Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Taximetristii de la Gara Obor refuza curse fara motiv

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Se pune gresit problema cu plata drumului inapoi. In pretul pe km intra si acest deranj cu intorsul inapoi daca e nevoie. Ce urmeaza, sa ceara bani separat pentru itp, asigurare, rovinieta, lichid de parbriz, uzura la ambreiaj?

#56
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCyanid3, on 27 iunie 2022 - 12:15, said:

Se pune gresit problema cu plata drumului inapoi. In pretul pe km intra si acest deranj cu intorsul inapoi daca e nevoie. Ce urmeaza, sa ceara bani separat pentru itp, asigurare, rovinieta, lichid de parbriz, uzura la ambreiaj?

Nu am nimic impotriva sa mi se ceara dublu daca ma anunta inainte sa ma urc in masina

#57
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,712
  • Înscris: 30.11.2021
Intr-un fel toti dorim o tara ca afara dar cand vine vorba de evitat taximetristi, de folosit o aplicatie in care scrie direct cat ai de plata, cat costa drumul, cum arata soferul, ce masina are, cand vine vorba de treburi moderne... noi alegem primul taximetrist dubios care in mod amuzant si ala face figuri.

Edited by MindArchitect, 27 June 2022 - 17:08.


#58
DorinelIrimia

DorinelIrimia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 27.12.2021
Și în același timp dăm vina pe guvern, președinte, parlament, UE, NATO, primărie pentru toate astea.

#59
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,096
  • Înscris: 04.09.2013

View PostTsunnnami, on 27 iunie 2022 - 16:14, said:



Nu am nimic impotriva sa mi se ceara dublu daca ma anunta inainte sa ma urc in masina

Păi clar te anunță înainte să te urci că face 50 de lei, șefu.

Doar că după calculele tale, făcea 16 lei și ii lăsai 20.

#60
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,000
  • Înscris: 09.08.2005

View PostTsunnnami, on 27 iunie 2022 - 16:14, said:


Nu am nimic impotriva sa mi se ceara dublu daca ma anunta inainte sa ma urc in masina
E treaba ta dacă vrei să arunci cu banii dar ar fi mai bine să nu îi înveți cu prostii. Abia au scăpat de obiceiul ăsta de cîțiva ani. Au aparate de taxat, să le folosească. Dacă tariful actual nu mai e suficient, să-l mărească.

#61
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View Postradunic, on 27 iunie 2022 - 19:43, said:

E treaba ta dacă vrei să arunci cu banii dar ar fi mai bine să nu îi înveți cu prostii. Abia au scăpat de obiceiul ăsta de cîțiva ani. Au aparate de taxat, să le folosească. Dacă tariful actual nu mai e suficient, să-l mărească.

Mi se rupe-n 14 de ei, eu daca am nevoie sa ajung urgent undeva, asta e, numai ca vreau sa stiu inainte de a ma urca-n masina.

#62
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,000
  • Înscris: 09.08.2005
Ție ți s-o rupe dar or mai fi și alții care n-au chef de negociat tariful cursei ci doar să se suie în mașină și să plăteasă ce scrie pe aparat...

#63
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View Postradunic, on 28 iunie 2022 - 09:12, said:

Ție ți s-o rupe dar or mai fi și alții care n-au chef de negociat tariful cursei ci doar să se suie în mașină și să plăteasă ce scrie pe aparat...

Serios?
Ia urca tu intr-un taxi d-asta si cere sa te duca la Targoviste. Mai platesti ce e pe aparat sau incepi tu negocierea?
E o limita a decentei in fiecare parte.

Ce nu e moral este sa negociezi DUPA sau IN TIMPUL efectuarii cursei

#64
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,000
  • Înscris: 09.08.2005
Stai bre că vorbim de oraș nu de transport interurban... Acolo e normal să plătești ce e pe aparat înmulțit cu doi.

#65
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View Postradunic, on 28 iunie 2022 - 11:16, said:

Stai bre că vorbim de oraș nu de transport interurban... Acolo e normal să plătești ce e pe aparat înmulțit cu doi.

Nu, vorbim de taxi
Si nu, nu e normal sa inmultesti cu 2
Eu de ex. luam 1 leu/km dus intors pe cand tariful in oras depasea 2 lei

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate