Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Firma de taxi Bolt

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008
Au șoferi tigani care dau călătorii jos din mașină cu bagaje ca vor sa ia pe cursa platita de client pe ai lor sa ii plimbe pe banii mei. În veci nu ma mai urc la ei. De asemenea au mulți șoferi bolnavi de fițe cu false alergii la animale soferi ce nu trebuiau angajați ca taximetristi. Au încasat bani fără ca eu sa fi făcut vreo cursa pentru ca sistemul permite șoferilor sa se răzbune când nu le place un client. Aștept banii mei și ma rog de ei sa ii dea înapoi. Eu nefăcând nici o cursa!!!! Vaii

#2
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,249
  • Înscris: 06.01.2007
Ok, te-ai descarcat emotional.
Acuma spune ce s-a intamplat.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,960
  • Înscris: 18.12.2007

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

Au șoferi tigani care dau călătorii jos din mașină cu bagaje ca vor sa ia pe cursa platita de client pe ai lor sa ii plimbe pe banii mei.

Si reclamatie la firma ai facut sau doar te bazai pe forum?

#4
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 26.06.2009

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

Au șoferi tigani care dau călătorii jos din mașină cu bagaje ca vor sa ia pe cursa platita de client pe ai lor sa ii plimbe pe banii mei. În veci nu ma mai urc la ei. De asemenea au mulți șoferi bolnavi de fițe cu false alergii la animale soferi ce nu trebuiau angajați ca taximetristi. Au încasat bani fără ca eu sa fi făcut vreo cursa pentru ca sistemul permite șoferilor sa se răzbune când nu le place un client. Aștept banii mei și ma rog de ei sa ii dea înapoi. Eu nefăcând nici o cursa!!!! Vaii
...nu am inteles nimic! Daca asa lacunar si agresiv te exprimi si in real life probabil si eu te-as da jos din masina...

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Domle, noroc cu topicu' asta inutil.
Am vazut ca cuvantul "rrom" nu este cenzurat. De ce? Intreb pentru mine doar.

ps.
Automat mie mi l-a transformat in rrom. In postarea initiatorului a ramas varianta originala, adica t.i.g.a.n.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

 adisz, on 22 iunie 2022 - 07:35, said:

...Automat mie mi l-a transformat in rrom. In postarea initiatorului a ramas varianta originala, adica t.i.g.a.n.
Poate nu l-a prins filtrul forumului pentru ca e cu "t", nu cu "ț". Posted Image

Edited by Hider141, 22 June 2022 - 07:43.


#7
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
adică ai un hăndrălău de câine și vrei să ți-l bage oricine în mașină?

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

 EMPP, on 22 iunie 2022 - 07:49, said:

adică ai un hăndrălău de câine și vrei să ți-l bage oricine în mașină?
Pai ce? Nu e cetatean ioropian, ce are drepturi?
Ce conteaza daca pe urma soferul Bolt trebuie sa mearga direct la un atelier de cosmetica auto, sa decarteze minim 200 de lei sa-i aspire parul de caine, in conditiile in care "cetateanul ioropian" poate a platit 40-50 de lei pe cursa?

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

Au șoferi tigani care dau călătorii jos din mașină cu bagaje
Te-a dat jos din mașină?ai ajuns la stop și-a zis hopa jos că-l iau pe altul?

#10
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
nu exista paduri fara uscaturi, dar chestia asta e valabila atat pentru soferii Bolt cat si pentru pasageri :)

#11
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Te-a dat jos din masina si a luat alt client in timpul cursei platite de tine?
Cum permite incasarea banilor daca nu ai facut cursa?
Respira, inspira, citeste putin dex-ul si dupa revin-o te rog pe topic.
Poate ne lamuresti putin.
Pana atunci, nu mai umbla cu bolt!

Totusi, au si ei dreptul de a-si alege clientela, nu?

#12
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,364
  • Înscris: 28.10.2018
Astia nu au sistem de rating in functie de care renunta la colaborare cu anumiti soferi?

 GaBogdan, on 22 iunie 2022 - 09:41, said:

Totusi, au si ei dreptul de a-si alege clientela, nu?

Nu prea. Adica trebuie sa fie o situatie exceptionala, nu ca e cursa prea scurta, ca vrea clientul sa o iei pe alta parte, ca ploua afara, etc.


Cat despre animale in masina, da frate, aici sunt de acord sa pui potaia in portbagaj in cusca de transport. Nu pe bancheta unde vine alt client si respira par si matreata de caine.

Edited by abac, 22 June 2022 - 09:53.


#13
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 02.05.2007
Troll...

#14
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

Au șoferi tigani care dau călătorii jos din mașină cu bagaje ca vor sa ia pe cursa platita de client pe ai lor sa ii plimbe pe banii mei.
Data viitoare cere Bolt ca soferul care vine sa se incadreze in standardele tale, spune.le cum sa vina imbracat si ce masina sa aiba.

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

În veci nu ma mai urc la ei.
Nu te.au luat ei, tu i.ai chemat.

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

De asemenea au mulți șoferi bolnavi de fițe cu false alergii la animale soferi ce nu trebuiau angajați ca taximetristi.
Nu este nimeni obligat sa iti transporte tie animalele si sa isi murdareasca masina ca asa crezi tu de cuviinta. Stiu...animalele nu miros si nu lasa par.
Soferii Bolt dpdv legislativ nu sunt taximetristi si nu sunt angajati Bolt, ci doar colaboratori.

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

Au încasat bani fără ca eu sa fi făcut vreo cursa pentru ca sistemul permite șoferilor sa se răzbune când nu le place un client.
Pai te.ai urcat in masina si te.a dat jos sau nu te.ai mai urcat deloc? Cum se leaga fraza asta de prima fraza a postului?

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

  Aștept banii mei și ma rog de ei sa ii dea înapoi. Eu nefăcând nici o cursa!!!! Vaii
Toti asteptam.bani si nu mai vin. Data viitoare plateste cursele cash.

Edited by Namidee, 22 June 2022 - 10:08.


#15
titiolga

titiolga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.04.2009

 azazo9, on 22 iunie 2022 - 07:05, said:

Au șoferi tigani care dau călătorii jos din mașină cu bagaje ca vor sa ia pe cursa platita de client pe ai lor sa ii plimbe pe banii mei. În veci nu ma mai urc la ei. De asemenea au mulți șoferi bolnavi de fițe cu false alergii la animale soferi ce nu trebuiau angajați ca taximetristi. Au încasat bani fără ca eu sa fi făcut vreo cursa pentru ca sistemul permite șoferilor sa se răzbune când nu le place un client. Aștept banii mei și ma rog de ei sa ii dea înapoi. Eu nefăcând nici o cursa!!!! Vaii
Nu stiu cat este de adevarat ce scri. Dar un lucru stiu sigur. Am calatorit mult cu aceasta firma si nu am nimic de reprosat soferilor!

#16
mykero

mykero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 09.01.2010
E posibil ca initiatorul sa nu vorbeasca la limba nativa romana - de asta pare mai greu de inteles ce a vrut sa spuna.
In principiu, eu am inteles ca omul a comandat un Bolt din aplicatie, nespecificand ca are si un caine. In momentul in care a ajuns, soferul a refuzat cursa pe motiv de animal, dar banii au ramas incasati.

Trei observatii:
1. Bolt este firma de ride-sharing, nu de taximetrie.
2. Banii nu ii vei primi niciodata inapoi, sunt din punct de vedere legal perfect acoperiti. Stii tu, cand ai dat click-urile alea cu accept cand ti-ai facut contul la ei.
3. Inainte de accesa un serviciul, informeaza-te. Scrie clar pe site-ul Bolt.


Dacă vrei să iei un Bolt și ești însoțit de animalul de companiei, te rugăm să îl anunți pe șofer înainte ca aceasta să ajungă la tine. El poate accepta sau refuza cursa. Nu uita să iei cu tine echipamentul necesar de protecție (vezi mai sus) și poate și o pătură pentru a proteja bancheta și pentru ca patrupedul tău să stea confortabil.

https://blog.bolt.eu...-siguranta-lor/

#17
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,300
  • Înscris: 31.08.2006

 adisz, on 22 iunie 2022 - 07:35, said:

Domle, noroc cu topicu' asta inutil.
Am vazut ca cuvantul "rrom" nu este cenzurat. De ce? Intreb pentru mine doar.

ps.
Automat mie mi l-a transformat in rrom. In postarea initiatorului a ramas varianta originala, adica t.i.g.a.n.

                                 De ce ar fi cenzurat acest cuvant ? Este si in DEX, si in DOOM - editia 2021, chiar, deci, poate fi folosit. Ca exemplu, editia 2021 a DOOM este aprobata de Sectia filologie si literatura a Academiei Romane, fiind avizata de Consiliul stiintific al Institutului de Lingvistica "Iorgu Iordan". Tot in DOOM este si cuvantul "rom", cu un singur "r", asa ca, unda verde pentru folosirea acestor cuvinte. Academicienii o spun, nu drojdierii din vreo carciuma de cartier.

#18
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018

 fansat, on 22 iunie 2022 - 12:55, said:

De ce ar fi cenzurat acest cuvant ?
scrie-l pe forum și-ai să vezi

Edited by EMPP, 22 June 2022 - 14:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate