Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

asigurare de sănătate privată

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020
Care este cea mai avantajosa asigurare de santate in Romania?, raportul costuri -servicii

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Allianz e una servicii bune. Cred ca o asigurare buna este aceea care iti permite sa platesti tu serviciul medical si apoi ei iti deconteaza factura respectiva. Nu sa stai dupa "aprobari" de fiecare data cand mergi la un consult sau tratament

#3
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Eu am la Allianz, au contract cu Sanador, printre altele, n-am platit nimic pana acum pentru analize si spitalizari.

#4
stdalionutpwr

stdalionutpwr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,410
  • Înscris: 08.04.2020
multumesc

#5
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013
Eu am avut la ASIROM. Am avut o spitalizare de o saptamana la stat si mi-au platit cam 4000 de lei. Anul viitor nu au vrut sa imi mai prelungeasca, chiar daca am zis ca pot sa imi cresca prima de asigurare cica am prea multe riscuri...

#6
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.12.2015
Peste ocean asigurarile isi calculeaza un profit de min 30% si daca esti cu probleme ori nu ti le asigura ori te trezesti cu vreo prima uriasa care de fapt inseamna nu vrem sa te asiguram. Mai mult figurezi intr-o baza de date unde au accesul toti asiguratorii la ea. In unele cazuri in special la asigurarile de calatorie, fac investigatii (intreaba doctorul de familie) de abia dupa ce ai avut probleme si daca cumva descopera nu-ti mai platesc tratamentul. Probleme pot sa fie si daca ai avut o analiza si ti-a iesit rezultatul negativ. Ar fi trebuit sa mentionezi acest lucru ca doar nu degeaba ti-a dat doctorul sa faci acea analiza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate