Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Caut doctor bun in Cluj Napoca pentru baiatul meu cu Marfan.

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
De la varsta de 5 ani baiatul meu,care acum are 18 ani ,a suferit o operatie de fractura femur vindecata,una de fractura condil extern vindecata,iar acum i s-a deplasat de doua ori rotula dreapta,si sta numai cu orteza pe piciorul drept.Sindromul Marfan nu este confirmat inca,nu are diformitati sau efecte secundare.Va rog din suflet un doctor bun la spitalul de ortopedie din Cluj Napoca daca stiti.El acum are 18 ani si nu mai are acces la spitalul de copii.Am fost refuzat de 3 ori in Bucuresti.Parca nu mai suntem oameni,am devenit imuni,nici nu le-a pasat cat a suferit acest copil,numai cat a stat in gips la pat.

Edited by SUPERMEGARAPTOR, 28 May 2022 - 15:03.


#2
reorder

reorder

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.04.2008

 SUPERMEGARAPTOR, on 28 mai 2022 - 15:02, said:

De la varsta de 5 ani baiatul meu,care acum are 18 ani ,a suferit o operatie de fractura femur vindecata,una de fractura condil extern vindecata,iar acum i s-a deplasat de doua ori rotula dreapta,si sta numai cu orteza pe piciorul drept.Sindromul Marfan nu este confirmat inca,nu are diformitati sau efecte secundare.Va rog din suflet un doctor bun la spitalul de ortopedie din Cluj Napoca daca stiti.El acum are 18 ani si nu mai are acces la spitalul de copii.Am fost refuzat de 3 ori in Bucuresti.Parca nu mai suntem oameni,am devenit imuni,nici nu le-a pasat cat a suferit acest copil,numai cat a stat in gips la pat.

incearca aici :  https://www.recupera...opedie.html   ...Dr.Dan Cosma ,am auzit ca e bun!(n-am avut nevoie de ortoped...dar din auzite...lumea il lauda!)

#3
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 22.02.2014
Dr.Andrei din Bucuresti.

#4
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011

 reorder, on 28 mai 2022 - 15:15, said:

incearca aici :  https://www.recupera... ...Dr.Dan Cosma ,am auzit ca e bun!(n-am avut nevoie de ortoped...dar din auzite...lumea il lauda!)
Scuze de neintelegere,nu ai trebuie recuperare,ci o eventuala operatie la rotula de la piciorul drept,si luarea in evidenta de catre un spital unde sa pot veni cu el,deoarece toate articulatiile lui sunt sensibile,si oricand se poate fractura orice membru al corpului,orice articulatie.Cam asta inseamna sindrom Marfan.

 stoshiba, on 28 mai 2022 - 18:18, said:

Dr.Andrei din Bucuresti.
Dr.Andrei si mai cum?La ce spital?

Edited by SUPERMEGARAPTOR, 28 May 2022 - 18:29.


#5
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007

 stoshiba, on 28 mai 2022 - 18:18, said:

Dr.Andrei din Bucuresti.

cred ca se refera la dr Bogdan Andrei (Andrei Ioan Bogdan pe numele sau intreg)
este specializat pe chirugia genunchiului, merita sa faci un consult la el. fiul meu s-a operat de LIA si am fost multumit (atat de operatia in sine cat si de comunicarea cu el). nu discut aici de partea financiara, a fost muullt.
vezi ca in afara de clinica particulara,  este medic si la Floreasca, poate ajungi cumva la el acolo.
are si un centru foarte bun de recuperare, scump ce-i drept, dar foarte bun.

Edited by strongsss, 28 May 2022 - 19:50.


#6
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011
Fratilor unde am ajuns?Am fost la trei spitale din capitala,Colentina,Foisor,Cantacuzino,si nu vor sa-l ia in evidenta in caz de fractura,deoarece are articulatiile sensibile.Toti vor la privat,dar ei nu se gandesc ca daca face o fractura,trebuie tratament cu anticoagulante si antibiotice care pot dura si doua saptamani.Pai voi va puteti imagina,oameni buni,ca daca mai trebuie si ceva suruburi ma duce la 500 milioane vechi.Mai ales,ca baiatul se poate intampla si la 1 noaptea.Cine ma primeste pe mine,fara programare,la ora aia la privat???

Edited by SUPERMEGARAPTOR, 10 June 2022 - 08:51.


#7
dirtyd

dirtyd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 02.05.2007
La cardiologie ai fost? Sindromul marfan e însoțit de dilatare aorta care poate duce la rupere de aorta.Plus verifica si oftalmologic. Astea sunt criteriile de diagnostic.

Edited by dirtyd, 05 July 2022 - 09:49.


#8
SUPERMEGARAPTOR

SUPERMEGARAPTOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 31.03.2011

 dirtyd, on 05 iulie 2022 - 09:48, said:

La cardiologie ai fost? Sindromul marfan e însoțit de dilatare aorta care poate duce la rupere de aorta.Plus verifica si oftalmologic. Astea sunt criteriile de diagnostic.
Am fost,si a zis ca apartine de neuro,vena jugulara.Aorta,cat a putut vedea la ecograf
este buna.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate