Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cafeneaua Vodafone România: Discuții la liber...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
15100 replies to this topic

#14275
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 12.05.2017
Vodafone a încheiat un parteneriat cu Google care presupune utilizarea serviciilor de mesagerie RCS, comercializarea oficială de dispozitive Google Pixel și folosirea sistemului de operare Android TV pe decodoarele VodafoneTV

https://www.vodafone...ion-with-google


Văd că se specifică "Android TV will also be adopted as the preferred platform for Vodafone’s television offer in nine countries", dar fără să fie numite țările. Oare este și România printre ele?

#14276
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Da. Fara net.
Le-am scris pe site, la contact.

#14277
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001

View Postvierme, on 22 februarie 2023 - 22:34, said:

Am obtinut la 40 lei grila TV Complet + pachet HBO+Max + 4 CI la 40 lei/luna.
Pai asta nu prea e retenție. Fara net.
Nu e asta prețul normal?

#14278
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

View Postdorin_2k, on 23 februarie 2023 - 22:18, said:

Pai asta nu prea e retenție. Fara net.
Nu e asta prețul normal?
Pretul normal e mai mult de dublu, e vreo 17 euro la ce are el acolo, 10 euro + 4 euro HBO + 3 euro pt carduri extra.

#14279
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Exact. Mi se pare un pret corect mai ales ca include HBO. Din comoditate si obosnuinta raman la ei. Oricum nu prea mai urmaresc TV clasic. Restul familiei insa e consumatoare de TV cablu asa ca nu pot renunta.
Internet nu am nevoie. Am fibra de la Digi.

Edited by vierme, 23 February 2023 - 23:29.


#14280
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Vezi totuși pe topicul RETENȚIE Vodafone.
Totuși în 2023 nu au mai multe ferit nicio retenție "uau". Din aia la 3,75 euro net, TV full, toate extraoptiunile cu 4 echipamente

#14281
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Hai totusi sa intelegem ca nu putem sa cerem totul la pret de dumping. Nu zic ca oferta pe care am obtinut-o e excelenta. Este doar un cost pe care il consider bun pe piata actuala.

#14282
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 04.02.2006
E proasta rau "oferta" respectiva, si  mai e si pe 2 ani!

#14283
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 29.01.2016
Noi o catalogam slaba, el buna...
Poate pentru unul care plateste 80 lei acum pe fix acelasi lucru, e ok.
Important e ca fiecare sa fie multumit si impacat cu cat plateste.
Personal nu as da 40 lei doar pe TV, as fi fortat si un net la acesti bani. Chiar daca nu il folosesti, era bun sa fie acolo, de back-up.

#14284
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
V-ati obisnuit cu mokangeli. Nimic nu va mai multumeste. :)

#14285
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 22.02.2017
Lasa i ca la curent n au miscat, se multumesc sa plateasca la enel in continuare 🤣🤣

#14286
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 29.01.2016

View Postvierme, on 24 februarie 2023 - 20:17, said:

V-ati obisnuit cu mokangeli. Nimic nu va mai multumeste. Posted Image

Nu e vb ca nu ne mai multumeste nimic, e vb ca stim si am observat ca se poate mai jos.
Acum, nu ti se pare normal sa tragem de pret cat putem de mult IN FAVOAREA noastra si nu in a operatorului ?
Nu o sa plang vreodata multinationalelor de mila.

View Postronuquet, on 24 februarie 2023 - 20:58, said:

Lasa i ca la curent n au miscat, se multumesc sa plateasca la enel in continuare ����

Ba, pardon, chiar am miscat. Si la curent si la gaze, inca de la liberalizarea pietei, atat cat s-a putut, pana cand s-a putut. Acum e totul plafonat si nu prea mai ai ce alege oricum, ca pretul e mare la toti.
Ca un exemplu, la gaze, cand la Engie unii plateau 2.2 lei / mc, pentru ca le-a fost prea sila sa trimita 2 hartii si sa completeze un contract online, eu trecusem la CEZ si plateam 1.4 lei / mc. Cu nostalgie ma gandesc, ce vremuri...!!!

#14287
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018
Cel mai mare operator de telecomunicaţii din Emiratele Arabe Unite - e& - şi-a majorat la 14% participaţia deţinută la grupul britanic de telecomunicaţii Vodafone, spunând că motivaţia sa nu s-a modificat din mai 2022, când a plătit 4,4 miliarde de dolari pentru o participaţie de 9,8% "pentru a îmbunătăţi şi diversifica operaţiunile la nivel global" https://www.economic...-14_650934.html

#14288
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 08.09.2006

View PostIceCoolExtreme, on 02 martie 2023 - 22:42, said:

Cel mai mare operator de telecomunicaţii din Emiratele Arabe Unite - e& - şi-a majorat la 14% participaţia deţinută la grupul britanic de telecomunicaţii Vodafone, spunând că motivaţia sa nu s-a modificat din mai 2022, când a plătit 4,4 miliarde de dolari pentru o participaţie de 9,8% "pentru a îmbunătăţi şi diversifica operaţiunile la nivel global" https://www.economic...-14_650934.html

Doamne-ajută, poate ai preia încet încet și se dezghețată apele și in Romania, in ultimii ani  u au mai investit nimic nici in grila nici in tehnologie

#14289
larus

larus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 04.12.2006

View Postdorin_2k, on 23 februarie 2023 - 22:18, said:

Pai asta nu prea e retenție. Fara net.
Nu e asta prețul normal?
Si eu am solicitat o astfel de reducere la retenție, spunând ca altfel plec la Digi, si mi-au spus ca nu au cum, si daca nu imi mai convine sa le transmit confirmarea in scris ca renunț la contrat.
Deci sa nu ne amăgim, unii sunt poate mai norocoși ca alții.

#14290
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
In legatura cu Fightbox...pe site-ul Vodafone, grila Tv Complet are 192 de canale, cu Fightbox inclus in Tv Complet, iar Tv Start 151 de canale, deasemenea cu Fightbox inclus in Tv Start...Cu vreo luna inainte sa scoata Myzen si Motorvision reusisem sa schimb Extrasport cu Sport...Dupa ce au creat pachetele Filmbox, pe Vtv pot vedea in continuare Fightbox, pe CI nu...Va intreb...mai "vede" cineva Fightbox, care are Vodafone Tv, Tv Complet,Tv Start... si optiunea Sport inclusa?...Este un bug...sau ar trebui, conform grilei, sa avem acces la el in Tv Complet?

#14291
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 22.02.2017
Fightbox e doar in Filmbox Superpak, cine il vede fara e un bug.

#14292
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Stiu asta, teoretic si Sportextra, TraceSport de exemplu sunt in Sport...dar le vezi si doar cu Complet...daca este o noua magarie marca Vodafone, ori il scot din grila Tv Complet de pe site, ori ar trebui sa sunam toti la ei sa il provizioneze celor cu Tv Complet...si sa nu mai ofere informatii false pe site...incercati...Momentan eu am alte clinciuri cu ei...cu 2 echipamente tarifate...

@ronuquet...din ce stiu, tu ai Extrasport...haide sa vedem daca cineva cu Vtv si cu Sport mai are acces la Fightbox...

Edited by geanny06, 08 March 2023 - 13:48.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate