Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vizualizare cititori

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
ioni68939

ioni68939

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 06.05.2019
Nu e cam aiurea ca fiind online sa nu vad cine citeste o postare si ca offline sa mearga sa vezi cine citeste postarea
Nu credeti ca ar trebui sa fie invers?

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
La ce te referi ?

1 user(s) are reading this topic

#3
ioni68939

ioni68939

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 06.05.2019
da.
Daca sunt online nu vad cine citeste daca dau offline apar useri.
Nu credeti ca e cam aiurea setarea asta?
Cine nu este inscris poate vedea useri, cine este inscris nu-i vede

Asta ma refer, online nu vad cine citeste, ar offline da

Cred ca invers ar fi corect nu credeti?

Attached Files


Edited by ioni68939, 04 June 2022 - 18:03.


#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,168
  • Înscris: 05.01.2006
Și când ești online cum îți apare?

#5
ioni68939

ioni68939

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 06.05.2019
nu apare nimic

Apare asta

Attached Files



#6
echoFourZero

echoFourZero

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.02.2022
A foat scoasa optiunea respectiva prin 2018 aproximativ. Asta dupa ce a aparut GDPR-dl, probabil ca s-a uitat sa se scoata si pentru persoanele neinregistrate.

#7
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
La mine apare.

Attached File  Screenshot (2094).png   33.38K   35 downloads

#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

 echoFourZero, on 04 iunie 2022 - 22:26, said:

A foat scoasa optiunea respectiva prin 2018 aproximativ. Asta dupa ce a aparut GDPR-dl, probabil ca s-a uitat sa se scoata si pentru persoanele neinregistrate.

Ce treaba are GDPR-ul cu numarul de useri care citesc topicul?

@initiator: ce browser ai? In alte browsere face la fel? Incearca sa stergi cache-ul si un restart.

#9
echoFourZero

echoFourZero

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.02.2022
Nu ma intreba pe mine ca aceiasi intrebare mi-a venit si mie in minte. O poti adresa administratorilor. Eu asa imi amintesc ca unul din motivele pentru care a fost scoasa lista parca a fost GDPR. Si in plus nu retin daca utilizatorii cu peste 5K postari au sau nu afisata acea lista. Nu retin topicul sau aria pe care a fost acel subiect de discutie. Cred ca discutia a fost in aceiasi perioada in care voua, moderatorilor, v-au fost limitate drepturile asupra a ceea ce vedeti despre un utilizator.

Repet nu sunt sigur de GDPR dar stiu ca decizia s-a luat dupa 25 Aprilie sau Mai 2018 cand a intrat in vigoare GDPR.

Se poate pleca de la subiectul de mai jos:
https://forum.softpedia.com/topic/1117485-informatii-si-clarificari-privind-datele-personale/

Discutie din Mai 2018:
https://forum.softpedia.com/topic/1117896-modificari-forum/

Update-uri (subiectul asta nu il stiam, cred):
https://forum.softpedia.com/topic/1121675-are-reading-this-topicforum/

Spor la citit si pus cap la cap informatiile. Au trecut 4 ani de la unul din subiecte si nu am stat an de an sa il recitesc deci unele informatii s-au estompat si posibil ca am pomenit GDPR deoarece a intrat in vigoare in aceiasi perioada.

Edited by echoFourZero, 05 June 2022 - 14:03.


#10
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Toate discutiile mentionate de tine fac referire la optiunea de la logare care a fost reintrodusa in acea perioada (daca vrei sa te loghezi ca "anonim" (sa nu apara pseudonimul tau in lista de useri activi)).

Se mai mentioneaza acolo ca intial a fost reintrodusa by default bifata, iar dupa s-a revenit la starea in care era si inainte sa fie scoasa, adica debifata: pe scurt, daca vrei sa fii "anonim" (dupa definitia acelei optiuni) trebuie sa o bifezi.
Dar nu are nicio legatura acea bifa cu problema relatata de initiatorul acestui topic.
Nu am inteles clar ce intelege el prin online si offline, daca nu esti logat, esti offline, nu?
Dar daca esti offline vezi acea sectiunea oricum (si nu, n-ai nevoie de 5000 de postari sa vezi o sectiune pe care o vezi chiar daca nici nu esti logat, pentru ca ai tine o pagina deschisa in incognito si vezi lista, n-ar avea logica asa o limitare doar cand esti logat).
Daca esti online poti fi online ca "anonim" sau nu, adica ori apari in lista aia, ori esti numarat ca utilizator anonim, dar acea sectiune cu lista de utilizatori o vezi, iarasi, oricum.
Sectiunea in cauza e aceasta:

Care spune el ca dispare cand e "online" (ce-a postat el mai sus):

Dupa cum se observa acolo cele doua sectiuni din jurul celei cu pricina, sunt unite.
Eu banuiesc o extensie din browser.

Edited by Znevna, 05 June 2022 - 16:48.


#11
echoFourZero

echoFourZero

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.02.2022
Okay poate acele subiecte nu sunt concludente insa sunt sigur de ceea ce stiu, s-a vorbit de a se scoate acea lista pentru ca... whatever motiv pentru care administratia a decis acest lucru. Treaba asta s-a intamplat in 2018.  Nu retin ce / daca exista cazuri speciale in care lista aia apare in afara de cazul persoanelor neinregistrate / inregistrate dar nelogate. Cineva din cadrul SoftNews poate confirma ceea ce am zis.

Whatever eu am zis ce am avut de zis mai departe treaba fiecaruia. Nu stau sa iau subiectele de discutie din 2018 la rasfoit sa caut fix postarea / postarille care vorbesc despre eliminarea listei de utilizatori de pe un subiect de discutii ca nu ma afecteaza pe mine cine vede sau nu acea lista.

Edited by echoFourZero, 05 June 2022 - 17:00.


#12
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Nu stiu de ce ai vrea sa rasfoiesti in trecut, poti confirma existenta unei probleme cu acea lista destul de usor, toate cazurile de nelogat/logat(anonim sau nu) pot fi testate in maxim 5 minute, in prezent.
Cat despre functionalitatea acelei liste, e trecuta in regulamentul forumului: https://forum.softpe...ni-si-conditii/
Spoiler

Edited by Znevna, 05 June 2022 - 17:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate