Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

In cat timp vin cei de la digi sa puna internetul?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
david1228246

david1228246

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2022
Am incheiat un contract pentru internet la digi sunand la un agent de vanzari, si mi a trimis contractul pe mail, au trecut deja 8 zile si inca nu au venit.
Tin sa mentionez ca locuiesc intr o zona rurala.
Cam in cat timp vor veni?



#2
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 18.02.2004

View Postdavid1228246, on 23 iunie 2022 - 12:08, said:

Am incheiat un contract pentru internet la digi sunand la un agent de vanzari, si mi a trimis contractul pe mail, au trecut deja 8 zile si inca nu au venit.
Tin sa mentionez ca locuiesc intr o zona rurala.
Cam in cat timp vor veni?
Nu mai bine suni la relatii clienti si intrebi?
https://www.digi.ro/asistenta/contact sau contacteaza-l pe DigiHelper.

#3
sandratoms1980

sandratoms1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.07.2021
Intre 1 si 100 sau nshpe de zile. Sau vezi ce spun la relatii clienti. Probabil vor spune 1-30 de zile ;)

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Problema e zona rurala - cand o ajunge o echipa prin zona, atunci o sa vina.
Probabil mai stau poate se mai strang vreo 2-3 interventii sa merite deplasarea.

Daca era zona urbana... Eu cand am semnat contractul mi-au zis ca intr-o saptamana. Cand am ajuns acasa deja trageau firele la usa.

#5
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007
Initiator: o sa fi sunat pentru programarea instalarii

#6
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016

View Postsandratoms1980, on 23 iunie 2022 - 14:37, said:

Intre 1 si 100 sau nshpe de zile. Sau vezi ce spun la relatii clienti. Probabil vor spune 1-30 de zile ;)
1-90 de zile, sau, niciodatã....

#7
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,539
  • Înscris: 04.01.2006
Ai grija sa nu fie altceva, cum am patit eu.
Mi-am cumparat acum 3 ani un apartament intr-o localitate lipita de un oras mare. Fara probleme, adica blocul era cablat deja la RDS, nimic deosebit. La fel, cu agentul am aranjat si eu (TV+net), era foarte insistent si m-a asigurat ca "se ocupa el" si vin cei cu montajul imediat (a dat si o zi).
Nimic.
Am sunat la relatii cu clientii, domnisoara care a raspuns a zis ca e o mica problema, in sensul ca eu am incheiat un contract cu nenea agentul, dar oferta respectiva de net nu se poate instala la blocul meu, trebuie o oferta cu o viteza inferioara. Asta nu ma deranja in mod deosebit, numai ca trebuia facut contract nou (asta mi se pare o tampenie din partea Digi). Am vorbit cu agentul, probabil vreun pusti de 20 de ani, era foarte cocos, ca nu se poate, ca-s prosti aia ca sa sun eu din nou la ei si sa zic ca am vorbit cu el. Probabil trebuia sa-mi dea banda mai mare pe sub mana, sa nu vada altii.
L-am bagat la origini pe idiot si am facut contract (eu inca am de 100 Mbps si nu am nevoie de mai mult).
Treaba mai urata a fost ca nici asa Digi n-au venit decat cu mari insistente din partea userului Digi Helper de pe forum. Ma programau, nu veneau. Iar ma programau, nu veneau. Era inainte de pandemie si nu se punea problema de lucru de acasa asa ca imi luam concediu degeaba.
Sunt foarte multumit de calitatea internetului de la Digi, dar la capitolul instalari sunt varza (am mai avut probleme cu ei la alte locuinte). Impresia mea e ca stiu ca au monopol si ca atare nu ii intereseaza ca unul ii injura pentru ca vin sa instaleze cu viteza melcului.

Edited by ambr0zie, 23 June 2022 - 16:31.


#8
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020
Zona este abia cablată cu fibră?

#9
florynsv

florynsv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 09.08.2009
Probabil depinde de zona, pe mine m-a sunat agentul marti sa fac contractul, joi m-a sunat o doamna sa confirm daca imi convine instalarea pentru a doua zi, vineri in intervalul 12-15. A doua zi vineri la 12 fara un sfert baietii ma sunau sa-i indrum la adresa!

#10
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
4 luni am asteptat
E drept ca nici nu am facut galagie
Este vorba de un apartament care sta mai mult gol
Amuzant este ca la prima factura m-au taxat si cu alea 4 luni de asteptate dar le-am aratat PV de instalare si i-am potolit Posted Image

#11
david1228246

david1228246

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2022

View PostEusebyu23, on 23 iunie 2022 - 16:46, said:

Zona este abia cablatã cu fibrã?
Nu, este de cam un an

View Postrogerlecoco, on 23 iunie 2022 - 13:53, said:

Nu mai bine suni la relatii clienti si intrebi?
https://www.digi.ro/asistenta/contact sau contacteaza-l pe DigiHelper.

Am incercat sa sun, dar am stat jumatate de ora si nu m a preluat nimeni.

Edited by Dany_Darke, 23 June 2022 - 17:41.


#12
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020
Eu am asteptat cam 70 de zile sau 40 de zile de cand a fost OBD-ul pus pe stâlp la mine.Eu am făcut abonamentul dinainte ca fibra sa ajunga la mine era in satele vecine abia.Bine la mine au fost timpi mai mari de așteptare deoarece infrastructura era nouă.Normal în 2 săptămâni ar trebui sa ajungă să îți instaleze fibra dacă infrastructura este gata. Asta în județul Iași,în alte județe pot fi alți timpi de așteptare.

#13
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,000
  • Înscris: 30.12.2012
Eu, acum o luna, am instalat internet de la Digi intr-o noua locatie si am rezolvat totul din contul Digi. Inclusiv programarea cand sa vina s-a putut face din contul Digi de pe site.

Si chiar au venit la data si ora programata. Instalarea a avut loc la 3 zile dupa contractare. Cu o zi inainte au trimis SMS sa imi reaminteasca de programare.

Toate acestea au avut loc in Brasov si am fost chiar multumit de cum a decurs procesul. E drept ca locatia a fost la mai putin de 1Km de sediul lor. Posted Image

Deci se poate si mai bine nu doar cu intarzieri peste intarzieri... cred ca depinde si de infrastructura existenta deja in zona si de cat sunt de aglomerati. Poate am fost norocos.

Edited by numerci, 23 June 2022 - 20:26.


#14
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
De obicei vin repede.
Dar acum e perioadã de concedii

#15
CosminTD21

CosminTD21

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 20.05.2022
Daca am contractul de pe 02 mai, iar acum abia a pus casutele oare in cat timp instaleaza(trebuie activata fibra)?
Tin sa mentionez ca in jud. Botosani sunt undeva la 50 echipe din toata tara.

#16
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 22.04.2005
Eu am semnat contract cu ei pt TV si internet in data de 30 Mai. Au trecut mai bine de 3 saptamani si inca nu au venit. Am sunat la relatii cu clientii si au facut deja 4 urgentari dar nici vorba sa se miste ceva.
Este penibil si pun oamenii intr-o situatie neplacuta; cum s-a intamplat totul:
La poarta a venit un agent si mi-a oferit un pliant in care sunt prezentate ofertele lor; am sunat la ei si au trimis imediat o echipa pe teren care m-a informat ca totul este in regula si se poate face instalarea; in urmatoarea zi am semnat contractul (online). De atunci nu i-am mai vazut si intre timp am reziliat si abonamentul de la Orange.
Acum stam fara internet si ne uitam la TV doar pe post de obiect decorativ.
Concluziile le tragi singur, cat despre seriozitatea celor de la DiGi...eu m-am convins: niste mincinosi care incurca lumea aiurea.

Locatie: Judetul Neamt, comuna Pipirig.

#17
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,401
  • Înscris: 26.05.2022
Concluzia e ca nu trebuia sa reziliezi. Te-ai bucurat ca nu mai platesti 50lei si acum te uiti la stele...

#18
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 22.04.2005

 NikoroB, on 24 iunie 2022 - 08:39, said:

Concluzia e ca nu trebuia sa reziliezi. Te-ai bucurat ca nu mai platesti 50lei si acum te uiti la stele...
Vorbesti aiurea; de la Orange aveam doar TV fara internet din cauza locatiei; nu au infrastructura.
M-am bucurat pentru ca cei de la DiGi au spus ca pot pune internet prin fibra + TV cu ceva programe HD.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate