Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

[CUM] cum functioneaza casele de pariuri?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
De curiozitate, stie cineva cum e facut sistemul asta sau ce se afla in spate? Fiecare casa de pariuri are un anumit provider de cote?
De ex. la unele meciuri am vazut ca la Winner erau blocate cotele in timp ce la Betano se putea paria pe evenimente.
Exista o persoana la fiecare meci live care are loc in lumea asta, care se ocupa sa dea clickuri pe acolo sa noteze cate cornere au fost, cate offside-uri, etc?
Providerii de cote astia cine sunt de fapt? Tot niste persoane care live se uita la meci si decid ce cote sa puna, ce meci e cu risc mare de a se da "n" goluri, etc?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Hai mai ce naiba ...
Au in spate o echipa mare formata din baieti care stiu bine de tot cu tastatura - la ei se numesc bookmakeri
Astia analizeaza toate probabilitatile statistice si au mare grija (da' mare de tot) atunci cand stabilesc cotele - sa nu fie egale cu 100%
De aia cotele sunt de-a dreptul penibile gen 1.90
Restul intra in buzunarul lor

#3
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013

View PostNaijax, on 24 iunie 2022 - 10:46, said:

Hai mai ce naiba ...
Au in spate o echipa mare formata din baieti care stiu bine de tot cu tastatura - la ei se numesc bookmakeri
Astia analizeaza toate probabilitatile statistice si au mare grija (da' mare de tot) atunci cand stabilesc cotele - sa nu fie egale cu 100%
De aia cotele sunt de-a dreptul penibile gen 1.90
Restul intra in buzunarul lor
Bookmakerii aia acum nu mai sunt baieti ci boti electronici si lucreaza dupa algoritmi testati si ajustati dupa zeci de ani de experienta.
Cand joci cu botii si pariezi pe jocuri masluite se cheama joc de noroc pentru ca n-ai o sansa reala.

Acelasi lucru si la burse. Bursa de pe Wall Street nu mai exista, e doar un muzeu. Traderii care tipau si urlau ca apucatii pe acolo au fost inlocuiti de high frequency traderi.

Edited by Friskey, 24 June 2022 - 11:56.


#4
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 28.07.2005

View PostTalkabout, on 24 iunie 2022 - 10:17, said:

Exista o persoana la fiecare meci live care are loc in lumea asta, care se ocupa sa dea clickuri pe acolo sa noteze cate cornere au fost, cate offside-uri, etc?


Nu este o persoana ci AI (artificial inteligence/ inteligenta artificiala).

Eu am doua sisteme ce le folosesc la antrenament,in mod tactical:

Una este Pixellot care inregistreaza meciul si apoi il proceseaza si "spune" totul despre jucatori,pase,goluri,lovituri si alte intrenari intrebatoare.
Ca un antenor,este surpinzator cate lucrui poti face cu el si cu jucatorii.
https://www.pixellot...s/pixellot-air/

A doua este APEX Stats,un GPS tracker purtat de jucator (sau toti jucatorii) si raporteaza iara,toata miscarea facuta in timpul meciului.
https://statsports.com/

Bafta.

Edited by rolion, 24 June 2022 - 11:59.


#5
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Talk,daca afli cate combinatii sant la meciuri ciudate te impusti voluntara. Sant echipe de camatari la nivel greu care ii zic/le zic jucatarilor cand sa se impoticmeasca la faza ofensiva.  Caz de studiu:  fara corectitudini gramaticale.  Bufon/delpiero/si inca vreo5 au fost suspectati ca ,,au trintit,,meciuri!  Si vorbim de acum 15/20 ani.   Cum ar fi sa joace ceva din liga 1 cu ceva din liga 3. Pui victorie(nu cunosc termenii). Si vezi ca in repriza 2 pierzi pariul ca ....  treaba mare si parghii pe masura.  Macar la box se bat 2,vezi sau simti blatul. Dar cand joaca 11<> 11 chiar crezi in beletu castigotor!

#6
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Deci voi credeti ca e masluita treaba in spate?
Eu nu cred ca la meciuri mari precum Bayern cu nu stiu cine sau de la noi de prin Liga 1, sau in A-League din Australia, se fac magarii.
Sau in Bhutan ieri cand au castigat unii cu 16-1

Edited by Talkabout, 24 June 2022 - 12:41.


#7
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,029
  • Înscris: 23.09.2005
Da` ce-are daca-s meciuri mari? :)

#8
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,532
  • Înscris: 01.08.2006
Or fi si masluite meciuri, mai ales in ligi inferioare sau cine stie ce tari.
Nu cred ca mai sta nimeni cu pixul pe hartie sa calculeze cotele caselor de pariuri. Calculatoarele fac deja destule chestii mai complicate, daramite sa calculeze niste probabilitati.

#9
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.08.2009
Mare problema pariurile astea sportive, n-am jucat in viata mea, dar am unii pe la munca care duc tot salariul acolo, ei dupa ce iau salariul in 2-3 zile nu mai au nici un leu. Sunt unii care iau salariul si nu le ajunge sa plateasca datoriile facute in perioada dintre salarii, platesc datoriile si a doua zi incep sa-i ceara iar! Nu-i intereseaza nimic altceva, ei intre ei, nu-i auzi vorbind altceva decat despre meciuri si pariuri!

Edited by florynsv, 24 June 2022 - 17:30.


#10
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 27.10.2007
Initiator, vezi ca mai e un topic

Edited by althea, 27 June 2022 - 10:45.
citat mesaj sters + răspuns


#11
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Tot legat de casele de pariuri, am vazut ca reclamele arata cum faci de bucurie cand ai castigat. Exista si reclame care arata cum faci cand pierzi?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate