Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Trupa Compact se reunește în ceruri. S-a dus și Leluț Vasilescu

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Leluț Vasilescu s-a dus acolo în ceruri, să cânte alături de Leo Iorga și Teo Peter.

Odihnă veșnică, maestre!

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
am auzit si eu acum la rock fm. chiar au bagat melodia pe cand canta el, fata din vis

albumul facut cu el

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XP9ZQcIhk3E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
R.I.P.!Posted Image

#4
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

 Dany_Darke, on 24 iunie 2022 - 10:13, said:

albumul facut cu el

De fapt tot albumul are programată toba cu un Yamaha RX5... Dar adevărul e că n-am cunoscut un om mai bun și haios în viața mea. Nu puteai sta lângă el 5 minute fără să te tăvălești de râs. Odihnească-se în pace Posted Image

Edited by johndoes, 24 June 2022 - 11:11.


#5
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
RIP ! Posted Image
Asa se duc, unul cate unul si copilaria si tineretea noastra ne vor ramane doar in minte si pe Youtube (daca va mai fi peste niste ani).

#6
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,073
  • Înscris: 19.12.2012
incet incet se duc toti cei ce ne-au lasat amintiri unice...si raman..."valorile" de azi.  Avea dreptate cine spunea ca lumea de azi e tot mai saraca pe zi ce trece

#7
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

 A10, on 24 iunie 2022 - 11:35, said:

incet incet se duc toti cei ce ne-au lasat amintiri unice...si raman..."valorile" de azi.  Avea dreptate cine spunea ca lumea de azi e tot mai saraca pe zi ce trece

Pai da, suntem din ce in ce mai ”saraci”. Si mereu m-am intrebat ce vine din urma.

#8
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
mai nimic...spre nimic...

#9
doi_calatori

doi_calatori

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 27.05.2021

 miki07, on 24 iunie 2022 - 09:48, said:

Leluț Vasilescu s-a dus acolo în ceruri, să cânte alături de Leo Iorga și Teo Peter.


si Emil Laghia...fost chitarist.

#10
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017
Dar de ce a murit acest Leluț  ?

#11
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 28.07.2005

 Magicwisewolf, on 24 iunie 2022 - 11:12, said:

RIP ! Posted Image
Asa se duc, unul cate unul si copilaria si tineretea noastra ne vor ramane doar in minte si pe Youtube (daca va mai fi peste niste ani).

 A10, on 24 iunie 2022 - 11:35, said:

incet incet se duc toti cei ce ne-au lasat amintiri unice...si raman..."valorile" de azi.  Avea dreptate cine spunea ca lumea de azi e tot mai saraca pe zi ce trece

 miki07, on 24 iunie 2022 - 11:55, said:

Pai da, suntem din ce in ce mai ”saraci”. Si mereu m-am intrebat ce vine din urma.

 Magicwisewolf, on 24 iunie 2022 - 11:57, said:

mai nimic...spre nimic...

In primul rand,Dumnezeu sa il odihneasca in pace,a facut multe si a vazut pe multi happy !

Apoi,nu cred ca vine "nimic,nimic" din urma,
Se schimba o generatie,un alt fel de muzica,o noua audienta, un nou stil,o noua tinerete.


Eu am facut cu al meu junior o banda / un playlist cu melodii care ne plac la amandoi,pe care le ascultam in masiina while driving.
Sunt piese care nu le-as asculta nicacand si el stie asta si evita sa le play cand suntem amandoi.La fel,evit sa il pisalogesc cu ale mele melancolii.
Dar,in acelasi timp,el asculta cu drag 80s si chiar muzica clasica.

Cred ca se numeste un respectuos compromis !?

PS
Ed Sheeran numai ce imi vine in minte acuma...

Problema existentiala pe care eu unul nu o inteleg este ca acesti artisti au facut totul posibil ca sa fie plini de succes.
Acest succes poate fi descris ca pe partea materiala sau pe cea artistica,premii,competitii sau concerte live.

Cati dintre ei traiesc zielle acestea bine,au un minim de viata decent si fara sa fie ingrijorati de factura de la gaz sau de la lumina ?!???

Apoi auzim ca au murit bolnavi sau singuri sau nebagti in seama de sistemul ticalosit !???

Un memoriu pentru cei de la Compact,din vremurile timpurilor bune din 83 !

Attached File  20220624_141053.jpg   292.72K   16 downloads - Attached File  20220624_141101.jpg   328.6K   17 downloads - Attached File  20220624_141108.jpg   284.23K   17 downloads - Attached File  20220624_141131.jpg   258.57K   17 downloads

Edited by rolion, 24 June 2022 - 15:21.


#12
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Din "vechea garda" a mai ramas doar Paul Ciuci...si Adrian Ordean, dar el n-a fost permanent in trupa.

#13
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 01.11.2006
RIP!

#14
Cyanid3

Cyanid3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 03.05.2022
Odihneasca-se in pace! Initial credeam ca se reunesc membrii pentru vreun concert, desi fara solist, nu prea ar avea sens, avea o voce speciala, nu cred ca ar fi putut fi inlocuit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate