si in afara (Strict in Europa de Est). Pe langa asta, am facut si facultatea de Litere, iar acolo erau in mare parte doar fete. S-au mai intamplat unele lucruri care m-au indepartat de dating. De exemplu cariera mea s-a incheiat in momentul in care am avut un accident si luni de zile eram in recuperare. Apoi am decis sa recuperez pe partea de universitate, stiind ca modelingul nu e de durata.

OK. Nici nu stiu daca e nevoie sa ma justific de ce sunt virgina, dar sunt convinsa ca voi primi intrebari si comentarii mistocare, asa ca am decis sa imi spun povestea. Am cunoscut un tip. Are 27 de ani si lucram in acelasi loc, intr-o firma mai mare. Eu pe partea de traduceri. Am iesit de cateva ori, ne-am si sarutat, tipul si-a exprimat intentia de a se implica intr-o relatie de durata si totul decurgea bine. Am vrut sa fiu sincera cu el, iar dupa o luna de cand ne-am cunoscut, i-am spus ca sunt virgina. I-am specificat de asemenea ca vreau sa fac sex cu el (de fapt, as fi facut-o chiar atunci), pentru ca ma simt cu adevarat atrasa de el si chiar consider ca e persoana potrivita.

Nu sunt o persoana sufocanta. Specific asta pentru ca mai toti par sa creada ca fetele virgine sunt niste inadaptate social care nu stiu sa se comporte in relatiile cu ceilalti. De fapt, ne vedeam chiar rar pentru ca lucrez mai mult de acasa si nu veneam zilnic la birou (cu toate ca el mi-a spus ca si-ar dori sa vin zilnic).

In momentul in care i-am zis ca sunt virgina m-a facut mincinoasa. Credeam ca glumeste pentru ca e doar surprins. Dar nu, a zis ca il duc de nas, ca nu exista ca o tipa ca mine sa fie virgina. M-am simtit jignita, dar am incercat sa nu arat si i-am explicat motivul. La care el: fetele virgine sunt ciudate.
De ce, am intrebat iritata. Si el a zis ca orice fata care a trecut de 20 si nu si-a inceput viata sexuala sigur are o problema de ordin psihologic sau emotional, ca asta i-au spus-o chiar fetele. In fine, tipul a decis sa rupem orice legatura si s-a cuplat cu o alta fata, cunoscuta tot la serviciu (e corporatie) si aparent i-a zis de mine ca sunt virgina. A aflat tot biroul de la ea, iar tipa a venit la mine in pauza de masa si m-a luat la misto, m-a facut copila. Ma gandesc efectiv sa imi dau demisia. Ma simt ranita si am fost umilita. Tipa asta se si considera feminista. Deci chiar nu i-am priceput reactia.
Pai dezvirgineaza-te si tu ca sa intri in randul lumii.

#62
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016
Eu asta incerc sa spun mai pe ocolite de vreo 4 pagini.
Tu ai spus-o direct. RESPECT ! Posted Image

#63
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006

 maccip, on 27 iunie 2022 - 20:13, said:

Pai o fi fostsi el virgin.
Eu am refuzat-o pe una din motiv ca mi se racea mancarea acasa.
Doamne cat de prost am fost, imi venea sa-mi dau pumni in coae.

Asta imi aminteste de o faza reala comisa de un prieten. Da, chiar un prieten era, si bineinteles ca eu rad de el si acum, dupa aproape 20 de ani.
Era prin anul 3 de facultate, experienta minima spre zero cu femeile. Avusese o relatie lunga si foarte cuminte, voiau sa se casatoreasca dupa facultate, ea fiica de preot, nimic inainte de casatorie. Si i-a dat papucii fata.
Asta a suferit ca un caine, dar apoi a realizat ca mai sunt femei pe lume. Si se dadea numai la cele mai frumoase femei posibile (pentru asta il admiram sincer).
Se cuplase cu una pe la vreo 28 de ani, absolut superba. Avea si un serviciu bun, salariu mare, asta al meu student parlit.
O scoate la intalnire intr-o seara, merg oamenii la nu stiu ce restaurant select (cred ca si-a cheltuit banii de buzunar pe 3 luni), apoi o conduce acasa.
Eu eram in camera lui de camin ca ma intelegeam bine cu el si colegii lui si pe la 12 il vad ca intra in camera fericit. "Ma, dar gata?"
Raspuns: "A, pai am fost la restaurant, ne-am plimbat, am dus-o acasa si in fata blocului m-a invitat la o cafea."
Pauza.
Noi - si si siiiiiii?
Raspuns "pai voi stiti ca eu daca beau cafea seara nu mai pot sa dorm, am treaba maine, o sa ma mai vad cu ea doar".
Am ras ca porcii atunci si de-abia atunci s-a prins ce cafea i s-a oferit lui.
Desigur, a doua cafea n-a mai fost.

#64
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

 ambr0zie, on 27 iunie 2022 - 21:31, said:

Desigur, a doua cafea n-a mai fost.
La mine a fost, dar dupa 6 ani.
A trebuit sa astept 6 fukin years.
Si a fost o cafea foarte scurta. Rusinos de scurta. Atat de rusinos incat a fost doar una.

Treaba e ca, sansa ratata nu mai revine. si daca totusi revine nu revine cum trebuie.
:)

#65
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
:) dom'le, macar nu ai ramas cu gandul de "cum ar fi fost". In plus, tu ai mancat o mancare calda. Prietenul meu nici n-a mancat, nici n-a ... baut cafea si am ras si vreo 5 handralai de el. Cativa ani.
Asa sa ratez ocazii cu poarta goala nu am reusit, in general cand gafam, o faceam mult mai din timp si macar nu-mi dadeam cu tesla in ...
Cu o femeie virgina e mai problematic. Eu cu cea de 27 de ani am ramas socat si apoi efectiv nu stiam cum sa ma comport. Eram si imatur - 23 de ani aveam. Imi placuse oarecum de ea, dar mi-a dat impresia ca nu vrea nicio relatie. Iesisem de vreo 2 ori (in interval de un an), vorbeam pe net, dar nu reusisem s-o ghicesc deloc.
Intr-o seara am chemat-o la mine acasa la un film. La 11 noaptea. Dar pur si simplu facusem o gluma, nu ma asteptam. Raspunsul a fost "hai ca vin". Valeu, da repede cu matura, strange ciorapii murdari de pe tavan etc.
Vazut film, baut o sticla de vin, (eu n-aveam probleme, beam si vin, si cafea, si gazolina daca era vorba de actiuni din astea) -  apoi am zis ca daca tot am ajuns aici trecem la fapte ... si n-a zis nimic pana in punctul culminant al actiunii.
In saptamanile urmatoare nu stiam efectiv ce sa fac, nici pana in ziua de azi nu stiu daca voia o relatie cu mine sau nu. Era complet neutra. Sau nu vedeam eu semnele, daca stau mai bine sa ma gandesc ... Pana la urma i-am zis ca e mai bine sa incheiem, a zis OK.
Peste cativa ani am dat nas in nas cu ea intr-o librarie. Mi-a aruncat o privire plina de ura.
Nu cred totusi ca era pont pentru ceva serios. Nu ca ar mai conta.

#66
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

 ambr0zie, on 27 iunie 2022 - 21:51, said:

In plus, tu ai mancat o mancare calda.
Se poate zice si in felul asta, insa se poate zice si in alt fel.
Adica numarul de pareri de rau in loc sa scada, a crescut.

Werever.. cred ca important de stiut e ca situatiile de genul asta sunt plauzibile si explicabile, daca ai cunoaste si cealalta jumatate de perspectiva.
Sunt N motive pentru care poti refuza o fata., iar faptul ca fata e virgina poate sa fie sau sa nu fie motivul real.
Si chiar de-ar fi motivul real, sa zicem, ala e la randul lui generat de alte motive la fel de reale dar bazate pe naiba stie ce alte motive primordiale care n-au nicio treaba.
E un adevarat triunghi al lui Pascal de submotive care se poate ascunde sub un motiv.
Si lucrurile daca chiar vrei sa le intelegi, trebuie dezvoltata o intreaga filozofie pentru a cerceta macar varful de aizberg.

Un copac intors cu radacina in sus, arata tot ca un copac.. Lipsa perspectivei celuilalt te poate indemna sa crezi ca copacul se infige in pamant ca o tepusa, realitatea e ca si sub pamant e aceiasi ti de ramificatie complicata, la fel de complicata ca si coronamentul. Un copac intors invers e tot un copac.
Coronamentul si radacina se intalnesc intr-un singur punct de ruptura a perspectivei, dar asta nu inseamna  ca acel punct nu se sprijina la randul lui pe altele.
Si as mai baga filozofie, ca-s greu de metabolizat astfel de lucruri. Modelul copacului insa pare sa mai dilueze din importanta motivului si ne duce intr-o zona de contemplare a lucrurilor asa cum sunt ele. Nu trebuie cautata o vina in astfel de llucruri.

Natasho, tie iti place filozofia?

#67
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Sper ca nu te-am deranjat, nu am vrut sa te jignesc sau ceva.
Chiar admir oamenii care isi amintesc zambind de gafele din tinerete, ca altfel majoritatea au batut ca masina de cusut de la 12 ani din spusele lor.
Am scris, eu am refuzat o fata pe motiv ca era virgina si asta a fost motivul real.
Eu aveam 27, ea 20. Eram intr-o perioada urata din viata si mi-e ciuda ca n-am stiut sa ma bucur. Ziua eram corporatist furnica, munceam ca un erou si nu stiu nici azi de ce. Seara - bautura si alte substante. Imi doream o relatie dar nu cautam deloc unde trebuie si cum trebuie. Aveam si fixul asta in cap - trebuia sa mi se puna pata grav pe o femeie ... sau nu mi se punea deloc.
Tipa asta era exact definitia de "asa si-asa". Cel putin din punctul meu de vedere, care sufeream inca dupa o relatie cu o femeie pe care o considerasem perfecta.
N-as fi refuzat o partida, doua, trei, dar nu ma atragea la modul la care sa visez cu ochii deschisi la ea.
Cand am invitat-o la  mine acasa dupa intalnire si a zis da, nici macar nu eram peste masura de bucuros (desi eram pe uscat de multa vreme).
Numai ca hop - vezi ca sunt fecioara, dar nu ca zodie, ca sunt leu.
Bineinteles ca nu am insistat, dar ulterior aveam asa o jena - de ce sa incep o relatie cu o femeie care nu mi-a provocat scanteia, mai ales in conditiile de fata.
Asa ca i-am zis.
Porcule magarule nesimtitule (n-a folosit insulte deloc, dar ca idee) - tu ai vrut doar sex.
Asa ca i-am recunoscut - nu ma atragi indeajuns incat sa vreau sa incep o relatie serioasa si nici nu vreau sa te mint pana ajungem acolo si apoi gata (ceea ce mi se pare o tampenie).

Cred ca asta a fost si la initiatoare, desi bine a spus cine a spus ca povestea e mai lunga si Natasa ne prezinta doar versiunea ei.
Probabil i-a placut fata, n-ar fi zis ca e virgina, merg 2-3 intalniri, 2-3 huta huta si gata sau vede el dupa. Ceea ce macar in teorie, cu o virgina e mai greu.

Natasa, nu ai pierdut nimic. Ba chiar bucura-te ca nu ti-a promis marea cu sarea si apoi sa-ti dea papucii. Nici asta n-ar fi fost o tragedie pana la urma, dar ar fi fost mai rau.
Serios, daca cineva te mai ia la misto, poti spune ca nea caisa o are mica, dar macar atarna frumos. Si nu glumesc. La magarie daca raspunzi cu bun simt, mai rau faci.

Edited by ambr0zie, 27 June 2022 - 22:26.


#68
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016

 maccip, on 27 iunie 2022 - 22:09, said:


Natasho, tie iti place filozofia?
Nu-i place nici filozofia, nici p..a. Doar modelingul ii place.

#69
rodxtr

rodxtr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 10.02.2006
Nu iti da demisia, Veziti de treaba ta la munca, si nu in general fi cat mai low profile la munca in legatura cu viata privata.
Eu am un principiu in viata, Munca - locurile de munca, nu trebuie sa interfereze in viata privata. Cu cat stiu "colegii de munca" mai putine lucruri personale despre tine, cu atat mai bine, pentru ca nu au cum sa te puna in situatii injositoare sau stanjenitoate. Dar na, acum se pare ca tu ai invatat lucrul asta pe propria piele.

Legat de "virginitate", este alegerea ta si trebuie respectata nu facut misto. Ceea ce a facut "prietenul" tau, dupa parerea mea este o prostie, Daca tinea cu adevarat la tine, incerca sa te ajute si sa te inteleaga nu sa sara in sus cum ca l-ai mintit. Virginitatea este o "mica problema" care se rezolva destul de repede , doar daca vrei si tu. Iar daca te va intreba alt barbat daca esti virgina - tu trebuie sa ii spui, ca nu mai esti, doar ca nu ai  experienta pe partea asta :)

Eu zic sa iti vezi de treaba  la munca si sa treci peste situatia asta. Cu timpul o sa vezi ca astea sunt cele mai mici probleme ale tale.

Sa vezi probleme cand ajungi mai mare, cu copii, cu rate la banca, cu parinti - pensionari, cum o sa fie. Zici ca nu mai se opresc problemele....



Legat de munca, eu zic sa iti faci treaba ca si cum totul nu ar fi fost.

#70
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
hai ca am mai auzit-o si pe asta! Posted Image dezvirginarea devreme duce la popularitate?  Posted Image asta e inoculata de frustrati! Posted Image lasa, unii cauta virgine ca pe pestisorii aurii care ofera trei dorinte! Posted Image

#71
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
Prietenul meu m-a parasit pentru ca sunt virgina si m-a si facut de ras in fata altora.
eu știu un lucru.adevăru-i întotdeauna undeva la mijloc

este prea frumos ca să fie adevărat

#72
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 25.07.2008

View PostNatasaR, on 27 iunie 2022 - 13:14, said:

A aflat tot biroul de la ea, iar tipa a venit la mine in pauza de masa si m-a luat la misto, m-a facut copila. Ma gandesc efectiv sa imi dau demisia. Ma simt ranita si am fost umilita. Tipa asta se si considera feminista. Deci chiar nu i-am priceput reactia.

Fata draga pot sa iti spun ca ai avut noroc! De ce? Ai avut ghinionul sa dai peste un prost si daca ati fi ramas impreuna ti-ai fi stricat viitorul cu el! Asa insa esti libera sa gasesti persoana potrivita! Undeva e unul care va fi al tau!

Edited by Obivankenobi, 28 June 2022 - 14:36.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate