Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De unde pot lua adeverinta medicala pentru prelungire valabilitate permis de conducere daca nu am medic de familie?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ctud204

ctud204

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.03.2019
Bună ziua, va rugam dați un sfat, o sugestie dacă este posibil.
De unde pot lua adeverinta medicala pentru prelungire, valabilitate prescimbare permis de conducere auto, daca nu nu am calitatea de asigurat  și nici medic de familie în România?
Mulțumesc,

#2
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,978
  • Înscris: 13.03.2005
La orice clinica care are specialitatile medicale, de care ai nevoie pentru vizarea acelei adeverințe. Faci la ei acele consulturi medicale contracost, îți vizează fișa, și gata.

#3
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 15.10.2020
Nevastă-mea s-a dus la o clinică care se ocupă cu d-astea și a dat o declarație pe proprie răspundere că nu suferă de boli cronice, fiindcă medicul de familie era cam departe. La mine au insistat la altă clinică sa aduc adeverință de la medicul de familie.

#4
reborn_21

reborn_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 24.11.2021
Cind mi-am schimbat permisul, m-am dus la o clinica care se ocupa cu vizitele medicale si cind m-au intrebat de adeverinta le-am spus ca nu am medic de familie si am dat 10 lei in plus si mi-au facut ei adeverinta respectiva. Asa ca in teorie se poate rezolva contracost. Poti insa sa nimeresti si rau, cum a patit colegul Horny_hornet.

#5
ctud204

ctud204

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.03.2019

 wertyck, on 20 iunie 2022 - 19:33, said:

La orice clinica care are specialitatile medicale, de care ai nevoie pentru vizarea acelei adeverințe. Faci la ei acele consulturi medicale contracost, îți vizează fișa, și gata.
Am fost la o clinica pentru a face fisa medicala și mi-au spus ca nu îmi fac dacă nu am adeverinta de la medicul de familie, le-am spus ca nu am pentru ca sunt plecat de ceva ani buni din tara. Mai mult nici cei de la politia rutiera, permise nu au știut unde sa ma îndrume.

#6
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 07.08.2007
Te duci la un medic de familie al unui apropiat al familiei, iei o cafea si o ciocolata si ai sa vezi ca primesti adeverinta

#7
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,506
  • Înscris: 30.07.2007
Voi ati pierdut legatura cu realitatile de-aici, e pacat....

#8
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019
Trebuie să treci printr-o salbă de cabinete/specializări pentru controale succesive și obținerea adeverinței. Cândva un amic mi-a intermediat șpaga la o policlinică (cred) și am primit țidula fără să trec pe-acolo (cam cum i-au adus lui Teodorovici diploma... Posted Image ).

#9
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Luna trecuta mi-am schimbat permisul.
Am fost la o clinica pentru analize, nici macar nu m-au intrebat de adeverinta de la medicul de familie.
Acum am auzit doar ca "ar trebui".
Am platit analizele si aia a fost :-D

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
La o clinica particulara - cu plata.

Suni la mai multe si intrebi daca se ocupa cu asa ceva.

#11
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
De când trebuie adeverință de la medicul de familie? Și boli cronice? Adică dacă ai diabet trebuie sa declari? Cred căconfundati situațiile.
Eu am prins cand te semnai pe un formular că nu suferi de boli neuropsihice și că nu ai fost internat la fara clanța, altfel suporți rigorile legii pentru fals în declarații.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate