Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Sfaturi si/sau recomandari firma de renovari pentru Bucuresti/Ilfov

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
bbcversus

bbcversus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.04.2007
Salutare,

O sa am nevioe de niste renovari printr-o casa de 4 camere si 2 bai (montat parchet, lavabila, schimbat gresia, faianta si obiecte sanitare din cele doua bai) + daca mai am bani, o mansardare a podului.

Ce caut - o firma de renovari / echipa de renovari - dar caut ceva serios, cu deviz si garantie si facturi.

Chiar daca stiu ca voi plati mai mult - pentru mine este importanta seriozitatea echipei si timpii de lucru respectati - de aceea si cer garantie si deviz pe lucrari.

Ce am gasit asa si m-ar putea ajuta sunt cei de la Hornbach, am vazut ca ofera o gama larga de servicii de renovari - dar nu reusesc sa gasesc niste review-uri despre ei... ma gandesc ca ar trebui sa fie profi din moment ce fac parte dintr-un brand asa mare, dar naiba stie...

Asadar daca stiti, ati auzit de pe undeva sau ati lucrat cu vreo firma care sa faca treaba buna si sanatoasa in Bucuresti sau in zona Ilfov, please halp me! Cum am zis, prefer sa platesc mai mult la manopera dar vreau sa stau departe de renumitii "mesteri" fumatori non-stop ce iti dau cu o lavabila in 2 luni, si pe aia stramb.

Cheers!

#2
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 24.10.2019

View Postbbcversus, on 23 iunie 2022 - 17:36, said:


Chiar daca stiu ca voi plati mai mult - pentru mine este importanta seriozitatea echipei si timpii de lucru respectati - de aceea si cer garantie si deviz pe lucrari.


Pai mai mult poate fi si 10% si 400%.
Pana unde esti dispus sa mergi?

#3
mihai93

mihai93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 10.05.2007
Fa singur: montat parchet, pus o chiuveta , un wc, si dat o lavabila toata lumea poate, nu trebuie sa stai dupa altii pe banii tai.

Edited by mihai93, 23 June 2022 - 19:57.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Cam ce buget ai rezervat/estimat pentru asta ?
Daca e sub 30 k lei manopera, cred ca ar trebui sa te mai gandesti ce anume vrei.

#5
bbcversus

bbcversus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.04.2007

View Poststevetlangat, on 23 iunie 2022 - 18:28, said:


Pai mai mult poate fi si 10% si 400%.
Pana unde esti dispus sa mergi?

Pai depinde ce gasesc, depinde de ce review-uri are echipa si apoi dupa ce vorbesc cu ei... sunt dispus sa merg spre un pret premium, nu asta e problema.

Problema este sa gasesc o echipa in care sa am incredere sa imi faca repede si bine, chiar daca mai scump. Nu sunt banii de manopera o problema.

View Postpasilla, on 23 iunie 2022 - 20:26, said:

Cam ce buget ai rezervat/estimat pentru asta ?
Daca e sub 30 k lei manopera, cred ca ar trebui sa te mai gandesti ce anume vrei.

Nu am, sky is the limit, de asta am cerut o echipa profi care face treaba buna si intr-un deadline decent.

Daca stii vreo echipa, shoot :)

View Postmihai93, on 23 iunie 2022 - 19:56, said:

Fa singur: montat parchet, pus o chiuveta , un wc, si dat o lavabila toata lumea poate, nu trebuie sa stai dupa altii pe banii tai.

Daca puteam sa fac singur as fi facut, multumesc de sfat dar din pacate nu am timp, sunt foarte prins cu jobul - de aceea am nevoie de o echipa cat mai profi, sa un imi bat capul cu ei. Le dau banul si ei isi fac treaba.

#6
IncredibleWiring

IncredibleWiring

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.02.2021

View Postpasilla, on 23 iunie 2022 - 20:26, said:

Cam ce buget ai rezervat/estimat pentru asta ?
Daca e sub 30 k lei manopera, cred ca ar trebui sa te mai gandesti ce anume vrei.

M-ar interesa si pe mine, daca stii pe cineva.

#7
bbcversus

bbcversus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.04.2007

View PostIncredibleWiring, on 24 iunie 2022 - 16:43, said:

M-ar interesa si pe mine, daca stii pe cineva.

Te tin si eu la curent daca gasesc o echipa mai in firea ei Posted Image

#8
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Eu știu pe cineva care a lucrat cu cei de la RyaCreative SRL - asta este adresa lor de facebook https://www.facebook.com/Ryacreative/
I s-au părut foarte serioși, au terminat chiar mai repede decât termenul stabilit, s-au încadrat în pretul stabilit initial, s-a încheiat contract și s-au emis facturi, s-au ocupat de cumpărarea unor materiale, adică a fost chiar ok.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate